| anonim_4396 a întrebat:

De ce nicio fata nu ma place ce am nu pricep poate sunt prea urat sad asta e nu toti ne nastem frumoasi ce sa fac sa imi gasesc si eu o prietena am 17 ani si nu am avut niciodata si nici n-am sarutat vreo fata vreodata asta e sad ce as putea face? probabil sunt eu prea fraier, acum stiu ca o sa fie multi care o sa faca misto de mine dar nu imi pasa da-ti inainte

Răspuns Câştigător
| JoshuaNNN a răspuns:

Salut! In primul rand nu fi trist pentru o chestie ca asta, decat sa stai sa suferi de pe urma uneia care nu te merita mai bine fara prietena.
Totusi, ca sa iti raspund la intrebare, cred ca esti prea rusinos/timid, nu te bagi in seama cu ele si nu prea stii cum sa le "agati".O "reteta" pentru vindecare nu cred ca exista, si eu sunt timid si stiu prin ce treci, dar consider ca asta nu e un motiv ca sa fiu trist.Zambeste ca doar o viata ai, bafta! happy

18 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

Nu exista termenul urat! k nu arati fantastic si nu esti popular(k astea vin in lant, cei care arata bine sunt smecheri populari regi mii de fete in jur) iesi in evidenta cu altele! ai calitati o gramada, trebuie sa le scoti de la naftalina! toti suntem speciali in felul nostru! fii dulce cu fetele si vorbeste-le frumos! ia-le apararea mereu, ocheste una si da-i toata atentia. fii un pic mai guraliv si cu un pic de tupeu

| *Lyttle.me* a răspuns:

Hey there!
Nu esti fraier, ceva te retine si nu ar trebui. Fiecare e frumos in felul lui daca intelegi unde bat, dar tu nu ai curaj atata tot, am dreptate?
In sfarsit, prinde tupeu, curaj, daca iti place o fata baga-te in seama cu ea ca incercarea moarte n-are. Daca stai sa te plangi nu rezolvi nimic. Si care ar fi problema ca nu ai sarutat o fata pana la varsta pe care o ai acum thinking Exista o varsta anume pentru fiecare etapa? Nu. Iti bagi in cap numai prostii sau probabil ai vazut la alti baieti sau ei au facut lucruri pe care tu nu, desi nu vad de ce te-ar intrista. Fii sociabil, iesi in grup cu prietenii si asa ai posibilitatea sa cunosti si mai multe fete, vezi cu ce se mananca painea.
Curajul, atentia, respectul... tine cont de ele si mergi inainte!

| Ana94 a răspuns:

Probabil eşti timid şi nu prea ai încredere în tine.Şi eu sunt ca tine doar că eu sunt fată.Nu am încredere în mine şi simt că nu mă place niciun băiat decât eventual ca pe o amică.Nu o să fac mişto de tine că n-ai avut nicio prietenă.Mai bine aşa decât să fii dezamăgit cum am fost eu.Am avut şi eu 2 relaţii până acum,ambele au fost relativ scurte şi am sfârşit dezamăgită, ceea ce mi-a distrus şi mai mult respectul de sine.
În cazul tău să ştii că dacă tu crezi că nu te place nicio fată e pentru că tu vrei asta, ţi-ai băgat în cap ideea asta proastă că eşti neatrăgător.Ia încearcă tu să te priveşti cu alţi ochi. Uită-te în oglindă şi repetă-ţi în gând că eşti mulţumit de tine aşa cum eşti.Fă exerciţiul ăsta câteva zile şi vezi dacă obţii vreun rezultat. Dacă unii mai enervanţi zic lucruri rele despre tine nu-i asculta că vor să te enerveze.Totul depinde de tine, tu trebuie să te simţi bine în pielea ta.

| DeeaMarry a răspuns:

Hei, ai 17 ani, nu 30!
La varsta ta e mult prea devreme sa dramatizezi asa " nicio fata nu ma place".
O sa vezi ca o sa gasesti o fata potrivita pentru tine, dar trebuie sa ai rabdare. Ce ai castiga daca te-ai grabi si te-ai "combina" cu o fata, doar asa, sa ai prietena? In cateva zile va veti desparti daca nu va potriviti cu adevarat.
Deci rabdare! O sa vina si vremea ta happy

| Ys a răspuns:

Ok...esti disperat sa ai una neaparat? Mai asteapta daca nu ai una inca uite un exemplu eu am 18 ani si nici eu nu am prieten la varsta asta si nu is disperata pentru ce sa fiu disperata pot sa traiesc si farahappy

| AndreiG007 a răspuns (pentru Ys):

Poti "sa traiesti si fara" pentru ca esti fata. Noi baietii avem sentimente diferite fata de voi si desi nu se vede pe din afara putem tine in noi o taietura atat de adanca si dureroasa care persista foarte mult timp. pentru ce oare.
Apropo acum la 22 de ani ai prieten? happy

| spongebob18mondialu a răspuns (pentru Ys):

Acum la 28 ai?

| blink50 a răspuns:

Uite urat nu este nimeni urati i poti numi pe cei care nu se ingrijesc.
Mult fete se uita numa la deste care is cat tanku si cu bani multi foarte greu gasesti o fata care sate placa pentru felul tau de a fi si nu pentru ce ai in spate si altele.Continua sa cauti si lasa fata posamorata ca nu-i buna te deprimi din cauza acestui lucru.Cauta si ai sa gasesti

| F4ng a răspuns:

Incearca incet incet sa te inconjori de fete, devino prieten cu ele fii sociabil cu ele, fii atent la ele si vei vedea ca usor usor te vor categoriza drept un baiat dragut, iubitor, atent si care merita sa il iei acasa. Asta e una din metodele pe care o poti adopta, sa nu devii prea arogant ca s-ar putea sa nu mai ai parte de nimic, nu fi indolent ca iar nu-i bine. O sa vezi ca odata ce esti prieten cu mai multe fete acestea te vor prezenta altor fete si vor vorbi despre tine cu drag si apoi vei avea si fete care sa le placi si sa te placa.
Alta metoda ar fi sa demonstrezi fetelor ce baiat de treaba si dragut esti tu, iar daca vrei sa fii cu o fata incearca sa fii atenta cu ea si demonstreazai ca poate avea incredere in tine cand vine vorba de o relatie.

| xXImAliveXx a răspuns:

Pai nu prea ai incredere in tine... iti sugerez sa stai mai mult cu fetele sa te porti frumos cu ele sa le iei apararea deoarece ele atunci o sa uite de frumusetea ta si toate vor avea parerea despre tine ca esti un baiat de treaba. Daca vrei sa atragi o fata cuminte (nu o biblioteca publica) iti sugerez sa nu vorbestii urat de fata cu ea cam atat :-s

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si ce? eu am 19 si n-am avut o prietena nici o data!(las fraerii sa rada)
Stai calm ca o sa iti vina randu si ai sa te feliciti mai incolo! crede-ma!winking

| XatomisX a răspuns:

Merci de raspunsuri ati fost foarte draguti o sa am mai mare incredere in mine merci mult

Răspuns utilizator avertizat
| mortviu a răspuns:

Cauta ce vor ele.atrage cu ce ai,nu cu ce nai, toate au o logica, altfel nu exista.ce vrei? sa vina ele la tine, sa iti ceara prietenia? fara frica gaina ca te tai! Fata este ca o pasarica, daca te duci la ea si o speri din prima ea zboara! din usor se invata greul.Bafta!

| JamesO007 a răspuns:

Daca tu consideri ca esti urat atunci asa esti, daca consideri ca esti frumos atunci esti frumos, totul este sa-ti schimbi mentalitea, gandeste pozitiv gen: Sunt cel mai frumos baiat, toate fetele sunt atrase de mine. Referitor la fete, incearca sa nu te inhibi in fata lor, demonstreaza ca tu esti barbatul si ea femeia!
Iar referitor la zicala,, Ce este al tau este pus de-o parte,, nu prea cred sa fie asa deoarece daca tu nu-ti cauti ceea ce doresti probabil ca vei intalni fete pe parcursul vietii insa nu foarte frumoase dar pe care le vei accepta, numai pentru simplul fapt ca nu ai avut o experienta in acest domeniu.
Iti recomand sa citesti de pe site-ul scribd Manualul de seductie al lui Don Joan si cateva carti de psihologie.
Bafta!
Nu uita, esti Barbat!

| XatomisX a răspuns (pentru JamesO007):

Merci o sa citesc Don Joan

| EmmaEmma16 a răspuns:

Nu esti fraier stai linistit, tot ce e al tau este pus deoparte! toate au un inceput acum nu gasesti persoana pentru ca o cauti cand vei renunta, va fi atunci cand o vei gasi nu toate lucrurile ajung la timpul lor.Nu te gandi ca asta se intampla pentru ca esti urat ci pur si simplu pentru ca te gandesti si te stresezi prea mult cu asta! nu mai pune atata interes in lucruri care nu merita. incearca sa te gandesti la alceva, vei vedea ca in curand vei avea primul tau sarut doar trebuie sa astepti poate ti se pare o porcarie si stiu ca esti nerabdator pentru a da primul tau sarut...dar stai linistit ca va ajunge si momentul ala si cand va ajunge nu o sa il mai poti uita niciodata pentru ca primul sarut nu se uita niciodatawinking! big grin sper sa iti fi fost de folos poate crezi ca sunt proasta sau ce stiu eu dar sincer nu merita sa te stresezi pentru asta happy

| HitlerAdolf a răspuns:

Wtf? daca la 17 ani nu ai sarutat atunci ramai la celebra... l*b.