| Mihai87 a întrebat:

De ce femeile nu sunt așa interesate de bărbați? Gen cum suntem noi interesați de ele...

15 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fiindca femeiele nu gandesc cu organul din patantaloni, deoarece femeile nu au erectii sponatne cum au barbatii, de aceea sunt selective, alergand barbatul dupa suflet, caracter, comportament samd.

| relian a răspuns:

Nu ai vazut, sau intilnit tu femei asa sa lesine dupa barbati, dar stai linistit ca sunt.
Femeile is interesate de barbati la fel cum is si barbati interesati de femei, doar ca ele nu spun, nu arata asta, ori arata mai putin.

Daca esti un barbat comun, banal, ca si fizic, daca nu ai milioane la banca, nici no sa vezi femei lesinate dupa tine laughing
Intreaba barbatii care is f atragatori chestia asta si o sa vezi ce or sa zica.

| Hyperion7 a răspuns:

Femeile sunt interesate de bărbați, dar nu de toți bărbații, evident!
Adică tu ai fi atras de o fata care nu prea arata cine știe cum și mai e și disperata? Nu ai lua-o la fugă?
E, cam așa e și la ele!
Și înainte să mă emendezi că femeile sunt doar pe interes, nu sunt! Ele doar caută ceva ce sa le stârnească interesul.De aceea unii au relații frumoase, chiar daca nu sunt estetici!

| Lupică27 a răspuns:

Bai Mihai eu nu inteleg intrebarea, adica?

| Giulia911 a răspuns (pentru Lupică27):

Cum adică nu înțelegi? Întreabă de ce nu lesina și femeile după bărbați cum lesina barbatii după femei.

| Lupică27 a răspuns (pentru Giulia911):

Pai intrebarea nu e pusa bine, trebuia ''de ce nu alearga si dupa mine nici-o femeie?''

| Madaxo97 a răspuns:

Sunt si ele la fel de interesate, îți garantez, dar nu arată asta, pentru ca majoritatea așa am crescut cu această mentalitate ca bărbatul să facă primul pas.

| Lupică27 a răspuns (pentru Madaxo97):

Pai si nu asa ar trebui sa fie? barbatii sa faca primul pas?
Problema pentru care barbatii nu mai fac nici un pas in ziua de astazi asteptarile si cerintele femeilor sunt mult prea mari comparativ cu propriile lor calitati.
E ca si cum ai da 50.000 de euro pe un logan la mana a doua, normal ca nu iti convine sa iti bati capul.

| Madaxo97 a răspuns (pentru Lupică27):

În opinia mea, da, bărbatul trebuie să facă primul pas, dar în 2024, nu toți vor fi de acord cu mine, ci vor considera ca am mintea învechită. Mulți se așteaptă să fie ei abordați de femei, ceea ce se mai întâmplă, dar foarte rar.
Eu cred ca majoritatea bărbaților nu mai fac primul pas din timiditate, din frica de a nu fi respinși, au prea multă anxietate. Inclusiv aici pe TPU am văzut multe postări de la bărbați care nu pot sa abordeze o femeie și cer sfaturi.

| Lupică27 a răspuns (pentru Madaxo97):

Da, sunt si din astia.

| Miruna333 a răspuns:

Sunt interesate de persoanele potrivite. Clar ca sunt interesate. Despre ce crezi ca vorbesc mereu femeile daca nu despre bărbați

| Alexandru250201 a răspuns:

Probabil pentru ca ele asteapta sa fie curtate si cucerite, asta e natura lor iar a noastra sa cautam si sa cucerim

| Cipi1212 a răspuns:

Pentru că au acea mândrie de femeie. Și este normal să fie așa pentru că o femeie nu ar trebui să depindă sentimental și financiar de un bărbat.

| Giulia911 a răspuns:

Sunt interesate, de cei interesanți.

| Irinuca8 a răspuns:

Exista aplicatii de dating unde sigur gasesti femei la fel de interesate de barbati precum sunt si barbatii interesati de femei! big grin