| гคlย a întrebat:

De ce mereu noi fetele trebuie sa suferim?straight face

17 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Nu numai fetele suferă.

| Narfundo a răspuns:

Varza.

| shtephie a răspuns:

Pt ca punem cateodata prea mult suflet...sad si ei isi bat joc!

| George1510 a răspuns:

Si baietii sufera... dar mai putin ce-i drept. Fetele sufera mai mult pentru ca pun mai mult suflet, sunt mai sensibile etc.

| rebeca a răspuns:

Din cauza ca de multe ori refuzam sa vedem adevarul, din lipsa de experienta si de maturitate.

| rebeca a răspuns:

Dar stai linistita ca si baietii sufera.Doar ca ei traiesc altfel asta si nu se exteriorizeaza atat

| Octavutzu a răspuns:

Intrebarea asta ni'o punem si noi baieti ...De ce mereu noi baieti trebuie sa suferim e uite ca eu mi-am gasit singur raspunsul. Cum moartea face parte din viata asa si suferinta face parte din iubire. Nu suferiti decat voi fetele si noi baieti suferim dar suntem mai tari un pic si nu aratam. Sa zicem ca ai un prieten de care te desparti incepi sa plangi, el nimin nu are nici un gest dar dar dar in sufleul lui poate sa fie mai distrus si mai afectat decat tine dar are puterea sa se abtina, poate dupa ce ajunge acasa plange si el. Ca urmare nu poti spune ca voi fetele suferiti asta e o mare greseala.

| Jeremy1 a răspuns:

Stati linistite ca si baietii sufera...

Am insa o repulsie ce ma scoate din minti.
Multe spun ca pun suflet, insa unii baieti isi bat joc. Ce inseamna pentru voi "isi bat joc"?
1. Ca dupa 1 an si ceva va cere sa faca sex si voi refuzati pentru ca nu sunteti "pregatite"?! Cand va cere sa faceti sex, vai, mare chestie, voi spuneti ca nu si ca va asteapta cat vreti daca va iubeste. Cand spuneti asta imediat va dati arama pe fata ca voi credeti ca totul vi se cuvine si ca nu stiti sa si oferiti intr-o relatie.
2. Ca v-a inselat? Si oare... v-a inselat tocmai pentru ce am spus la punctul 1?

Si inca o chestie care nu o inteleg: vad multe pe site care spun ca se "combina" (ce ma dezgusta cuvantul datorita folosintei sale destul de deplasata in ziua de azi) cu tipi, desi simt sentimente pentru altcineva. In final fata ii da papucii, fara nicio remuscare, si se arunca in poala celuilalt. In cazul asta fetele nu-si bat joc de sentimentele unui baiat (daca e un tip mai sensibil poate si il apuca si plansul)? Nuuu, doar e independenta si/sau e spontana. Dar daca un baiat face asta e considerat porc si-i sar toate ciu****le in cap ca de ce a facut asa, ca nu o respecta si ca nu o merita. Cum vine asta?!

| lavynika a răspuns:

Pentru ca iubim baieti.

| divinuu a răspuns:

Daca esti fata desteapta nu pui suflet si il faci pe baiat sa sufere cand ii dai papuciiwinking. Mie una imi place sa se milogeasca cineva de mine sa ne impacambig grinlaughingNu vreau sa par rautacioasa dar...

| EuCuMine_3336 a răspuns:

Pentru ca baietii ne fac sa suferim!

| Mr.Sex a răspuns:

Pentru ca voi va excitati foarte tare si puteti avea mai multe orgasme.
Noi baietii simtim ceva mai serios doar la sfarsit.

| dya a răspuns:

Pai...asa se intampla mereu, doar fetele sufera si baietilor nici ca le-ar pasa, punem prea mult suflet si sad e trist.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta e o intrebare fara raspuns

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa stii ca ai pus perfect intrebarea asta desi sunt sigur ca nu ai vrut "de ce mereu noi FETELE trebuie sa suferim?" O femeie rar isi va pune intrebarea asta... Ai sa atingi la un moment dat maturitatea necesara sa intelegi ca ambele sexe sufera in egala masura. Poate iti e greu sa crezi dar si barbatii au sentimente si percep durerea sufleteasca la fel ca o femeie. Dar mai ai ani buni pana sa intelegi asta.

| ` fEtiTsSa ` a răspuns:

Pentru ca fetele au multa incredere in cel de langa ele si cred, ca niciodata el nu le va dezamagi oh go on. Iar la final at cand o face, suferim cel mai mult.pentru ca realizam prea tarziu ceea ce trebuia de multsad.

Nu este cel mai bun raspuns dar.asta este ce cred eu.

| Gabriele a răspuns:

Poate pentru ca alegeti tot timpul baieti tupeisit si egoisti, incercati si cu baieti mai cuminti... va veti simti apreciate si iubite!