| grayWolf a întrebat:

De ce isi ascund fetele sentimentele pentru baieti?
Buna TPU.De cateva luni eram impreuna cu o fata la care tineam foarte mult si totusi nu eram "impreuna", adica un cuplu, cum s-ar spune, ci mai mult prieteni foarte apropiati deoarece eu i-am marturisit de mai multe ori ca o iubesc iar ea nu mi-a raspuns niciodata la fel.La inceput am zis ca e timiditate doar sau ceva de genul dar cu timpul am inceput sa imi pierd speranta si am ajuns in final la concluzia ca ea nu simte la fel pentru mine de aceea nu imi raspunde niciodata la fel asa ca am incheiat relatia dar am ramas amici.Acum vreo saptamana am mai vorbit din nou asa despre vremurile trecute si ea imi marturiseste ca de fapt si ea m-a iubit tot timpul dar asa fac fetele nu isi dezvaluie sentimentele straight face. Am ramas pur si simplu masca. Poate ca trebuia sa stiu asta poate ca nu aveam de unde sti dar nu vad rostul in a iti ascunde sentimentele pentru persoana iubita?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Lasa ca e copila si nu e trecuta prin viata, un om cu mintea pusa la punct iti zice totul la timp dar cum fetele vor sa fie alintate sunt ca un fel de statuie care asteapta ingrijiri din partea stapanului. Pacat ca putine mai au tupeu in ele.

| Irinaa16 a răspuns:

Ne e frica sa ne aratamsemntimentele deoarece ne este frica sa nu fim parasite in ultimul hal.de obicei baieti au"obiceiul" de a rani fetele.si dupa ce ele isi deschid sufletul in fata lor...ei calca stramba si ia foarte mult timp sa se inchida acele rani.straight face

| blueberry05 a răspuns:

Poate isi ascunde sentimentele din cauza lipsei de incredere.De obicei baietii sunt cei care iti zic ca te iubesc si iti promit tot felul de lucruri, iar mai apoi te parasesc. Poate a vrut sa isi dea seama daca te iubeste cu adevarat. Dupa e ai spus tu mai sus mie mi se pare ca ai gasit o fata exceptionala pe care nu ar trebui sa o lasi sa iti scape, fa-o sa te iubeasca si mai tare si nu te mai desparti de ea dupa fiecare prostioara.Bafta :*

| AmazingSmile a răspuns:

Eu,cred că nu a înțeles în ce sens o iubești,și a crezut in relația voastră de prietenie,și nu a vrut s-o distrugă. Totul mergea bine și ea credea că daca-ți împărtășește sentimentele, nu va mai fi la fel de frumos.I-a fost teamă de schimbarea asta majoră. Te iubea cu fiecare clipă tot mai mult, de aceea nu vroia să strice tot.Acum că ți-a mărturisit, nu o „ierta". Iubește-o tot mai mult! Baftă :*