| Girly111 a întrebat:

De ce esti considerata cur*a daca iti place sexul oral sau daca ai avut mai multi parteneli sexuali? (eu sunt doar in primul caz pentru ca am o relatie stabila si e primul meu partener pe care il iubesc).dar am facut prostia sa le spun unor prietene ca eu sunt asa mai deschisa la multe lucruri (incepusem sa discutam despre sex) si ele nu mai vorbesc cu mine si ma considera cum am zis mai sus. Mentionez ca am 18 ani,pentru cei curiosi si ca acele multe chestii pe care le-am facut le-am facut cu baiatul pe care il iubesc,pentru ca eu sunt genul de persoana care incearca orice si ma simt chiar mandra, urasc frustratele care se iau de mine(acele persoane pe care le credeam prietene) si habar n-au ce inseamna o relatie serioasa.

25 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Unii îşi pun prejudecăţile mai presus de prietenie.
Dar ai avut numai de câştigat din toată treaba asta - ai aflat cât valorezi pentru ele şi cine îţi sunt prietenii. Treci peste.

| Nextone a răspuns:

Exact! Cu**a insemna o fata care se culca cu barbati pe bani, doar ca in ziua de azi sensul acestui cuvant nu mai e acelasi si a inceput sa fie folosit si in alte situatii. Daca ai o relatie serioasa e treaba ta ce faci in pat, nu insemna ca esti cu**a, partenerul tau ar trebui sa fie mandru de tine, deoarece nu multi au parte de asa ceva.Deoarece acesta este un subiect tabu ca sa zic asa,greseala ta a fost ca le-ai spus "prietenelor" tale, nu multi sunt de acord cu asta.
Cand faci chestia aia trebuie sa iti asumi riscurile, cel mai bine era sa nu le spui, dar daca fapta e deja consumata nu te mai stresa de ce zic ele, oricum nu poate dovedi nimeni ca tu ai zis asta sau nu stie nimeni ce faci tu cu partenerul in pat.

| MishikiCrisy a răspuns:

Poate din cauza ca te imbraci mai deocheat (vulgar), iar amestecat cu viata te sexuala... nu rezulta un lucru bun, dar relatie ta cu iubitul tau e perfect normala.

| shadow72 a răspuns:

Un prieten are o vorba:"ce furi si ce *** sa nu ii spui nici lui Dumnezeu"

| Eufourikul a răspuns:

Sunt doar geloase,si frustrate cum ai zis tu!
Plus ca vor sa zica,ce zice toata lumea,e usor sa crezi ca o fata e "usuratica", dar tu nu esti usuratica deloc, pur si simplu pui accent pe viata ta sexuala cu parterul!
Esti considerata asa din cauza mentalitatilor invechite, toata lumea vrea sa faca distinctia dintre moral si imoral, intelegi?
Tu fi fata desteapta, si nu te uita in gura frustratelor sau a frustratiilor!
Pace.

| WeedGotMeCrazy a răspuns:

Pentru ca " prietenele" tale nu au dat de **** la viata lor. laughing

| marioCor a răspuns (pentru WeedGotMeCrazy):

Esti o lepra penala, o infecta si o scursura a societatii care merita sa traiasca in red district amsterdam sa fie cotropita de negrii cu penisuri de 40cm+

| WeedGotMeCrazy a răspuns (pentru marioCor):

Cati 14 ani ai? sa le fie rusine parintilor tai ca te lasa asa mic in fata pcului laughing uite ce vorbe scoti, nu ma pun la mintea ta k daca te spurc o iei pe 3 carari, o sa iti dai tu seama cu ce ai gresit dar nu acum, peste cativa ani

| simonamaria a răspuns:

Astea-s mentalitati invechite...nu esti curva dac aiti place asta.curva esti daca te culci cu unul fara sa iti pese fara investesti sentimente sau fara sa ai o relatie.

| Fatamuntilor a răspuns:

E clar ca acele fete nu-ti mai sunt prietene.
Sunt persoane care le place sexul oral, nu asta ar trebui sa fie o problema daca o faci cu persoana iubita si ai incredere deplina in ea.
Dar ca un sfat.Nu povesti oricui aventurile tale amorose.Ai putea pati mai rau decat atat.

| Girly111 explică (pentru Fatamuntilor):

Pai nu erau oricine, ci presupusele mele prietene cele mai bune din copilarie.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru Girly111):

Mi-am adus aminte de o vorba, nu mai tin minte de unde,, Nu spune prietenunui ( metaforic vorbind ) secretul tau.Iti poate deveni oricand dusman.(si poate folosi asta oricand impotriva ta.Pe de alta parte, nu fa raul gandit dusmanui tau.Iti poate deveni oricand prieten.

| marioCor a răspuns (pentru Girly111):

Ce sa iti spun mai fata? Cuvintele sunt de prisos,esti doar o bagaboanta,o boarfa, o stoarfa, o scarbosenie. Esti mandra ca ai supt sula de te apuci sa povestesti la toata lumea? Crezi ca e mare realizare? Tu realizezi fa ce spui cu cuvintele alea marete cu iubire, cu relatie serioasa? De cat timp esti cu respectivul, 2-3 luni? Ce te faci daca maine iti da papucii, te duci si i-o sugi lu altul intr-o relatie "serioasa"?

| Girly111 explică (pentru marioCor):

Sunt de 2 ani cu ei bai penalule.Imi e mila de tine, sper sa mori in chinuri.

| Oana92 a răspuns:

Pentru ca unii oameni sunt limitati! E perfect normal sa faci sex oral daca iti place si la fel de normal sa ai mai mult de 1 partener. Sa lasam ipocrizia la o parte si sa fim sinceri: cate fete raman toata viata cu primul barbat? e o idiotenie sa caracterizezi pe cineva dupa acest aspect... Iar curvele sunt cele care fac sex pentru bani!

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Draga mea, sunt anumite,, intimitati,, care nu trebuie marturisite nimanui.In primul rand,nu e doar,,secretul,,tau,ci si al partenerului, iar in al doilea rand, chiar daca si ele fac asta, nu spun.Tu ai dreptate.O relatie trebuie s-o traiesti in plin, asa cum simti.Da-le-n...

| Xenya a răspuns:

Curva inseamna = femeie care se culca cu barbati pentru bani

| Girly111 explică (pentru Xenya):

De fapt, aia se numeste prostituata

| Raiiiisa a răspuns:

Si ce-ti pasa tie ce zic ele? Lasa-le ca sunt geloase.
Pana la urma ai o relatie asa ca faci ce vrei cu prietenul tau.
Prietena trebuie sa fii pana la o limita, nu da niciodata mai mult din "casa" ca dupa se interpreteaza gresit.Ce faci tu, stii doar tu si el, prietenele is pentru altceva.Lasa-le pe ele sa-ti zica si sa se laude, tu asculta si taci.Crede-ma va fi mai bine.
Si in ziua de azi daca te imbraci mai diferit sau mai sexy, daca nu esti o incuiata dinaia care nu stie nici sa vorbeasca, gata esti curva.
Curva e aia ce se simte.

| sensualus a răspuns:

Sexul oral e vechi de cand lumea. deci acele femei n-au fost curve. pe atunci sexul era sacru si liber de prejudecati. ce-ar zice lumea de ex daca iti place fistingulaughing)

| bogdan72 a răspuns:

Draga, fetele care n-au facut inca sex oral o sa faca. Oricum, poate e mai bine ca nu le bate gandul si pe cele despre care vorbesti; pana la urma iti trebuie si niste maturitate ca sa il intelegi.

Crede-ma sincer cand iti spun ca, dupa standarde normale, nu esti cum ai spus. E o relatie stabila, e o practica chiar comuna. Totusi, oamenii au prejudecati. Nu spun ca "prietenele" tale au fost o pierdere, spun doar ca, in general, e bine sa tii pentru tine ceea ce faci in pat.

Si, sa stii, mai sunt si anumite persoane care pur si simplu, in lipsa de activitate, se iau de cei care chiar fac ceva cu viata lor, sexuala sau nu. (Ultimul lucru ti l-am spus ca sa te simti mai bine :d. Bineinteles, e adevarat in continuare.)

Sfat pentru viitor: nu te mai impiedica de vorbele oricui. La urma urmei, fiecare face ce ii place.

| 26Geo a răspuns:

Faptul ca iti place sa fii o curva in pat, e de apreciat, dar sa fii doar cu iubitul tau si sa ai o relatie serioasa cu el, nu sa ii schimbi in fiecare seara, pentru ca asa te incadrezi la categoria 2.Toti baietii vor o doamna in societate si o curva in pat, dar sa fie doar a lor, nu a altora.Cat despre frustrate, asta e, nu ai ce sa le faci.Bafta

| jhonnppo a răspuns:

Daca iti place sa faci sex..nu e o rusine...

| alfonsoperez a răspuns:

Ai zis ca vrei sa facem schimb de iduri, dar nu ai mai dat nici un semn....eu ti-am lasat idul meu alb33rt.alb33rt. Al tau care e?

| LoolithaV a răspuns:

Acele fete nu cred ca iti sunt..sau ti-au fost prietene cu adevarat.N-ar trebui sa pleci capul dupa tot ce spun asa zisii prieteni.