| anonim_4396 a întrebat:

De ce iubim persoanele ce ne fac sa suferim? de ce continuam sa le iubim chiar daca ne ranesc?

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna,continuam sa iubim persoanele care ne ranesc pentru ca inimii nu ii putem comanda,desi suntem constienti ca ne fac sa suferim,preferam sa ne mintim mereu ca se va schimba,mereu traim cu speranta ca poate intr-o zi ne va iubi la fel,asa e cu dragostea,pur si simplu nu putem sa stapanim sentimentele oricat ne-am preface, de multe ori ne indragostim de persoane care nu merita atentia si dragostea noastra, dar ne amagim in continuare.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pentru ca aveti prea multa mila fata de ele si nu va dati seama ca comiteti o greseala.

| Zuzu6235 a răspuns:

Nu ai cum sa iti controlezi sentimentele.iar frica de singuratate, frica de a pierde pe cineva care a fost langa tine in trecut si a insemnat lumea pentru tine este infricosatoare. speranta la impacare, ca totul va fi cum a fost candva nu fac decat sa ne amageasca mai tare si sa ne faca sa le uitam greselite. insa nu uita dupa o despartire sa pui intotdeauna in balanta punctele bune cu cele rele si sa nu uiti motivul pentru care nu a mers cum trebuie. am trecut prin asta si stiu cum e.

| UuuLaaLaa a răspuns:

Ai auzit ca indiferenta doare?
Na... Deaceea, uneori, continuam si ne incapatanam sa tinem la cei ce ne ranesc, in felul acesta lasandu'ne calcati in picioare!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De fraieri? big grin( no offence ). Când o să reuşim să-i dictăm inimii,când inima va asculta ce spun gândurile,poate că vom rezolva ceva. Până atunci iubim,suferim,sperăm, plângem, trântim şi iar iubim.