| geox_7526 a întrebat:

De ce inca sunt indragostita de baiatul cu care am fost acum doi ani? mi-am facut multe relatii dar nu a mers, pentru ca nu ma simteam bine cu un alt baiat.Si acum i-am dat oracolul meu si mi-a lasat ca Amintire"esti o floare esti un crin...'"fetele de la mine din cls a vazut si mi-a zis ca insemn ceva pentru el alfel nu imi lasa astfel de amintire dar eu am trecut cu vederea si am zis ca e o simpla Amintire. Voi ce spuneti?(sfaturi)funda

Răspuns Câştigător
| Nikolas28 a răspuns:

Buna Geox.Amintiriille normal ca raman dar tu trebuie sa iei o decizie mai bine zis trebuie sa dau uitarii amintiriilor pentru ca asa o sa te rascolesti mai mult in suflet si tu esti cea care o sa suferi.Eu zic sa-ti aduni gandurile din viata ta din trecut si sa le puiundeva sa nu mai stii de ele(intr-un saculet ceva nu stiu)si sa le dai uitarii ca asa nu poti uita. Tu cred ca treaiest in viitor nu? daca traiesti in viitor atunci trebuie sa fii mai rationala si cu multa atitudine din partea ta si sa iei lucruriile de la sine.Eu sper ca vei reusi si ati doresc mult noroc in continuare." trebuie sa uiti " nu uita.pa

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Il mai iubesti de aia nu il uiti

| haiZI a răspuns:

Sau poate vrea doar sa stie ca mai e inca dorit de tine.pa

| adrianajollie a răspuns:

De ce nu vorbesti cu el?
arata`i ca`ti pasawinking si poate mai aveti o sansa sa fiti impreuna.
cheama'l la tine/la un suc/ oras etc chatterbox si... din vorba in vorba ii atigi mana si in intrebi daca mai simte ceva pentru tine sau tot ce face e doar un joc si astfel afli si ce e cu amintirea happy si`i spui ce simti cu adevarat daca te refuza platesti sucurl daca iesiti la suc ii multumesti si pleci happy
funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca tu chiar ai tinut la el. E aiurea sa vrei sa-l uiti pe cel pe care il iubesti.Si greu. Iti spun din proprie experienta, pentru ca mie una nu mi-a iesit. Poate tu esti mai norocoasa...happy Vorbeste cu el si nu sta la niste supozitii ale colegelor tale. Dupa gesturile lui iti vei da seama singura daca te place, ceea ce iti da sperante in a continua sau exista si a doua varianta :nu te place. Atunci trebuie sa intelegi cum stau lucrurile si sa mergi mai departe. Bafta!