| cineva1 a întrebat:

De ce intr-o relatie unul iubeste mai mult si celalalt mai putin?

Răspuns Câştigător
| engerAshU a răspuns:

Answer ai partial dreptate.

tu spui ca extrovertitul arata ca iubeste mai mult si intovertitul arata ca iubeste mai putin. De cele mai multe ori, extrovertitul, care chiar daca e genul de persoana ce prefera singuratatea si intimitatea, acesta isi arata mai profund senimentele pentru persoana iubita.

Nu este valabil ca cel extrovertit, dovedeste mai mult ca iubeste pe cel de langa el.

Introvertitul, este inchis in el/socializeaza greu/ este timid si nu comunica cu ceilalti, cand este vorba de o masa mai mare de pesoane, in special necunoscuti., insa, cand vine vorba de persoana care ii este alaturi, persoana iubita, pai atunci, introvertitul, nu se mai mainifesta ca unul, cu persoana aceia, fiind impreuna.

Si, de cele mai multe ori, cum introvertitii au sentimente mai profunde si sunt mai afectuosi decat extrovertitii, acestia aung sa iubeasca mai mult si extrovertitii mai putin.

>_<

5 răspunsuri:
| answer a răspuns:

Hmmm, asta e o afirmatie relativ adevarata; pentru ca unul poate fii extrovertit (cel care arata mai mult ca iubeste persoana de langa el), iar celalalt poate fii introvertit, exteriorizandu-se mai greu si de aici impresia ca unul iubeste mai mult decat altul!
Insa mai sunt si situatii cand unul chiar iubeste mai mult decat celalalt; si eu am patit-o, dar am aplicat tactica "indiferenta" si culmea, situatia s-a inversat. laughing

| CandyES a răspuns:

Pentru ca intr-o relatie unul pune mai mult suflet iar de cele mai multe ori al cel cineva este fatahee hee, insa sunt si excepti la cazuri. Ma refer ca uni parteneri au nevoie de mai mult timp sa ajunga sal iubeasca pe celalalt, decamdata sigur tine la el foarte mult ...trebuie sa intelegem si genul asta de persoane, ele o sasi arate iubirea fata de partener atunci cand el se asteapta mai putin happy atunci o sasi deie si el seama ce simte de fapt, iar de cele mai multe ori aceste persoane sunt si ele confuze fata de senitemntele lor pentru partenerul/partenera de viata big grin.

| MMihai a răspuns:

Pentru că : " intr-o relatie unul iubeste mai mult si celalalt mai putin"!

| victor999_4422 a răspuns:

Iubirea ii ceva ce exista intre 2 persoane nu se poate unul sa iubeasca mai mult sau mai putin

| cristinaxt a răspuns:

Ptr ca iubirea nu se poate masura, si de multe ori uni oameni considera ca nu te iubeste mult partenera/partenerul daca nu iti arata cand probabil aceea persoana nu se stie exprima si poate te iubeste de 10 ori mai mult