| Arrrinaaaaaaa a întrebat:

De ce este asa de grea iubirea?
Am inceput sa vorbesc cu cineva, am vorbit ne-am vazut placut si avea o relatie perfecta, eram fericiti ( se vedea acest lucru ), ne completam, radeam vorbeam despre orice, era altceva. Dupa 2 luni si ceva iubitul meu nu mi-a raspuns la telefon, pur si simplu, de aproximativ o saptamana el nu mi-a mai raspuns la telefon, la mesaje… le vede dar nu imi raspunde, l-am strigat cand l-am vazut p strada, dar nici nu s-a uitat la mine. Ma doare foarte rau, eu plang si el…. Nu inteleg. De ce a facut asta? Ce sa fac?

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Voi fetele alegeti barbati de astia mereu apoi va plangeti,voi ne alegeti nu invers,cand o sa alegem noi atunci sa va plangeti, repet la om sexul feminim alege sexul masculin, nu am ce spune va plac curvari, ipocriti, falsi iar pe cei cuminti mereu /forever in zona prieteniei ce romantic, va meritati soarta, fac pariu ca ai o lista full de asa zis prieteni de sex masculin baieti buni, de casa dar unde mai e drama?

| mihai69 a răspuns:

Poate pentru că ai cedat și i-ai oferit sex?
Ce să faci? Să-l uiți.

| Emilian65 a răspuns:

Probabil ca nu a fost multumit de tine, in timp ce avea o realatie cu tine. Sau poate i-ai cedat prea repede la pat.

| PersonajFictiv a răspuns:

E grea ca nu e inteleasa, naivitatea joaca un rol destul de mare aici.

Nu avem noi de unde sa stim de ce face el asta.
Ai facut sex cu el cum a dedus mihai?

| Arrrinaaaaaaa explică (pentru PersonajFictiv):

De parca unul dintre voi intelege iubirea.Nu este normal sa facem sex? el are 26 si eu 24

| Lodcea a răspuns (pentru Arrrinaaaaaaa):

Ce nu este normal e că ai 24 de ani și întrebi din astea pe TPU

| Raniaa a răspuns:

Iubirea nu este grea, insa, oamenii o complica tot felul de bazaconii.
Vrei sa il implori sa te iubeasca? Sa iti lasi sufletul calcat in picioare, pentru un gram de atentie, afectiune?
Oamenii care vor sa ramana o fac fara sa te rogi tu de ei. Oamenii care vor sa plece, pleaca, nu conteaza ca nu au niciun motiv. Nu cersi iubire! Nu te milogi! In viata, lucrurile care se intampla pur si simplu sunt cele mai solide, pe cand, cele care au nevoie de insistente se disipa, naruie foarte usor.
A fost doar un capitol prost, povestea nu s-a sfarsit inca.

| Arrrinaaaaaaa explică (pentru Raniaa):

Dar doare pentru ca aveam planuri, vorbisem despre familie... vise

| Raniaa a răspuns (pentru Arrrinaaaaaaa):

Yep.

| MidnightR a răspuns (pentru Arrrinaaaaaaa):

Ce sa faci, aici ai gresit.Trebuia intai sa vorbesti despre planurile astea, despre familie, vise si apoi sa ajungi la sex.Asa il puteai vedea de la spate cum fugea dupa prima discutie.

| M7Seven a răspuns:

Poate pur si simplu nu a mai vrut sa fie cu tine. Exista posibilitatea ca o persoana la un moment dat sa se sature pur si simplu, fara sa aiba un motiv intemeiat.E clar ca in cazul lui a fost o atasare de moment si nu a fost ceva de durata. Poate ceva din relatia voastra l-a facut sa se indeparteze, poate ca nu erai tu ce cauta el, poate ca a gasit pe altcineva, sunt foarte multe variante.Ideea este ca tu trebuie sa incerci sa treci peste.Nu este primul si proabil nu va fi nici ultimul, incearca sa mergi inainte si sa nu te mai gandesti la el.Gaseste activitati care te relaxeaza si in acelasi timp iti ocupa timpul.Cred ca 2 luni este o relatie de scurta durata si ar trebui sa te gandesti ca este mai bine ca s-a intamplat acum decat mai tarziu