| ~_~fericire.in.rate~_~ a întrebat:

De ce iubirea e un sentiment asa controversat?

Răspuns Câştigător
| imiplacfemeile a răspuns:

Iubirea, noi o facem controversata! pentru ca, asa suntem si noi! noi, iubim ceia ce ne place, dar nu acceptam pe cei ce ne iubesc! si atunci, intervin intortocherile dragostei! cainele alearga dupa pisica, pisica dupa soarece, iar soarecele, tot ce stie el face! pe mine ma iubeste cineva, eu te iubesc pe tine, tu iubesti pe altcineva...si uite, acea dragoste controversata!

6 răspunsuri:
| catthshshshs a răspuns:

Nu este un sentiment controversat. Este ceva ce se simte sau ar trebuie sa se simta.

identitate
| identitate a răspuns:

Pentru ca oamenii vorbesc cam mult si o simt cam putin.

| stresu a răspuns:

Din punctul meu de vedere nu e controversat deloc. E simpla si eficienta, oamenii o fac complicata si strica tot ce e frumos in ea cu interese meschine, detalii stupide (nu mi-a dat mesaj de 35 de minute, deci e cu altul\alta) si superficialitatea fara margini. De fapt toti incearca sa para ce nu sunt si pierd esenta.
Asa ca iubiti-va cu spor si lasati prostiile!

| alonet a răspuns:

Pentru ca iubirea defineste sub ea 4 categori (agape, phileo, storge, eros) care lumea le confunda si apar erori de perceptie, si de acolo toate necazurile happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca totul se invarte in jurul acestui sentiment.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubirea nu exista.