| oookrstaooo a întrebat:

De ce imi este foarte frica sa o facem si stau stresata lunar chiar daca folosim protectie de fiecare data?
Mentionez ca nu iau anticonceptionale sau pastile de a doua zi, prezervativele fiind singura modalitate de protectie.

6 răspunsuri:
| Saiko10 a răspuns:

Daca va protejati nu ai de ce sa te ingrijorezi, iti este frica ca te gandesti prea mult la asta, nu te mai ingrijora atat, nu are ce sa se intample daca sunteti protejati.

| oookrstaooo explică (pentru Saiko10):

Ma gandesc doar la cazurile in care se mai rup sau tipele care raman chiar daca se protejeaza

| Saiko10 a răspuns (pentru oookrstaooo):

De ce nu te gandesti ca este posibil sa ne loveasca un asteroid, sau e posibil sa te calce o masina pe strada. nu poti sa iti bati capu doar pentru ca exista o sansa mica sa se intample ceva.

| oookrstaooo explică (pentru Saiko10):

E vorba doar de tatal meu care e foarte strict cand e vorba de un iubit oricat de mult i-am aratat ca poate avea incredere in mine. De fiecare data cand ies afara de abia ma lasa si atunci cu predica o ora inainte, si gandul ca as ramane insarcinata nu imi suna deloc bine, probabil de-asta sunt speriata.

| Saiko10 a răspuns (pentru oookrstaooo):

Pai ce pot sa iti spun este sa te relaxezi si sa realizezi ca este doar o frica fara sens, daca esti responsabila si te protejezi o sa fi ok.

| vasile2222 a răspuns:

>>Ma gandesc doar la cazurile in care se mai rup sau tipele care raman chiar daca se protejeaza
Apreciez ca te gandesti inainte si nu dupa.

Ai si tu grija sa fie bine pus prezervativul.
Si ca sa stai linistita ia anticonceptionale si/sau spune-i sa ejaculeze afara.