| :*:*Dya:*:* a întrebat:

De Ce Fetelor Nu le place Sa Vorbeasca Cu Baieti Mai mici decat Ele?

22 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Asta pentru ca este cam aiurea. Daca este cu 1 an este ok. Dar in rest nu preabig grin
E aiurea sa fie o fata mai mare decat un baiat.Mai ales daca baiatul este si mai mic de inaltime ca fatawinking
Fetele se maturizeaza mai repede.happyBaietii mai mici ca ele sunt imaturiwinking

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Mai, sincer, eu nu fac discriminari. La mine nu prea conteaza varsta, numai sa aiba ceva in cap si scris pe buletin ca are peste 18 ani. Nu sunt pretentioasa, nu-i asa?

| Silvia a răspuns:

Habar n`am, dar si mie mi se intampla la fellaughing
Nu prea stau sa vorbesc cu baieti mai mici decat mine, decat daca diferenta este ft mica sau baiatu` ft de treaba...si asa baietii sunt mai imaturi...mai bine sa fie mai maribig grin

| albastrel a răspuns:

Iti raspund din propria experienta: baietii mai mari stiu cum sa vrajeasca fetele mai bine...winking"

| M.J. a răspuns:

Depinde la ce se refera "sa vb", poate, cum am mai rasp la o intrebare baietii mai mici nu au destula experienta(din toate punctele de vedere)

| inna a răspuns:

De obicei am vorbit si imi place sa vorbesc cu tipii mai mici cu un an decat mine...pana acum maxim un an au fost, nu stiu acum depinde de fata.

| JackieSue a răspuns:

Pentru ca baietii mai mici se indragostesc foarte repede de fetele mai mari care se poarta cat de cat dragut cu ei...si nu le place pentru ca dupa aia baietii aia devin scaieti si stau numai dupa fundul fetelor si fetele trebuie sa ii tina dupa ele.Cam de asta nu imi place mie sa vb cu baieti mai mici...nu stiu parerea altorabig grin

| deiutza_9183 a răspuns:

Hmmm pai de exemplu mie imi plac baieti mai mici ca mine sa nu depasesca varsta mea nici eu nu inteleg asta dar na asa sunt eu deci depinde de caracter
dar asa e majoritatea fetelor le plac baieti mai mari cred ca au mai multa experienta si din asteahappy

| ing. a răspuns:

Fetele se maturizeaza mai repede decat baietii, asa ca unii mai mici sau de aceeasi varsta par foarte imaturi.
De aceea ele prefera baieti cu cativa ani mai mariwinking
>big grin

| Babushka a răspuns:

Pentru ca nu te simti protejatawinking

| CenturyChild a răspuns:

Nu mi se pare o regula. Tine si de fata si de baiat. Eu de exemplu am un prieten (amic) cu 1 an mai mic decat mine si am un coleg de clasa a opta care se uita numai dupa fete de a 11 - 12 -a ( e si foarte inalt) si nu as putea zice a ele nu vorbesc cu el, ba din contra... Oricum nu prea am vazut nici baieti de 17 ani sa vorbeasca cu fete de 11 - 12 ani... asa ca...

| utilizatortpu a răspuns:

Mai mici din ce punct de vedere?! Înălţime, vârstă?! Întrebarea e pusă din mintea ta, ceilalţi crezi că se gândesc numai la babardeală cum s-ar înţelege din răspunsurile pe care le-ai primit?! Poate ai vrut să întrebi - de ce fetele nu acceptă prieteni (iubiţi) mai tineri ca ele?! Răspunsul, dacă ai vrut să întrebi asta, presupune o nuanţare. Anume că o fată până în 20 de ani, nu va accepta iubit de 15 ani. Dar dacă fata are 40, un iubit de 20 de ani, ar fi unt pe pâine. În rest, prietenii nu se întreabă câţi ani au. Doar cei care vor să se babardească se întreabă.

| kathessa a răspuns:

Pentru ca fetele se maturizeaza mai repede!

| just4fun_8801 a răspuns:

Depinde de baiat aici, nu toti sunt imaturi etc la o varsta mai "frageda" sa zicem. Dar cred ca asta ar fi motivul principal pentru care fetele cauta baieti mai mari sau de varsta lor happy

| funnymantm a răspuns:

Orgoliu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca unii sunt mai imaturi, fie sunt mai pitici pe langa ele[n`ai specificat]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am citit intr-o revista, cum ca fetele se maturizeaza de 2 ori mai repede decat barbatii. si de aceea baietii sunt mai mari ca si fetele intr-o relatie, pentru a se sincroniza. Cei micuti. nu stiu. eu una nu prea sunt de accord cu relatiile : fata mare - baiat mic .baiatul e menit sa protejeze fata din toate punctele de vedere. Dar exista si exceptii. ca unele de mai sus' big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Haideti ca tot ati deschis subiectul va dau un exemplu care multi pe care dintre voi v-ar lasa cu gura cascata dar totusi:cunosc o fata de 3 ani si eu am 13 ani si ea 15 in acesti 3 ani am ajutat-o mai mereu si de aceea ne-am apropiat foarte mult ii cunosc si parintii si ea pe ai mei. a avut de curand o relatie de vreo 5 luni cu un baiat de 17 ani si vreau sa va spun ca nu era o zi fara cearta, am ajutat-o si in legatura cu asta si i-am impacat si acum de curand s-a aflat ca baiatul se sarutase cu alta fata si ea afland asta imediat a vrut sa se desparta de el dar a 2-a zi i-am impacat acum iar o cearta si e foarte decisa sa se desparta de el si sunt de acord cu asta dar eu v-am dat acest raspuns pentru ca ea ma iubeste si sincer o iubesc si eu chiar daca multi nu prea credeti ca m-as putea indragosti la 13 ani dar asa e, e mai scunda decat mine are cam 1, 65 si eu am 1, 72.ma place si o plac cred ca o sa mearga relatia SPER

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca sunt mai mici
ce nu e clar?! asa sunt fetele unele prefera baieti mai mari cu un an sau cu 2 si unele si mai mari

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Auzi cati ani ai

| PaRaZiTu a răspuns:

Depinde de gusturile fetei. eu am fost cu o fata cu 3 ani mai mare ca mine. daca eu placut cum am satisfacuto nu ii nici o problema.
si baieti mai mici nu au masina una ii cand vine baiatu la fata cu o masina una ii cand mere cu bicicleta sa fim seriosi.laughing

| Cristina_4684 a răspuns:

Pentru ca sunt imaturi...asteapta sa mai creascahappy