| ApaMineralaPlata a întrebat:

De ce ne îndrăgostim de persoanele nepotrivite? sad Dacă ați citit întrebările mele anterioare știți despre ce este vorba. A trecut aproape o lună în care ne întâlnim și vorbim, dar nimic el nu face primul pas iar eu simt că înnebunesc nu trece zi să nu mă gândesc la el, dimineața primul lucru la care mă gândesc este el, dar ma deranjează faptul că el nu încearcă sa aivă o relație cu mine adică am rămas acolo că ne vedem, ne sărutăm, ne simțim bine împreuna și atât. Nu cred că el știe că simt ceva pentru el pentru că încă nu i-am vorbit despre sentimentele mele, mi frică de reacția lui, mi frică că mă va refuza dar nici așa nu mă simt ok. Am avut o săptămână în care m-am simțit groaznic pentru că as vrea sa-i spun, credeți ca e o idee bună? Problema e că nu știu cum aș putea sa-i spun nu vreau sa par nici disperată, dar simt că nu mai pot ține în mine... Vă rog ajutați-ma cu câteva sfaturi sad

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Este timpul sa iei tu initiativa, sa vada si el ce calitati trebuie sa "aiba" un baiat.

| Rebe56 a răspuns:

Pai daca va sarutati si sunteti asa apropiati, si el simte ceva pentru tine..cred.
Si tu ar trebui sa-i spui, si daca el spune ca nu te place [nu prea cred ca nu te place], asta e viata.Mai sunt baieti -_-. Sper ca te-am ajutat! :*

| Morrígu a răspuns:

Am un gol cand citesc sau aud despre dragoste.
Nu stiu ce caut la categoria asta.
Presimt ca voi scrie un " roman ".
In primul rand vreau sa atrag atentia spre o intrebare pe care o intalnesc des si ai pus-o si tu.
" de ce ne indragostim de persoanele nepotrivite? "
Acum, gandeste-te ce te atrage la el.
Ok, acum gandeste-te ca ar vrea sa fie cu tine, toata ziua te suna, va intalniti des si atunci te sufoca cu imbratisari si saruturi iti face cadouri.
Da da, suna minunat? Ei bine, daca s-ar intampla asta nu ti s-ar mai parea atat de minunat.
Pentru ca te-ai plictisi.
Faptul ca nu iti apartine doar tie te intristeaza, de regula asa sunt oamenii.
E mult mai usor sa umilesi si sa degradezi pe cineva si in general sa faci pe cineva ceva.
Decat sa-l iubesti sau sa recunosti ca il iubesti.
Si acum sa ma indrept spre povestea ta.
De ce ii permiti asta?
De ce nu il lasi sa-si doreasca sarutul tau?
Crede-ma, stiu foarte bine cum te simti.
Si eu am " o persoana nepotrivita "
Si eu ii sarutam tâmplele si palmele pentru un sarut pe buze si tot ce primeam era o privire cu urme de dezgust.
Si nu intelegeam de ce si nu inteleg.
Insa am inteles ca e mult mai bine sa renunt desi renunt foarte greu si sa ignor decat sa continui sa ma umilesc.
Incearca sa faci la fel.
E greu, da.
Dar inceraca, uite chiar acum ma mananca degetele sa-i scriu, si nu, n-o voi face.