| BeatriceKnowles a întrebat:

De ce noi fetele suferim mai mult decat baietii atunci cand ne despartim/certam sad?

Răspuns Câştigător
| GeoloveTwilight a răspuns:

@Ecea in legatura cu sinucidereatongueai oamenii astia au spus ca femeile sunt mai sensibile nu mai proaste! Acum fara gluma. Noi nu ne referim la femeile care isi ridica fustele in cap si urla de durere. Ne referim la durerea suportata in tacere care te macina atat de tare cum nu ti poti imagina. Nu toate femeile urla cand sufera. Crede-ma! Doare cumplit mai ales cand iti dai seama ca nu e cine credeai ca e. Nu a zis nimeni ca barbatii nu sufera...doar ca au alte distractii.big grin

19 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Asa crezi tu?
Te anunt ca te inseli amarnic,fetele ARATA ca sufera mai mult pentru ca au nevoie sa fie compatimite mai mult decat baietii.
Un baiat care iubeste si s-a despartit sufera mult mai mult decat o fata,el are demnitatea sa tina durerea in el,nu cere compasiune,nu plange pe umarul celui mai bun prieten,nu discuta nimic, sufera ca un caine si... tace!
Ce e in sufletul lui, o fata nu va simti vreodata.Baietii sunt orgoliosi,iubind isi calca pe orgoliu, si despartirea e cumplita, greu o accepta si greu le trece...

greece12
| greece12 a răspuns:

@GeoloveTwilight,poate ca raspunsul meu te-a facut sa crezi ca sunt de sex masculin...si totusi, sunt femeie.

| Neimportant a răspuns:

Pentru ca asa suntem noi, punem mai mult suflet decat baietii. Baietii sunt nepasatori happy

| Ecea a răspuns:

Voi mimati suferinta de fapt,este talentul femeilor sa planga si sa sufere,altceva nu pot.
Cu adevarat intr-o relatie serioasa sufera barbatul.
In majoritatea cazurilor eu am vazut barbati care se sinucid din dragoste,nu femei.
Poate pe tine nu te-a iubit, sau e tare de caracter, la mine dureaza maxim 3 zile sa uit tot inclusiv cum o cheama.

| PSHYCH8DYLLIC a răspuns:

Pentru ca noi fetele suntem foarte sensibile si foarte sufletiste, ne implicam intr-o relatie cu tot, cu inima, mintea si corpul nostru.Si suntem foarte naive obicei, dar nu toate fetele sunt sufletiste si sensibile, unele fete sunt "tari" si pot trece cu usurinta peste o relatie, pentru ca ele nu pun suflet si nu se implica cum ar trebui intr-o relatie.

Bye!

| ÁnΌMŀŠ a răspuns:

Pt ca suntem mai sensibile si iubim mai mult.

| nicoleta01 a răspuns:

Nu este adevarat. si baietii sufera uneori mai mult ca noi fetele dar nu vor sa o arate, am intalnit si am facut destui sa sufere stiu ce vb happy

| PufulethePuffy a răspuns:

Poi pentru ca poate punem mult mai mult suflet decat baietii. Poate si ei sufera dar nu aratahappy

Apache
| Apache a răspuns:

Cine naiba spune asta?
adevarat ...noi nu ne inchidem intre 4 pereti si incepem sa bocim dupa clipe de mult piedute...dar in interior suferim la fel de mult!
... daca am iubit acea fata, cum adica sa nu sufar dupa ea?

| GeoloveTwilight a răspuns:

Greece12:nu am spus ca nu suferiti la fel de mult.dar nu toate fetele se plang la prietene. cel putin eu nu. eu tin in mine.

| GeoloveTwilight a răspuns:

Pai si daca tu duci lipsa de compasiune si urli in gura mare cand te desparti/certi etc. inseamna ca noi toate?

| CrazyGirl2 a răspuns:

Parerea meah e ca suntem mai sensibile

| crzcristina a răspuns:

Pentru ca ne punem cu totul pe tava, punem suflet si la cele mai nesemnificative chestii, pe cand baietii parca se nasc cu un dar, nu se supara la orice, si de multe ori nu baga de seama chestiile mici.

| smek a răspuns:

Pentru ca suntem mai sensibile happy

| BeatriceKnowles explică:

@Ecea - Ce direct esti...laughing deja m-ai scos din starea mea...sad laughing) iti multumesc pentru raspunsul tau direct!

| BeatriceKnowles explică:

@GeoloveTwilight- sunt de acord cu tine!batting eyelashes

| nodrugs a răspuns:

Heii bel1nda! Pentru ca fetele pun inima in tot ce zic ele si fetele sunt mai sentimentale, se ataseaza repede si normal ca daca te desparti de o persoana foarte draga, plangi mult. Deci, fetele iubesc mai mult decat baietii!
Sper ca ti-am fost de folos.
Fundita?batting eyelashes

| lAl_9338 a răspuns:

Pentru ca suntem mai fraierelaughing. baietii le schimba imediat si nu pun suflet intr.o relatie pe cand ft.le.da

| rose_1151 a răspuns:

Pentru ca suntem mai sensibilewinking