| anonim_4396 a întrebat:

De ce fetele sunt pe interes in ziua de azi? De ce toate cauta numai baieti care sa le plimbe la munte sa aiba masina si toate cele? Banii chiar aduc fericirea?

35 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Acum si voi sunteti exagerati, o plimbare pe la munte nu mi se pare nimic wow ca si pretentie, nici nu o pot numi pretentie din partea lor, pur si simplu plimbarile te scot din monotonie. Masina e necesara in ziua de azi oricui, deci e ok sa ai indiferent ca ai sau nu gagica, macar si un ''aragaz pe roti'', macar sa te duca mai repede din punctul A in punctul B.

Ai pus problema gresit, ai punctat cele mai basic chestii, daca spuneai de alte pretentii mai extravagante mai ziceam, dar nu toate sunt asa, nu am cunoscut vreo materialista pana acum, majoritatea ziceau ca vor ceva decent. Sunt si materialiste, dar acolo unde sunt nu te bagi cu ele si ai scapat

| TLF92 a răspuns (pentru Drimmero):

Am avut un tovaras, mi-a povestit ca s-a dus cu opel astra mod nou nu mai retin exact sa ia o tipa de la facultate, imi zicea sa vezi ce zambet avea pe fata cand intra in masina! peste 5 zile m-am dus cu dacia lui tata sa o iau si o claxonam minute in sir se facea ca nu ma vede si am bagat-o cu forta inauntru si i-am zis ale dreacu v-ati nascut toate in masini de lux laughing)

| Drimmero a răspuns (pentru TLF92):

Poate se ducea aia la politie si il lua p-ala pentru privare de libertate, ca putea sa i-o faca, mai ales ca a venit si cu Dacia.

Oricum nu stiu ele ce pierd daca se suie in dacie, chiar sunt senzatii caterinca in, la viraje mai ales, trebuia sa fie mandra ca a intrat in Dacie ca acum sunt masini de colectie, costa una d-aia intretinuta mai mult decat un bmw seria 5.

| Nemessys a răspuns (pentru TLF92):

Daca nici in ziua de azi nu iti permiti o amarata de masina si o plimbare la munte, e nasol ba baiatule... Alea nu-s pretentii.

| TLF92 a răspuns (pentru Nemessys):

Bai poola atata timp cat o fata nu ofera ceva in schimb pentru chestiile astea nu sunt obligat sa ii acord eu luxul asta

| TLF92 a răspuns (pentru Nemessys):

Nu inteleg de ce toate cand comunici cu ele, da ce masina ai, ce model, sau e masina ta sau a parintilor! si cand le zic ca e a parintilor indiferent de ce model e totul sa naruie, vai ce trist

| Nemessys a răspuns (pentru TLF92):

Lux? Asta ti se pare tie lux? rolling on the floor)
Pai cum nu-ti ofera nimic in schimb? Iti ofera pzd.

| TLF92 a răspuns (pentru Nemessys):

Ideea de a merge la munte sau la mare cu o fata pe banii tai de cazare si de benzina doar ai tai, aia in primul rand nu se poate numi relatie, poate fi un beneficiu pentru ambii in care fata ar oferi sex in dauna lucrului asta! relatie de iubire NU SE POATE NUMI

| TLF92 a răspuns (pentru Nemessys):

Cum se numeste la americani ca am uitat SIMP asa, asta sunt baietii de genul vrei lux si opulenta pui bani la comun indiferent ca esti fata si ai o relatie cu mine, ca amandoi ne distram si mancam din aceiasi farfurie ce *** o fi atat de ANORMAL in ce zic

| TLF92 a răspuns (pentru Nemessys):

Daca tu consideri ca e benefic doar tu sa participi la lucrurile astea financiar mult noroc sa gaseasca fetele prostii ca tinehappy

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Sa inteleg ca ai suferit in dragoste? Ca altfel, nu ar exista niciun motiv pentru care ai generaliza si ai spune acest lucru thinking

| Mosotti a răspuns:

Sunt pe interes cu baietii pe care nu ii plac, ca oricum altceva n-au ce face cu ei, stim ca fizicul e proba eliminatorie la tinerete intr-o relatie, celelalte conteaza abia dupa ce fizicul a fost validat pozitiv.
Asa ca au doua solutii, ori nu ii mai baga in seama, ori ii folosesc pe cei neatractivi. Si multe prefera a doua varianta.

Normal ca si banii aduc fericirea, ei sunt ca o cheie care deschide cam tot in societate, dar ca sa fi fericit trebuie sa fi implinit cat de cat si sufleteste, sa fi dorit, iubit, trebuie un echilibru intre cele doua.
Banii nu aduc implinirea sufleteasca, afectiva din partea unei persoane, si nu ajuta in boli incurabile, in rest faci tot cu ei.

| Sofer a răspuns:

Scoate banii din buzunar și după vezi cum te vor.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Dacă o plimbare la munte ți se pare o activitate de miliardar, ai tu alte probleme, nu pe femei ar trebui să te concentrezi acum laughing.

| Nemessys a răspuns:

Pai de ce sa te mai cuplezi cu cineva daca nu ai un interes la mijloc? Nimeni nu se cupleaza cu cineva doar pentru ca nu are ce face.

Da, aduc fericirea.

| anonim_4396 explică (pentru Nemessys):

Banii aduc fericirea? Materialistule.

| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

Fi-mi-ar rusine... sad Daca as fi fost femeie, eram si mai tare luata la pl.

| anonim_4396 explică (pentru Nemessys):

Norocul tau ca nu esti...

| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu te plangi de faptul ca esti?

| anonim_4396 explică (pentru Nemessys):

Nu,imi place ceea ce sunt.

| Floridori a răspuns:

Mie imi place sa zic uneori in gluma ca banii nu aduc fericirea, dar o intretin...Repet,o zic in gluma! Banii au importanta lor pentru ca aduc un anumit nivel de confort si liniste, dar eu ma refer la acest aspect vorbind in cadrul unei familii.Este firesc sa iti doresti o stabilitate daca ai familie, copii etc.Insa intrebarea ta se refera la fetele superficiale care daca urca in BMW se simt ca la Hollywood.Cred ca in primul rand este de vina educatia.Imi este greu sa cred ca o fata care a crescut intr-un mediu sanatos, intr-o familie decenta si are un anumit nivel de educatie va gandi astfel. Apoi cred ca intervine si superficialitatea.In ultimul timp,superficialitatea a devenit ceva normal si lumea a inceput sa se hraneasca emotional din like-uri, inimioare, poze pe Insta, followeri, parerea altora etc.Nu toate fetele sunt asa si de asta te pot asigura 100%. Daca in cazul tau(nu stiu daca e asa, doar dau cu presupusul) crezi ca nu poti sau nu ai putut pana acum sa gasesti o fata cu capul pe umeri, poate nu ai cautat unde trebuie sau poate te lasi si tu prea usor vrajit de buzele umplute cu colagen la fel cum se lasa si ele de grosimea portofelului.Nu zic ca nu poti gasi o fata decenta si frumoasa. Exista foarte multe.Dar nu poti cere ceva autentic daca si tu te lasi incantat de superficialitate.Repet,nu stiu daca asta e cazul si imi cer scuze daca am suparat.Nu este intentia mea.Dar sa stii ca nu toata lumea este la fel si daca pana acum ai avut ghinionul asta, de a intalni numai pramatii, poate ca este timpul sa iti largesti orizonturilewinking

| TLF92 a răspuns (pentru Floridori):

Idealul unei fete in viata vreau sa gasesc unul sa ma intretina din banii lui, ca din banii mei nu se atinge gen laughing)

| Floridori a răspuns (pentru TLF92):

happy Sunt femeie si imi pare rau sa o spun, dar in cazul asta femeia respectiva nu merita respect.Imi vine greu sa cred ca macar ea insasi are un minim de respect pentru propria persoana.Si te inseli daca crezi ca toate sunt la fel.Bine,acum cred ca depinde si de varsta. Poate sunt eu mai de moda veche si vad lucrurile altfel sau pur si simplu am imbatranit prea repede si nu mi-am dat seama laughing) Nu sunt de acord cu acest comportament al fetelor si femeilor si imi fierbe sangele mai ales atunci cand acest comportament este asociat si cu celebra "egalitate intre barbati si femei" pe care unele o promoveaza.Pai ce egalitate e aia cand tu il iei pe saracul om de prost, ii torni un plod(care Dumnezeu stie daca chiar este al lui) si trai neneaca?! Dar daca si omul respectiv se lasa, acum tu nu poti sa te duci si sa ii deschizi ochii cu forta.Eu cand m-am referit la confort financiar m-am referit la situatia in care exista o relatie stabila sau o familie cu copii si in care AMBII parteneri muncesc pentru a avea un confort si o stabilitate.Asta in cazul in care s-a inteles gresit ce am vrut sa zicwinking

| TLF92 a răspuns (pentru Floridori):

Crede-ma ce iti zic, am intalnit fete de genul pe unde am lucrat cu profil de 5000 de followers pe insta sau Facebook cu sutele care strambau din nas si la un golf 6, intr-o sectie unde se lucra pe salariu cu putin peste minim pe economie, inteleg sa ai fite si figuri cand lucrezi la un job respectabil sa ai asteptari inalte de la un baiat, dar tu cand esti de acelasi nivel cu ceilalti, si nu imi zice ca NU E ASA, fetele din ziua de azi nu sunt cu nimic mai presus fata de baieti cand vine vorba de intelect sau locuri de munca

| Floridori a răspuns (pentru TLF92):

Nu am spus ca nu exista.Din contra, sunt multe.Dar am spus ca exista si persoane cu capul pe umeri.Ideea e sa stii ce vrei si ce sa alegi in viata in ceea ce priveste un partener.Sunt lepre atat femei cat si barbati, dar asta nu inseamna ca absolut toti sunt la fel.Sunt oameni si oameni.Depinde de noi pe cine acceptam aproape.

| CleanHeart a răspuns:

Daca tu crezi ca exista doar fete de genul atunci baga-ti benzina si alege urmatoarea destinatie pentru ca fix peste ele vei da.
Exista si fete cuminti care isi doresc sa fie apreciate, iubite si respectate fara sa aiba multe pretentii de care bineinteles va bateti joc majoritatea dar din fericire nu-i bag pe toti in aceeasi oala.
Banii nu aduc fericirea, aduc confort, fericirea e atunci cand iti gasesti scopul si evoluezi ca persoana, te cunosti si cel mai important iti pastrezi mintea curata.

| anonim_4396 explică (pentru CleanHeart):

Unde există femei care vor sa fie iubite și apreciate? Tu vorbești de vreun unicorn sau ceva de genul, întradevăr sunt unele, da alea sunt foarte rare și nu exista vreun interes la mijloc e numai prietenie mai mult.
Numai tipii vor sa fie iubiți, fetele vor sa fie vrute* de bărbați. Dacă mă înțelegi ce zic.

| NunuNini a răspuns:

Asa sunt fost educate in ziua de azi. S-au dus vremurile de altadata! Banii nu aduc fericirea ci numai iluzia ei.

Răspuns utilizator avertizat
| TLF92 a răspuns:

Lol, apropo stii cine zice ca banii nu aduc fericirea laughing) omul bogat

| TLF92 a răspuns:

Si legat de intrebarea ta, poti avea ghinionul sa fii singur si sa nu iti gasesti partenera chiar daca esti un om instarit si cu masinawinking

| Cineva797406016386 a răspuns:

Bani nu aduc fericirea dacă nu ai p u l ă-n pantaloni
Păi așa sunt femeile, când Dumnezeu o făcut bărbatul' o încercat să-și repare greșeală și o făcut o greșeală și mai mare și o creat femeia

| Glenky a răspuns:

Pai tu n-ai vrea sa traiesti pe munca altuia? Mai trist e ca ele gasesc fraieri care sa le intretina.

| Sorin_Dumitru_1968 a răspuns:

Banii nu aduc fericirea dar o intretin
cum poti fi fericit fara un ban in buzunar?
Daca tu esti fericit, sigur o poti face si pe ea fericita

| tatirazvi9 a răspuns:

Ca sunteti dobitoci si prosti