| anonim_4396 a întrebat:

De ce nouă, celor mai mulţi dintre bărbaţi, ne plac femeile cu fundul şi sânii mari?

Răspuns Câştigător
| usuk a răspuns:

Nu asculta ce zic ignarii de pe aici(prea putin tine de preferinte-alea sunt DOAR exceptiile)
adevaratul motiv pentru care barbatilor le plac fameile cu sani si fund mare e acela ca ei au fost programati genetic sa faca asta;
e absolut logic, animal fiind, cand vezi sani mari sa constientizezi ca acea femela le poate asigura hrana viitorilor tai urmasi
de asemenea, e mai mult decat evident ca, o femela cu un bazin mai mare(de aici si fundul mai mare) poate duce o sarcina mai usor si implicit sa nasta mai usor
acestea sunt aspectele ce iti dovedesc tie "ca animal", la prima vedere, ca femela in cauza e sanatoasa si numai buna de a-ti transmite gena
foarte simplu de inteles

| Deanimus a răspuns (pentru usuk):

Si totusi, cu toata cultura ta, admiti existenta exceptiilor. Atat timp cat exista exceptii ( si nu stii numarul lor) nu poti generaliza. Sunt totodata curioasa, cum se explica existenta exceptiilor in cazul de fata? Programarea lor genetica a fost virusata?

| anonim_4396 explică (pentru usuk):

Asta aşteptam.

| anonim_4396 explică (pentru Deanimus):

Cred că e destul de logic ca celor mai mulţi dintre noi să ne placă femeile cu fundul şi sânii mari din motivul spus de USUK:
E un instinct de animal.

| Deanimus a răspuns (pentru anonim_4396):

Incearca sa faci distinctia intre,, celor mai multi " si,, noua, barbatilor...".

| anonim_4396 explică (pentru Deanimus):

Ce nu fac eu pentru tine. E bine aşa acum?

| Deanimus a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa. Bravo! Sunt mandra de tine.

| anonim_4396 explică (pentru Deanimus):

Ţie ce fel de bărbaţi îţi plac? Presupun că eşti femeie. :S

| Apetrei_Bogdan_1995 a răspuns (pentru usuk):

Acum depinde cat de tare este capabil s-a controlezi impulsul.Uni se uita dupa fiecare fata de pe strada si este chiar trist ca asta e motivul a 80% din relatile din tara asta (mai mult sau mai putin).L-a urma urmei tot maimute am ramas majoritatea.

| Deanimus a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt sapiosexuala. Imi plac si ma atrag persoanele inteligente. ( A nu se confunda cu cei care fac pe desteptii ). Criteriile superficiale ce tin de ambalaj conturate in perioada pubertatii mi le-am pierdut putin cate putin, de-a lungul anilor.

| SweetChild1 a răspuns (pentru usuk):

Ce explicaţie concretă...

| usuk a răspuns (pentru Deanimus):

" Programarea lor genetica a fost virusata?"
-intr-un fel sau altul;
exista exceptii, si exista cu un motiv; mai exact, natura a creat inca de la inceput un lant trofic astfel incat sa nu existe dezechilibre si viata sa poata continua; destul de simplu; dar, odata ce o specie(indiferent de ce ar fi) incepe sa creasca masiv in populatie, natura incepe sa lase "mici" exceptii; daca unui individ ii place o femela foarte slaba>inseamna ca natura a vazut o crestere alarmanta si a inceput selectia, astfel, acelui individ, i se va altera gena si, urmasii lui vor fi sortiti unei vieti si mai grele;
sau, chiar mai grav, daca un individ "prefera" un alt individ de acelasi sex(sunt cazuri foarte multe), atunci natura i-a sortit gena in mod automat pieirii, reproducerea fiind astfel imposibila
consider ca orice om ce are mai mult de 2 neuroni poate intelege ce am spus mai sus; nu vad ce ar putea fi neclar

| usuk a răspuns (pentru Apetrei_Bogdan_1995):

Noi oamenii actualmente suntem maimute, atat ca suntem un "soi" mult mai dezvoltat din punct de vedere intelectual(si nu doar unii, noi toti avem capacitati mentale fabuloase-la nastere, ce-i drept)
si nu, consider ca nu e trist ca 80% din relatii sunt bazate pe un impuls animalic, asa ne-a lasat natura si asa ar trebui sa fie
ar fi absurd sa credem ca relatiile se pot baza pe altceva, decat pe acel impuls>nu mi-as putea explica asta, daca cineva ar putea sa ma lumineze.

| Apetrei_Bogdan_1995 a răspuns (pentru usuk):

Fiecare cu parerea lui, eu am o prietena si relatie e bazata pe ideea ca ma bate la orice joc vdeo.
Defat luni de zile nu am vazut cum arata dar am adorat compania ei asa cum fac si acum.Am stat si am discutat liberi fara s-a ne temem de parerile celuilant ca niste fitosi.

| usuk a răspuns (pentru Apetrei_Bogdan_1995):

Deci voi stati impreuna doar pentru ca ea te bate la jocurile video?
-intrebare retorica-nu judec-nu comentez-daca sunteti fericiti atunci e bine

45 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu poti generaliza,e chestie de gust personal,daca iti plac tie nu inseamna ca plac tuturor.
Un barbat cu gusturi fine va prefera o caprioara,nu corespondenta ei domestica,sa stii.
In fine,iti spun asta pentru ca micul tau comentariu le va dispera pe toate cele care nu-si cunosc valoarea personala si traiesc pline de complexe,mereu nemultumite de infatisarea lor,cautand sa fie perfecte si nereusind...
Deci,e chestie de gust,asta e una.
Pe urma,faptul ca-ti plac tie, se poate explica fie multumita revistelor si filmelor de un anumit gen, fie acelei gene ancestrale in care tot ceea ce e mare trebuie sa fie si bun, de unde si mica voastra obsesie legata de dimensiuni.O aplicati cam peste tot.
Unii, ca sa nu generalizam.
happy

| DNSK a răspuns:

Eu n-am probleme cu asta. mai repede imi intorc capul dupa o fata imbracata mai larg. daca are si-o sapca pe cap ii cer numarullaughing

| anonim_4396 explică (pentru DNSK):

De ce? Iti plac hainele largi? Sau esti rapper?

| DNSK a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu castigi nimic daca-ti spun

| anonim_4396 explică (pentru DNSK):

Ce vrei să câştigi?

| DNSK a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu citeste ce scrie! nu ce ai tu impresia ca scrie

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poate tie iti plac femeile cu fundul mare

| fuzzer a răspuns:

Pentru ca teoria lui Darwin, care spune ca omul a evoluat din animal, are intr-o oarecare masura dreptate. Fiinta umana detine o mentalitate primitiva, mereu in lupta cu instinctele animalice.

| Teardrop a răspuns:

Subconştientul şi instinctele primare, care au rămas de la strămoşi: Sânii, fundul mari, abdomenul lat sunt semne ale fertilităţii.

| Vektor a răspuns:

Cu fundu mare ai tu un fetis

| TnT123 a răspuns:

Pentru ca sunt raiul pentru noi

| Caracter3 a răspuns:

Lor le place asta pentru ca trebuie sa aiba ce atinge pipai si mai ales ce dezbraca cand fac dragoste!

| Deanimus a răspuns:

Ce generalizare de prost gust. Iti plac, am inteles, dar nu-i baga pe toti in aceeasi oala. Un amic de-al meu le adora pe cele,, scandura'' in cel mai desavarsit mod, nu tate, nu cur, altul le prefera pe cele plinute, nu e atras de manechine, altuia ii plac sanii micuti si jucausi. Ai impresia ca toti gandim, simtim si actionam la fel? Atunci unde mai e ideea de unicitate?

| anonim_4396 explică (pentru Deanimus):

Majoritatea gândeşte ca mine.Deci pot generaliza.

| Deanimus a răspuns (pentru anonim_4396):

Care majoritate? Majoritatea femelior frustrate care considera ca nu-si gasesc jumatatea findca barbatii vor cur si tate? Sau cercul tau de prieteni cu care iesi la o bere? Largeste-ti orizonturile! happy

| anonim_4396 explică (pentru Deanimus):

Citisem un articol şi acolo scria că majoritatea bărbaţilor le plac femeile cu fundul şi sânii mari.

| Deanimus a răspuns (pentru anonim_4396):

Un articol scris de cine? Are vreun fundament stiintific? O cercetare realizata ca la carte? Inainte sa crezi in orice, trebuie sa vezi si cum s-a ajuns la concluzia respectiva. Nu iei un esantion de 20 persoane (10 adolescente figurante, doua femei abandonate de barbati si 8 femei fara niciun fel de prejudecata in ceea ce priveste sexul opus ) si pe raspunsurile lor pui un verdict valabil la o intreaga populatie. Si chiar daca 70 % din populatie, ceea ce inseamna mai mult de jumatate, ar prefera curul si tatele, cu cei 30% ce faci? Ii stergi de pe suprafata pamantului?,, De ce majoritatea?" ar suna altfel, dar desigur, din nou in contextul in care ai ceva ce sa ateste clar ca asa e, nu din spusele vecinilor.

| contαbαndonαt a răspuns (pentru Deanimus):

"Sanii micuti si jucausi(...)", "jucausi"? Interesant thinking In ce mod ar putea fi sanii "jucausi"? Din ce film porno ai scos expresia asta? straight face.

| Deanimus a răspuns (pentru contαbαndonαt):

E o expresie uzuala si daca n-ai auzit-o, nu te astepta sa-i recunosti cand ii vezi in filmele porno in care mai mult iti stimulezi vederea decat sa-ti imbogatesti vocabularul.

| contαbαndonαt a răspuns (pentru Deanimus):

Observ ca tie ti l-au imbogatit destul de bine, mai "sani jucausi" rolling on the floor

| Deanimus a răspuns (pentru contαbαndonαt):

E clar, esti femeie.happy Fii mandra de tine, ai trait in societate la ora actuala si expresii precum,, sani jucausi'', fund obraznic'' si altele au trecut pe langa tine. Sa nu pui mana pe Lolita a lui Nabukov, cartile lui Anais Nin, Henry Miller sau Bukowski, ca s-ar putea sa ai o trauma pe termen lung.

| contαbαndonαt a răspuns (pentru Deanimus):

Cat de ilar, ce mai ironie big grin, eu am citit Lolita de V. Nabokov, am urmarit cu sufletul la gura, daca pot spune asa, ambele ecranizari cinematigrafice ( 1962 - 1997 ), superbe, mai ales remake-ul din 97' unde s-a mai scos din cenzura datorita unei alte politici acelor timpuri, fata de ce a fost in 60' spre ex.
Si am mai auzit eu de expresii stupide in genul "fund obraznic" si altele asemenea scoase din, dupa cum am mai scris, scenarii porno.
Si, ah, merci pentru restul recomandarilor, daca se ridica la nivelul primei, promit sa le citesc cu pofta cu entuziasm happy.

| Deanimus a răspuns (pentru contαbαndonαt):

Sunt pline de,, stupiditati''. Lasa-le. oh go on Centreaza-te pe ecranizarile romanelor lui Jane Austen, acolo vei regasi metafore pe gustul tau.

| contαbαndonαt a răspuns (pentru Deanimus):

Parca am vazut un film biografic ori semi care o avea pe dna Jane drept subiect de povestioara thinking La partea cu Lolita a fost vorba de cu totul altceva de mi-a placut mie intr-un mod inexplicabil de mult. Ceva ce nu as putea explica-n cuv. cred...si pedofilia/atractiile pana-n punctul obsesiei, unele subiecte ce m-au intrigat pe mine de-a lungul timpului, modul in care personajele sint conturate...multe.

| Shattered a răspuns:

Pentru ca na, sunteti barbati. Ce-i poti cere unui barbat?

| UserName122132 a răspuns:

Ne plac in ce fel? Tie nu iti plac fetele cu sanii mari si fundul dar esti excitat de ele la mijloc sunt hormonii happy

| anonim_4396 explică (pentru UserName122132):

Adică ne simţim atraşi de ele.

| RobberTh a răspuns:

Cred ca majoritatea dintre baieti... iubesc fetele frumoase nu credeti? Degeaba esti nu stiu ce bestie sexy daca esti... nu mai spun ca se intelege.

| Andrei9987 a răspuns:

Pai cam barbatii sunt ca muştele, muştele trag la lumina, barbatii trag la frumusete, ei vor sa vada niste forme frumoase laughing) Si sanii mari, sa aiba ce sa mangaie cateodata laughing) Nu e prea nult de explicat. big grin

| Dudescu_Marian_1990 a răspuns:

Pentru ca majoritatea nu sunt gay... daca nu ar avea sani si fund mare si ar mai fi si tunsa scurt, ar arata ca un barbat, cui i-ar placea?! laughing)