| Smarandica a întrebat:

De ce intr-o relatie fata pune mai mult suflet? sad

28 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

E fals. Zici asta pentru ca esti fata.

| poly_4749 a răspuns:

Voi suntetio mereu sensibile

| valThina a răspuns:

Sunt cazuri in care baiatul pune mult mai mult suflet, iar fata isi bate joc

| monyk a răspuns:

Buna, asa credeam si eu pentru ca in fostele mele relatii eu am pus mai mult suflet si am suferit... dar... mi-am dat seama ca nu e chiar asa si nu putem generaliza, spun asta pentru ca atata fetele cat si baietii pot pune suflet in egala masura, doar ca depinde peste cine dai, sau poate unii nu prea se arata dar asta nu inseamna ca nu ar simti.Si baietii au suflet si pot iubi cu adevarat, poate daca ai pus mai mult suflet pentru un baiat si el nu ti-a corespuns in egala masura, te face sa crezi ca toti sunt asa, dar lasa-ma sa te contrazic! Nu e asa.Depinde mult de fiecare, asa pot crede si baietii despre fete, dar daca ai fost dezamagita de un baiat nu inseamna ca toti sunt la fel asa cum nici fetele nu sunt la fel, omul difera.

| Dj Boalca a răspuns:

Pei daca stie un baiat cum sa faca sa tineti la el e si normal

| Denisa a răspuns:

Pentru ca e proasta. Daca el nu isi arata afectiunea fata de tine de ce sa o arati tu? Ca sa isi bata joc de tine? Fetele sunt fiinte mai sensibile care doresc afectiune pe cand baietii sunt... porcilaughing PS: majoritateabatting eyelashes

| Shane_1763 a răspuns:

@cristacheceliute, argumenteaza te rog. happy Ce vrei sa spui prin "zici asta pentru ca esti fata"? Doar stii bine ca baietii nu se implica asa de mult intr-o relatie ca si partenerele lor.

| elena a răspuns:

Asta numai cand se indragosteste prima data, apoi la urmatoarea relatie incepe sa selecteze... aproape totul chiar si sufletul pe care-l mai pune in respectiva legatura/relatie.
Sa stii ca in dragoste cel mai mult sufera barbatul inselat si dat la o parte, mai ales acela care a pus ca ofranda dragostea la picioarele iubitei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Lollipop
Barbatii 'e' porci, da' nici femeile nu 'e' oameni. laughing
Spune-mi si mie, daca barbatii sunt porci, atunci femeile care iubesc astfel de barbati-porci cum sunt?hee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gresit! Si baietii pun suflet, doar ca nu vor sa recunoasca asta ca sa nu decada cumva, dar si ei iubesc ca si fetele, mult de tot!

| ////////////// a răspuns:

Depinde de cuplu, dar baietii sunt mai pesimisti nu toti desigur.

| angelinthedark a răspuns:

Mie nu imi pasa pentru ca daca vezi de la inceput ca unu nu te iubeste n-are rost sa te dai cu capu de pereti, fata pune mai mult ca e mai sensibila, crede ca tot ce zboara se mancanca!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Fetele sunt mai sufletiste, mai miloase, mai cu simțul răspunderii.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa fim seriosi... nu e o regula general valabila. Am avut 2 relatii de 1, 5 respecti 2, 5 ani si in ambele eu am pus mai mult suflethappy. Tot timpul. Sa fiu exceptia care confirma regula?laughing

| nicol20 a răspuns:

Deoarece suntem mai sentimentale si mai sensibile si stiu ca aces lucru nu este corect pentru ca noi fetele sa suferim iar baiatul nu dar asta este viata nici ea nu este corecta

Răspuns utilizator avertizat
| catthshshshs a răspuns:

Acest lucru este valabil in majoritatea cazurilor insa nu in toate! Cunosc si baieti care pun foarte mult foarte mult suflet intr-o relatie, ca de exemplu actualul meu iubit. Ceilalti cunoscuti pana acum cred ca nici nu le pasa, acum depinde de fiecarewinking

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

@Crow Chiar e nevoie de argumente? Dupa poza, nume si intrebare este evident ca e fata. Si cand sufera dintr-o relatie cauta sa generalizeze situatia personala la toata populatia planetei. Observ ca si tu generalizezi in necunostinta de cauza. Cati oameni ai cunoscut suficient de bine pentru a trage concluzii? Ai fost in pielea vreunuia din ei? Stii ca in realitate emotiile multor barbati pot fi mai fragile decat ale unor femei? Am vazut de atatea ori fete care plangeau de mama focului din dragoste si a doua zi erau fericite bine mersi cu altcineva. Stiai ca multi din asa zisii barbati fara inima au ajuns asa din cauza ca alte femei le-au frant inima cu ceva vreme inainte?
Stii, e foarte usor sa pretinzi ca barbatii sunt insensibili si ca ti-ai dori pe cineva mai bland, intelegator etc. dar in realitate genul asta de barbat este calcat in picioare din prima clipa cand arata slabiciune. Am cunoscut destul de multe fete incat sa-mi fac o idee ce le poate pielea si cum pot pune problema, marea majoritate. Si stii ce am observat? Ca marea diferenta e in modul cum se lamenteaza. In marea majoritate, desi ambalajul difera, inauntrul OAMENILOR se ascund niste monstri egoisti care molipsesc pe cei din jur cu haosul lor emotional. Asa ca n-ar trebui sa facem discriminari sexuale cand e vorba de sentimente. Totul sta in compatibilitate - emotionala, fizica, de imprejurare. Oamenii cu un suflet curat sunt rari, fie ei barbati sau femei. Restul, doar ne imaginam ca suntem buni dar neintelesi.

| Denisa a răspuns:

Strivesc_membre-n_menghine
Imi place intrebarea talaughing)
Pai proaste care stau cu porci...probabillaughing
Nu vreau sa fac pe avocatul fetelor dar baietii chiar au scapat de sub controlbatting eyelashes

| CosminRo a răspuns:

Nu neaparat numai fata pune suflethappy sunt destule rel in care baiatul iubeste si pune suflet mai mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Lollipop
Baietii au scapat de sub control? N-ai citit Biblia...laughing
Cine s-ar fi gandit acu 300 de ani ca femeia va fi pe picior de egalitate cu barbatul? Tre' sa recunosteti ca v-ati luat nas.hee hee
Ai auzit de Lilith?
Oricum, pe mine ma distreaza la maxim razboiul asta dintre barbati si femei. Pana la urma, tot intre noi ne... whistling

| al3cse a răspuns:

Pai ca asa trebuie happy Daca ar pune un baiat, ai considera ca el este pampalau.

| Antonimu a răspuns:

Nu-i adevarat. Si baietii pun suflet mult la inceput, daca voi nu stiti cum sa ne atrageti, ne pierdem interesu si adio. Si in plus unii baieti au trecut printr-o suferinta foarte mare din cauza unei fete, si incep sa-si bata joc de tot ce prind.

| demon a răspuns:

Cand un baiat ii indragostit nu pune doar sufelt se arunca si in cap pentru o fata

| gigiro a răspuns:

Toti aveti dreptate, eu vreau sa va raspund la micile contradictii. Baietii care sunt educati sa iubeasca si sa respecte femeia, sunt la fel de sentimentali ca si fetele ( asta depinde si de temperamentul lui) Fetele fac greseala de a nu judeca un baiat mai ales din acest punt de vadere. Vor stilul macho, putin golanas, mai smecheros, cu experienta, pentru ca acest lucru le starneste mai multa atractie si admiratie. Cum, in zilelle noastre, baietii sunt mai liberi (putin ), nu mai are timp mama sa le faca educatie.In felul acesta, baietii incep sa se maturizeze mai tarziu. Fetele gandesc cu capul, baietii cu ce au in pantaloni.

| Sice a răspuns:

Cazul tau este unul particular si asta nu face ca situatia sa fie generala! sunt baiat si cu toate astea am patit exact ca si tine. Mi-am luat-o in ''freza'' tare de tot de la o fata. Mi-am varsat toata inima in relatie insa ea si-a bagat picioru.Asta e destinul sau soarta sau ce vrei tu.asa e facut sa fie.Toti o patim si asta face parte din viata! Nu fi trista si mult noroc in dragoste!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiindca fata e mai gingasa, mai staruitore intr-o relatie

| ingerasfaraaripi a răspuns:

Ca-i mai proasta, de aia, sper ca te-am convins!