| anonim_4396 a întrebat:

De ce le e greu baietiilor sa spuna " Te iubesc"?

20 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Pf... greu cu generalizarea.
Totuşi, este adevărat că băieţii o spun mai rar dar atunci când o spun chiar o simt. Bărbaţii pot (mai ales dacă vor) să mintă cu multe aspecte dar nu pot minţi când vine vorba de a spune că iubesc pe cineva. Bărbaţii sunt mult mai sinceri şi mult mai direcţi şi "te iubesc" trebuie să fie sincer şi direct spus. Dacă nu este simţit, mai bine lasă.
Şi, cel puţin din punctul meu de vedere, ar mai fi un motiv: Femeile sunt cam de două ori şi ceva mai multe. Prin urmare, sunt de două ori şi ceva mai multe femei egoiste, egocentriste, care-şi bat joc de parteneri şi care consideră că totul li se cuvine.
Prin urmare, în ochii unui bărbat/băiat trebuie să treci de anumite ipostaze pentru ca el să se convingă că merite să investească sentimente în tine. O dată convins de asta, sentimentele încep să escaladeze (escaladarea putând fi brusc întreruptă dacă-l pui să te aştepte "enşpe mii de ani" cu viaţa sexuală) şi după aia ajunge să-ţi şi spună sincer şi corect că te iubeşte.
Sper că ţi-am răspuns.
Sănătate!

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Cristina d: Am spus că pot minţi în privinţa multor aspecte dar când vine vorba de declararea sentimentelor nu prea pot minţi.
Exemplu: poate să te mintă când îţi spune "dacă o faci cu mine o să rămâi cu mine toată viaţa. Ţin enorm la tine şi nu-mi văd viaţa fără tine" şi alte bla bla-uri de genul ăsta. Dacă apar după mai puţin de 3 luni de relaţie... eu zic că în 50% din cazuri minte!
Totuşi, un bărbat nu poate să mintă spunând "te iubesc". Oricum, cea mai mare parte dintre ei sigur nu.
Prin urmare, atunci când chiar o simt, mai stau puţin (ca să se convingă singuri că nu greşesc - le ia mai puţin timp pentru asta decât femeilor) şi apoi chiar o spun împăcaţi cu sine nu de-amboulea.
Salut!
P. S.: Perfect răspunsul utilizatorului "xena".

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Hm, nu cred ca le este greu!

Le e greu sa o spuna cand n-o simt! Eu asta cred!happy

| Flav a răspuns:

Fiindca le e mai usor sa demonstreze asta.winking

| Vizitiul a răspuns:

De ce le este greu fetelor sa spuna : "Bai imbecilule, nu te vreau pe tine, vreau banii tai?"

| cossmy a răspuns:

Ptr ca baietii spun asta numai si numai atunci cand intr'adevar simt asta. Stii ce greu e sa ii spui unei fete te iubesc fara sa fie adevarat? Parca iti ies cuvintele cu clestele. Deci daca ii e greu sa spuna te iubesc, nu te iubeste intr'adevarwinking...proprie experienta. Bafta!tongue

| irina20 a răspuns:

Ma sincer si mie mi-e greu sa spun, am impresia ca de la mine se aude urat, ma simt aiurea.Asa ca prefer sa n-o spun; s-o dovedesc, s-o scriu, s-o gandesc dar sa n-o spun(iubirea).

| VodkaCoca a răspuns:

Eu vreau ca un baiat sa'mi spuna te iubesc atunci cand o simte cu adevarat, nu sa ma minta sa'si ajunga scopul s'au sa ma faca pe mine fericita, cel putin eu sunt la fel o sun atunci cand simt cu adevarat, de exemplu am stat cu un baiat 2 ani si 6 luni, si dupa un an si 4 luni m-am culcat cu el atunci i'am spus prima data ca il iubesc, pentru ca inainte pot sa spun ca tineam la el ca eram afectionata, si in ziua de azi ma uit la fete care le cunosc cum le zice baiatu ca le iubeste sa le arate sentimentele incep sa'si bata joc de el, deci nu mai face generalizari, cum avem noi fetele defectele noastre asa au si baieti pe ale lor, nimeni nu e perfect.

| Octavutzu a răspuns:

Nu e chestia ca le este greu, dar daca zici "Te Iubesc"unei fete trebuie sa fi si sigur in acel moment ca si ea te tubeste. Caci spunand chestia asta si apoi sa zicem ca fata se desparte de el il paraseste, el ramane cu gandul si poate suferi, fica e convins ca o iubeste.Si mai presus de a spune cuiva ca il iubeste este sa ii arati sa il faci sa simta si api nici nu mai e nevoie sa ii spui caci stie ca o iubesti. Vorbele sunt vorbe, faptele sunt sfinte

| Yang a răspuns:

Pentru ca sunt destepti de aia noi spunem te iubesc si la canii de pe strada, cu foarte multa usurinta si uneori in bataie de joc doar de putine ori este adevarat ceea ce simtim. Iar ei daca o spun o spun din suflet si poate sunt mai conservatori decat noi

| DenisaMetal a răspuns:

Pentru ca fiecare baiat in parte are metodele lui a spun te iubesc.

| kytty a răspuns:

Bunahappy

mai sunt si fete carora le este greu sa spuna:te iubesc.

motivul? mai bine spus motivele...ar fi multe
ba nu simt asta, ba nu stiu sa isi arate sentimentele...etc.
dar daca intr-adevar e iubire, auzi din 2 in 2 min din partea amandurora astahappy

| →s ♥ ą← a răspuns:

Nu mai generalizatzistraight face. nu tuturor si normal ca nu zic oricui ''te iubesc'' tu daca esti fata te duci la fiecare baiat pe care`l vezi si`i spui. te iubesc?

| matt25 a răspuns:

Cum le este si fetelor greu.:-) In ziua de azi, nu se mai pune pret pe iubire.

| cristina d a răspuns:

Nu la toti le e greu sa stii! Eu am avut un iubit care-mi spunea non-stop ca ma iubeste.Ma sufoca! Pentru kongeriket:vezi mai ca te contrazici singur laughing pot minti mai usor sau sunt mai sinceri si mai directi? Ca nu mai inteleg!

| dana_7218 a răspuns:

Din orgoliu
de prosti

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fiindca ''cel mai usor spui te iubesc, cand nu il simti''.

| cosmin0116 a răspuns:

E greu, pentru ca poate fata aia nu-l place.sunt baiat

| Louis_3400 a răspuns:

Eu folosesc cuvintele astea doua aproape ora de oralaughing doar pentru iubita mea bineinteles. Nu poti spune oricui TE IUBESC

| pity33 a răspuns:

Mie imi spune te iubesc.chiar mai des decat ii spun eu lui...happy