| sweetgirl13 a întrebat:

De ce intotdeauna ma ingragostesc de baietii ce ma considera doar o amica? cum pot schimba asta?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Invatand ceva din asta,ca sa nu repeti mereu aceeasi greseala.
Vezi filme romantice in care se vorbeste despre dragoste,asculti muzica in care dragostea e prezenta mereu,cu prietenele si colegele discuti numai despre dragoste si daca n-o faci tu,o fac ele,e firesc sa visezi la o dragoste romantica,asa cum vezi in filme si citesti in povesti.
Nici mass media nu te-ajuta prea mult,stirile si can-can-urile sunt legate numai de dragoste,cine s-a despartit,cine cu cine s-a mai cuplat si cat de "fericiti" sunt!
Nu e,deci,numai vina ta,esti influentata si,fara sa stii,manipulata,sa gandesti asa.
Iubesti,insa,ideea de dragoste,dragostea in sine,nu pe amicul X sau pe colegul Y.
Pentru ca ei sunt singurele prezente masculine mai apropiate,cu care intri in contact zilnic,cu care discuti,schimbi impresii,e foarte usor sa te inseli si sa crezi ca,gata,te-ai indragostit!
Sfatul meu e ca data viitoare sa nu te mai indragostesti tu,ci sa lasi un baiat,doi,trei,sa se indragosteasca ei de tine.
Si sa-l alegi pe cel ce-ti place!
Iti poti educa mintea si creierul sa faca asta, in momentul in care ti se pare ca incepe sa-ti placa cineva, interzice-ti singura acest "placut" si nu vei mai ajunge sa te indragostesti.
Ai rabdare.
Dragostea va veni.
Si, nu ti-o dori curand, iti va fi tare dor de zilele lipsite de griji!happy

11 răspunsuri:
| OOOLEOOO a răspuns:

Citeste Putere Nemarginita de Anthony Robbins.

| ReiVaN a răspuns:

Esti eu varianta feminina.

| TaviSMURD a răspuns:

Am avut si am foarte multe amice si am observat asta si in alte cazuri, este imposibil sa nu te atasezi de cineva atata timp cat iti petreci timpul in compania lui/ei, insa partea urata e ca nu de fiecare daa iti iese asa cum ti-ai dori. Nu te da batuta si ramai asa cum esti chiar daca uneori doare pana la urma iti vei gasi persoana potrivita, ti-o spun din experienta; 0

| Azµre a răspuns:

Îți schimbi atitudinea față de ei

| Zenit313 a răspuns:

Nu poti...

| july00 a răspuns:

Arata-le ca vrei sa fie ceva mai mult decat prietenie..habar nu am.thinking

| HouseHouse a răspuns:

Nu ii bagi in seama o sa vina ei la tine.Asa se numeste p.inversa fa exact opusul cu pers de care esti atrasa.Hmm cred ca functioneaza la majoritatea 86, 3%.

| DinamoPCH a răspuns:

Fa-i sa le pese de tine

| Catiche_Elena_1994 a răspuns:

Iti schimbi atitudinea fata de ei

| WeeiSs a răspuns:

La mine asa ceva a fost, innka foarte des. ceea ce sa faci este sa uiti de ei...adika in sens sa nu mai fii indragostita de ei.fiti doar prieteni, dar daca nu atunci nu mai vorbi cu ei poat vei uita de ei si ...la urma urmei vei gasi altii care o sa te iubeasca happy

| Compass a răspuns:

Intr-adevar din prietenie poate cu timpul sa fie ceva mai mult dar in cazul care esti nu cred ca poti schimba ceva in cazul in care ei nu vad in tine nimic mai mult adica nu te vad ca pe o iubite...