| anonim_4396 a întrebat:

De ce ma doare cind fac sex, dar de vreo trei luni in urma mi-am inceput viata sexuala... ajutati-ma va rog, am 20 de ani...

12 răspunsuri:
kratos
| kratos a răspuns:

Pentru ca nu esti excitata. Roaga-l sa-ti faca preludiu 20-30 de minute si atunci o sa fi excitata si o sa ai si vaginul pregatit. happy
Asta ar fi una din cauzele probabile.

| Mihaic93 a răspuns:

Doarece e un animal gagicu. spune-i sa dea mai incet

| rozalia25 a răspuns:

Mergi la medicul ginecolog. Nu e nici o rusine, el iti va face o ecografie si iti va spune exact ce problema este. Curaj!

Janina
| Janina a răspuns:

Kratos are dreptate...nu esti destul de excitata...incearca sa folositi lubrifiant...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ar putea fi o infectie, mai alte simptome? Poate nu-l mai iubesti sau nu te simti bine cu el, sau cum spune Kratos nu ai parte de preludiu suficient.
Fa o vizita ginecologului, oricum e timpul daca pana acum nu ai fost.
Succes!

| alessyca a răspuns:

La inceput?
poate ai himenul elastictongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Cel mai bine mergi la un ecograf intravaginal și așa vei știi de ce natură este durerea. Afecțiune locală sau partenerul nu este atât de cunoscător în domeniul plăcerii și satisfacție de cuplu!
Pa, pa.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pentru ca nu te lubrefiezi suficient. E nevoie sa renunti la inhibitii si sa te lasi in voia simturilor. Pana reusesti, cumpara de la farmacie un lubrefiant pe baza de apa si folositi-l. O sa te ajute foarte mult.

| alexandru_3595 a răspuns:

Daca esti fata inseamna ca iubitul tau nu stie sa faca sex

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Zii sa fie mai tandru cu tine.nu te chinui daca te doare...nu merita.Ai grija de tine! Mia

| CevaNormal a răspuns:

Nu e corect cine spune ca prietenul tau nu stie sa faca sex. pur si simplu asta e o schimbare destul de delicata in organismul tau, si esti prea incordata in timpul actului sexual. E nevoie sa te relaxezi, sa simti ritmul, sa te lubrifiezi bine, si evident sa lasi frica intr-o parte. Insa mai poate fi ca ai capatat o mica infectie si trebuie numadacat sa te duci la ginecolog, ca poate sa se transforme in ceva mai grav.

| daniela_1443 a răspuns:

La fel am patit si eu, esti un pic mica jos si daca nu esti suficient de excitata ai dureri.incercati un preludiu mai lung iar partenerul sa te penetreze mai incet.bafta.ai sa treci si peste asta.