| 1libercugetator1 a întrebat:

De ce fetele care doresc doar sex cu un baiat sunt privite negativ de catre societate?

e sexul o placere sau o obligatie fata de o persoana, adica sa faci sex cu cineva trebuie sa ai o relatie serioasa sau sexul e o distractie?

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Toate persoanele care vor doar sex sunt privite negativ de societatea normala. fiindca un om adevarat (femeie sau barbat) face droagoste numai cu persoane pe care le iubeste. Fraierii si prostutii (de ambe sexe) incapabili de asa ceva se gadila cu ideea ca sexul este doar o placere, fiindca ei nu cunosc ce inseamna sa faci sex cu o persoana pe care o iubesti. Sexul cu o persoana pe care n-o iubesti e ca si cum ai manca apa cu paine veche, nu te lasa sa mori de foame dar nici nu iti aduce satisfactii. Sexul cu persoana iubita este a o o mancare extraordinar de buna, gatita de cel mai strasni bucatar. Cum sexul nu este vital ca ancarea, te intrebi de ce ar manca cineva numai paine veche cu apa cand cu putin efort ar putea avea cea mai buna mancare din lume?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Brigaela):

Ahhhhh, fraierii si prostutii stimata doamna medic, deci asa thinking s-a dovedit stiintific ca sexul este o nevoie fiziologica a omului, daca doriti discutam pe aceasta tema pana cand doriti, si a face dragoste cu persoana iubita se termina tot prin actul sexual, nu?

| Brigaela a răspuns (pentru anonim_4396):

Si in cat timp mori daca nu faci sex, fiindca mori dupa aproximativ 6 saptamani de inanitie completa?
Sigur, fie ca mananci paine veche si mucegaita, fie ca mananci o mancare minunata, tot inghiti, dar e acelasi lucru?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Brigaela):

Mai bine imi vedeam eu de treaba, cand intrii in polemica cu o femeie trebuie sa o dai ca ea ca nu scapi nespalat nici de 10 rauri laughing Exista in Anglia o femeie care daca nu face sex la 3 ore moare, de asta ce mai zici?

| ExistentialStuff a răspuns (pentru Brigaela):

De ce un lucru asa de simplu cum ar fi,, sexul'' se i'a asa in serios? De ce lumea face totul sa para asa de extraordinar de complicat? Nu vreau sa ma cert cu tine sau sa am o discutie contradictorie dar sexul poate fii si o nevoie biologica si in lipsa te masturbezi. Daca te masturbezi esti privit negativ de societate? Societatea,, normala''? Atunci cum se explici fatpul ca tot ce e normal este luat de societate anormal si tot ce este normal se intelege anormal? Mi'e mi se pare mai anormal si ofensiv felul in care subiecte,, tabu'' sunt mediatizate,, O femeie de 60 de ani a fost violata si omorata'' iar oamenii (societatea) privesc aceste lucruri asa simplu si normal nu ezita cand vad ca odraslele lor de 8-9 se uita la o astfel de stire dar ezita atunci cand intr'o camera se aduce vorba de sex, care pe langa violat e un lucru asa simplu si normal.Stiu ca am batut campii putin dar ce am spus are legatura cu ce ai spus tu.

| Brigaela a răspuns (pentru ExistentialStuff):

Da, are legatura, doar ca, dupa parerea mea, este un rationament falacios. Ceea ce te deranjeaza pe tine, ma deranjeaza si pe mine, dar nu sunt de acord cu tine ca sexul este ceva simplu si lipsit de valoare. In viata mea sexul reprezinta o parte importanta, frumoasa si in nici un caz stupid de simpla, ci interesanta, plina de intelesuri. E adevarat ca sunt oameni care nu reusesc niciodata sa vada partea asta a sexului si se multumesc cu nevoia vintrelor, dar nu sunt un exemplu de dat, fiindca ei pierd enorm din frumusetea vietii

| Zenithf a răspuns:

It's complicated. Cand pui o asemenea intrebare, ce te gandesti, se poate ca cineva sa-ti raspunda in 2-3 randuri? Nu se poate, pentru ca sunt de dezbatut multe probleme legate de sexualitate, relatiile interumane, religie, filozofie samd.
Sau poate vrei un raspuns sec, deci: femeile care doresc sa faca doar sex cu cineva sunt privite negativ de societate din cauza indoctrinarii, religiei si altele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine informeaza societatea ca tu doresti o relatie bazata numai si numai pe sex? Vezi-ti de viata ta si nu da curs rautatilor altora

Răspuns utilizator avertizat
| ionutmoldy a răspuns:

In primul rand, societatea nu trebuie sa stie ca tu vrei sa faci sex cu un baiat, apoi, e bine daca iti doresti sa faci sex cu un baiat si nu cu orice baiat.

Sexul trebuie facut din placere (si se va numi dragoste) si nu din obligatie (ceea ce suna a viol).

Nu e musai sa ai o relatie serioasa cu un baiat cu care vrei sa faci sex si sa te distrezi, insa ai grija ca atunci cand relatia devine serioasa sexul sa se numeasca dragoste...