| Xenyxenya a întrebat:

De ce in general cam toate femeile au o parere asa proasta despre sexul oral? Ce e asa scarbos daca ai o igiena buna si te speli inainte si dupa asta? De unde pana unde prejudecata asta cum ca ai fi o persoana usoara daca faci asta(cu persoana iubita ma refer)? Acolo e tot piele ca pe restul corpului,mi se pare absurd sa spui ca exista ceva scarbos la corpul persoanei ce o iubesti cel mai mult. Plus,de asta multi parteneri isi inseala partenerele,pentru ca nu gasesc ce au acasa,ele fiind deloc deschise din punct de vedere sexual si lucrurile devenind plictisitoare,consider ca cu fiinta iubita ar trebui sa faci toate nebuniile posibile,sa incercati tot, ca doar cu alta persoana nu mai poti face asta. Voi ce parere aveti? happy

8 răspunsuri:
| aisha01eu a răspuns:

Depinde de persoana si de educatie. Eu consider ca tot ce faci trebuie sa vina din suflet, daca te simti bine impreuna cu persoana respectiva nu ar trebui sa-l consideri scarbos. Conteaza mult igiena. Cred ca intr-o relatie (unde te simti confortabil) trebuie sa fi cat mai open minded si sa profiti cat mai mult de timpul petrecut cu acea persoana, sa te simti bine si sa lasi de o parte prejudecatile.

| RAY a răspuns:

Cum sa isi fie scarba de persoana iubita in fine

| mihai69 a răspuns:

Da.

| e1xtz a răspuns:

...ca ai dreptate.
Dar na, unii dupa educatie(daca atunci cand era mica a auzit de la mamaie ca numai curvele fac asa), sau la parintele la spovedanie intrebata daca face prostii cu gura, ca nu e bine ca o sa primeasca o suta de bice de la draci, dar daca face sa ii spuna lui ca asa e bine...si etc, etc.
Altii o fac in 4, in 6, isi lasa iubita sa ii posede cu 'strap-onu', sau biciuti, etc si etc.

| MissADEEL a răspuns:

Parerea legata de scarba vine, evident, din cauza fluidelor pe post de deseuri care ies din orificiul respectiv. Pentru unii e egal cu a gusta chiar produsul corporal in sine, desi e inlaturat.
Nu exista niciun pericol in sine, insa e vorba de cat de sensibila e persoana respectiva la idee. Ideea in ceea ce priveste ca acolo sunt microbi sau materie aruncata.
Exista persoane carora le e sila sa aiba pana si ulei pe corp, exista altele care se spala pe maini foarte des, mai sunt altii care se scarbesc la unele tipuri de mancare… e acelasi lucru.
Alt factor e reprezentat de mentalitate, de ceea ce le-a fost insuflat, de parerea formata prin diferite mijloace. Cu alte cuvinte, spirit de turma, refuzul de a analiza o idee (sau acordul cu aceasta si punct), moralitatea si traditionalitatea etc.

| e1xtz a răspuns (pentru MissADEEL):

Raspuns de calitate superioara...de apreciat. (y)
Dar ce naspa o fi sa traiesti cu limitarile astea expuse de tine.

| MissADEEL a răspuns (pentru e1xtz):

Multumesc de apreciere.
Da, asa e, este destul de greu de suportat sa ai niste griji in plus, mai ales insignifiante. Eu nu am nimic cu sexul oral, dar exista alte lucruri care imi starnesc scarba. De pilda, ciungile lipite pe banci, mirosul puternic de ceapa sau de transpiratie, excesul de ulei mai ales pe maini si exemple mai sunt.
Ar fi mai usor pentru mine sa nu fie nevoie sa evit factorul fara sa trebuiasca sa schimb chiar si camera in care sunt, dar, pentru moment, pot sa traiesc si asa la fel de bine. laughing

| Hyunakim a răspuns:

In primul rand, mai sunt si exceptii. Spre exemplu eu. Ii fac oral iubitului meu cam in fiecare zi a saptamanii, si chiar imi place.
Funda?