| antoniaidk a întrebat:

De ce după sex ai nevoie la baie?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Pe perioada cat este intretinut actul sexual, se exercita o destul de indelungata si mai ales insemnata presiune asupra muschilor vaginului, uterului, sfincterului anal si ai muschilor planseului pelvian cei care sustin omul in pozitia verticala. Acesti muschi lucreaza impreuna cu muschii abdomenului, ai spatelui cat si cu muschii respiratori. Toti acesti muschi inconjoara vezica urinara si o mentin pe pozitie, intestinele si uterul in pozitia lor corecta, si datorita elasticitaţii lor, impiedica eliminarea accidentala atat a urinei cat si a fecalelor din corpul (femei si barbatilor) si joaca un rol foaarte insemnat in placerea si satisfactia sexuala in cazul ambelor sexe. Fiindca in timpul actului sexual, asupra vezicii urinare este exercita o presiune constanta, uneori chiar si in timpul sexului dar mai ales dupa terminarea sa, apare senzatia de a urina. Uneori chiar si cea de a defeca. Multa sanatate!

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Ai baut mult vin inainte.
2. Ai probleme cu vezica urinara.
3. Nu ai fost de mult timp la baie.
4. Toate cele de mai sus laughing))

| Nemessys a răspuns:

Pentru ca, dupa ce ai ejaculat, au mai ramas urme de sperma,, pe teava" si asa organismul incearca sa le dea afara, sa curete,, canalul".

| Violleta2022 a răspuns:

Ca sa te speli, evident!

| Adry05 a răspuns (pentru Nemessys):

și eu voiam să zic asta dar după nume mi-am dat seama că-i fată iar la noi sunt diferite canalele, cel de pipi cu cel de sex laughing

| Nemessys a răspuns (pentru Adry05):

Abia acum am observat si eu...

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai facut sex? Ce varsta ai?

| NhanduChromatus a răspuns (pentru Violleta2022):

Multumesc pentru aceasta informatie extrem de folositoare. mi-ai salvat viata
probabil aveti doctorat in acest domeniu

| ciocanelul69 a răspuns (pentru Violleta2022):

De pacate sau ce?