| anonim_4396 a întrebat:

De ce mulți consideră sărutul (erotic) partenerului/partenerei de cuplu cu altcineva a fi tot o formă de adulter/înșelat?

Răspuns Câştigător
| Lioana a răspuns:

Pentru ca asta se face doar cu partenerul de cuplu, nu cu oricine.
Desi eu consider ca inseli doar cand faci sex cu altcineva, cred ca sarutul de genul asta e tot un fel de trădare. Adica ii arati dragoste altcuiva.

10 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Ce intrebari pui si tu. Deci tu consideri ca nu e? Pe tine nu te-ar deranja daca iubitul tau s-ar saruta cu alta?

| MiereDeSalcam a răspuns (pentru wildthing):

Poate așa se salută laughing
Puțin contează dacă deranjează sau nu, adică dacă are relație deschisă. Doar cea de-a treia persoană n-o fi o păpușă, iar erotic are un înțeles foarte clar. Ajungi la triunghi conjugal(pentru cine nu a citit, e foarte bună: O scrisoare pierdută).

| darrio2007 a răspuns:

Pentru ca nu stiu sa faca diferenta intre ele.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pai inselatul nu se refera doar la penetrari.
Mie mi-e indiferent daca sunt inselat in 14 acte sexuale cu 4 parteneri, sau cu o intalnire timida intr-o cafenea. E vorba de incredere si de intimitate.
Daca ai un partener care se atinge cu altii, il privesti deja ca pe Dacia Logan. Se duc naibii toate visele, coboara de pe piedestalul din mintea ta.

| Hammurabi a răspuns:

Dacă te referi la sărutul erotic, nu la pupăcitul de complezență, ce logică ar putea avea să-l "prestezi" cu altcineva decât partenerul/partenera ta? laughing
Este partea de inițiere a actului erotic. Nu prea mai are nici o altă semnificație.
Deci, ce altceva ar putea fi considerat?

| Emma30555 a răspuns:

Fiindca daca iubitul meu se saruta cu alta, ma inseala, inseamna ca urmeaza sa ma insele si sexual doar nu se saruta cu ea fara sa incerce sa fie cu ea, adica te saruti cu iubitele nu cu oricine.

| Goete a răspuns:

Pai daca ti-o spune sau o face de fata cu tine, nu te inseala cu nimicwinking

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Pentru ca asa si e!

| TheGentleman a răspuns:

Pentru că sunt ignoranți și nu înțeleg natura umană/antropologie/biologie

https://www.facebook.com/......540449209/

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns (pentru TheGentleman):

Dezgustator! Societatea asta...