| împreunăfacembine a întrebat:

De ce femeia nu poate face fex cand e pe stop?

10 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Pentru ca e sex murdar.

| corbulalbrosu a răspuns:

Actul sexual poate fi intretinut si in timpul zilelor de sangerare menstruala fara nicio retinere fiindca de regula nu provoaca probleme sau efecte negative. Sunt femei care ating nivelul maxim al libidoului exact in aceasta perioada a ciclului mrenstrual si doar in urma unui sex intretinut in aceste zile pot sa ajunga la starea de orgasm si placere maxima.

,, Sex în timpul menstruației: benefic sau nu?''
-- Sexul in timpul menstruației are o serie de beneficii, precum ar fi atenuarea crampelor asociate cu ciclul, ușurarea durerilor de cap care pot apărea în această perioadă și un libido crescut.
-- Deși unele femei sau partenerii lor pot avea reticențe, medicii spun că nu este necesar să se evite activitatea sexuală în timpul ciclului lunar. În plus, există chiar câteva avantaje, cum ar fi atenuarea durerilor menstruale. Iată care sunt beneficiile sexului în timpul menstruației :
beneficiile sunt prezentate in urmatorul articol medical:
https://doc.ro/relatii-si-familie/sex-in-timpul-menstruatiei-benefic-sau-nu

'' Sexul si menstruatia
-- Sexul poate aduce cateva beneficii importante in timpul menstruatiei, de la nivelul superior de satisfactie sexuala a partenerilor, pana la atenuarea unor neplaceri specifice.
-- Foarte multe femei observa ca libidoul lor creste la menstruatie, acesta datorandu-se schimbarilor hormonale firesti din aceasta perioada. Cresterea dorintei sexuale apare in general in cazul femeilor care iau pilule contraceptive (cu efect direct asupra libidoului) in restul lunii, cu exceptia celor cateva zile de menstruatie.
-- Sexul la menstruatie poate sa scurteze durata ciclului menstrual, intrucat spasmele musculare produse de orgasm faciliteaza eliberarea fluxului menstrual in cantitate mai mare.''
Fragmentul este extras din urmatorul articol :
https://www.sfatulmedicului.ro/......sale_12149
In concluzie reiese ca sexul in timpul menstruatiei produce anumite, beneficii deloc de neglijat. Multa sanatate!

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Pentru ca curge sange

| mihai69 a răspuns:

Cine a zis că nu poate?!?

| RoCkKiD a răspuns:

Cine te-a mintit?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Poate. Dar e cam sângerândă, suferindă și cu șanse mai mari să se infecteze. Așa că.

| Ofiintă a răspuns:

Poate să facă sex, chiar și in perioada menstruației.

| NotNamed a răspuns:

Poate si atunci, doar ca na... miros de peste, intelegi tu.

| Adry05 a răspuns:

Cine a zis că nu poate?

| JojelJelosu a răspuns:

Pentru ca stop inseamna sa te opresti.