| SefaTa97 a întrebat:

De ce intarzie menstruatia?
De cateva luni, in loc sa vina cum era normal, pe 24, a venit tocmai pe 27, urmatoarea luna pe 29, luna aceasta inca nu a venit. * este-n cantitati normale, doar cu intarziere.
Persoana este virgina, si are ciclu menstrual de 5 ani, regulat pana acum!

1 răspuns:
| Deni7 a răspuns:

Pot fi mai multe cauze.Stresul,de exemplu, este o cauza frecventa a dereglarilor hormonale.De asemenea, diferite schimbari ce au aparut in stilul de viata pot provoca intarzierea menstruatiei.O alta cauza ar putea fi o infectie urinara sau un chist. Bineinteles, acestea pot fi diagnosticate doar de un medic, in functie de alte simptome pe care persoana le are.
Eu am menstruatie de 4 ani, a fost neregulata de la inceput, dar cand am avut dereglari (nu mi-a venit cateva luni) am mers la medic, mi-a prescris niste medicamente si de atunci nu am mai avut probleme.