| Fernando9Torres a întrebat:

De ce fetelor de 14-16 ani prefera baietii de cls a 11-12-a? Si de ce tot fetele de varsta asta se cred "printese"(adica au fite,nu toate,dar majoritatea)? si cum ai putea sa le "dai peste nas"? si sa se uite si dupa baietii "mai mici"(cls 8, 9-a,de-o varsta cu ele )?tongue.s:intrebarea e "pusa" de frate-meu, deci fiti mai "expliciti" sa inteleaga si el!

Răspuns Câştigător
| eeu619 a răspuns:

Pai...ele cred ca la 14-15 ani au cur si tate(forme) si din cauza asta vor baieti mai cu muschi, de obicei cei de a 8 a nu prea au asa ceva+ca vor sa se dea mare in fata prietenelor("Iubitul meu e a 11 a si.mi face toate poftele.") Si la varsta aia de obicei sunt curve si vor....Iti vorbesc din perspectiva unei fete. Funda?

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Păi cu cei mai mici decât ele ce să facă?
Pa, pa.

| mimiwewem a răspuns:

Fetele de 14-16 ani preferă băieți mai mari deoarece ele spun că îs mai maturi. Nu ai cum să le dai peste nas pentru că ele sunt mai naive și probabil se simt mai protejate.

| AR1373 a răspuns:

Traim intr-o lume data peste cap.

Copiii injura, mananca, se comporta ca adultii, dar asta nu inseamna ca se maturizeaza doar vor sa para ca stiu mai multe.

Si adultii au partea lor de vina pentru ca nu au stiut cum sa ascunda copiilor unele lucruri.

Fetele din ziua de azi se dezvolta mai repede si beneficeaza de lucruri de care generatile trecute nu prea aveau parte.Astfel in comportamentul lor s-a infiltrat dorinta de a creste si de a se comporta ca adultii.
+
Fetele se maturizeaza mai repede si vor baietii de mintea lor.
Rar gasesti baietii de varsta ta care are aceeasi maturitate cat de cat.

Poate le mai place si fizicul celor mai mari decat ele si faptul ca au mai multa experieta cu viata si desigur se simt mai aparate de un baiat mai mare.

Daca vrei sa cuceresti o pustoaica de 14-15 ani trebuie sa arati bine, sa ai o gandire matura dar sa fii si putin amuzant (doar nu stai sa le vorbesti despre politica si modul in care influenteaza sistemul din Romania generatile urmatoare), sa stii cand sa le bagi in seama si de obicei pustoaicelor le plac povestile de dragoste si e bine sa stii cum sa creezi una.

Baiatul perfect nu exista si toti stim asta, iar fetele au gusturi diferite niciodata nu vei stii cum trebuie sa te comporti, dar cel mai bine e sa fii tu insuti si sa nu-ti fie rusine de modul in care gandesti doar pentru ca o fata te refuza pentru ca nu ii place ceva la tine.NU FRATE CINE TE IUBESTE TE IUBESTE SI ASA!

| Oana92 a răspuns:

Fetele in general prefera baieti mai mari pentru ca cei de varsta lor sunt incredibil de imaturi :d

Iar pentru fitele de printesa cea mai buna solutie e ingorarea totalawinking

| Radu284 a răspuns:

Fetelor, de obicei, le plac baietii/barbatii mai maturi, pentru ca le ofera mai multa siguranta, au, in general mai multi bani (desi asta e valabil la varste mai mari, gen peste 20 ani), si sunt mai maturi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fetele de 14 respectiv 16 ani vor baieti maturi pentru ca vor sa o simta pana la... buric. Sper ca m-am facut inteles. Cu ce ar putea sa le satisfaca un baiat de 14 ani, cand poate sa le satisfaca un baiat de 26 ani? E si normal sa se considere printese pentru ca unii chiar le trateaza ca pe niste printese, iar greseala este a unor barbati care le-a dat prea multa atentie si de aceea au ele atatea aere in cap. Da, la mijloc e si interesul banilor. Ele considera ca sunt tinere, ca sunt prospaturi si ca toti barbatii umbla in limba dupa ele. Si chiar ca le tine pentru ca disperati care sa se culce cu o copila, sunt o groaza. Eu am 23 de ani si numai putoaice roiesc in jurul meu. Toate vor sa ma impresioneze cu ceva, dar cum sa-mi pun mintea cu o copila de 14 ani? Si fiind om matur, risti sa te culci cu o copila pentru ca unele intentioneaza sa te atraga in pat si fac totul de comun acord, dupa care te mai tresesti reclamat pentru viol si iti mai cere si bani. Asta ca nu cumva sa isi strice ele imaginea, fac pe inoceltele, dar cand colo...

| stark47 a răspuns:

Singurul mod de a arata ca esti mai cool decat un senior e de a fi intr-adevar mai cool decat un senior.
de multe ori exista conflictul asta si imi amintesc de el pentru ca intodeauna la scoala pusti faceau sotii pe la spate din invidie din alte chestii,ma rog.
insa imi aduc aminte si cand eram in gimnaziala si fete se uitau dupa seniori, iar acele fetenu au fost niciodata pe lista mea pentru ca si atunci si acum consider ca se uitau dupa cai verzi pe pereti.
normal, si noi ne uitam dupa fetele de la liceu, insa spre deosebire(eu de fetele de la mine din clasa), doar admiram cu privirea si nu incercam sa dau curs la astfel de sentimente

| teo77 a răspuns:

Daca tu ai o prietena care tia furato unul de clasa a 11-12 du-te si infruntal ia-l la bataie fetelor le place cand te lupti pentru ele

| Fernando9Torres explică (pentru teo77):

Sa ne batem laughing, tare raspunsul dar pacat ca eu sunt a 12-a laughing)