| rapidistarapid a întrebat:

De ce mi se inrosesc labiile si alea mici si mari si sunt cam imflamate? De 1 an ma atins prietenu fara sa ne protejam, am ceva grav, sunt virgina? Ce boala am?

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca respecti regulile normale de igiena si nu ai o candidoza, poti avea o boala cu transmitere sexuala. trebuie sa te vada medicul, nu inteleg ce astepti.

| Afdsa a răspuns:

Du-te odata la ginecolog, si nu mai pune 5 000 de intrebari la fel. straight face

| INeverStopLoving a răspuns:

Ce sariti toti pe ea. Daca nu vreti sa raspundeti nu intrati la intrebarea ei punct. Daca are nelamuriri ce vreti? Intreaba omul nu?
Asa, sa revin...nu este ok ca ati facut sex neprotejat, s-ar putea sa fi contractat BTS(Boli cu Transmitere Sexuala) gen: HIV, gonoree etc. insa nu ii sigur. Sau s-ar putea sa ai tu o sensibilitate ina cea zona si sa te fi iritat. Fii atenta cu igiena ta personala si nu accepta orice-ti cere prietenul, doar de dragul de-al satisface. Ai demnitatea ta de fata si daca vreodata nu-ti convine vreo propunere de-a lui in legatura cu sexul, nu ezita sa discuti cu el sincer toate neplacerile. Doar asa vi le rezolvati. Niciodata, in domeniul dragoste si sex nu fa nimic in care sa nu ai siguranta 100% in ceea ce faci. Remuscarile nu fac bine organismului:te epuizeaza, streseaza, nu te lasa in pace gandurile rele. Evita asta pe cat posibil! Iti usurezi viata!

| sofia_kiss a răspuns:

Fatooo gata cu intrebarile astea, ca ai inebunit lumea, du-te o data la ginecolog si vei primi toate raspunsurile, mai bine ai zice ca ai facut dragoste cu el, nu ca tea atins putin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu ce te-a atins cu parlitoarea?