| Mihaela2022 a întrebat:

De ce nu merg relațiile la distanță?
Anul trecut am fost în Anglia la niște rude, am stat doar 2 săptămâni și am ieșit de câteva ori cu un englez ne întelegeam, totul părea perfect.

După ce am plecat din Anglia nu a mai dat niciun semn nici măcar pe Facebook.
Dacă il sunam nu îmi raspundea.
De anul trecut nu a dat niciun semn, dar el este activ pe Facebook.
Ce o fi cu el? Oare nu i-a plăcut de mine? Sau din cauza distanței nu mai vrea?

Răspuns Câştigător
| cuvant a răspuns:

Dacă doar ati ieșit de câteva ori, pentru el a rămas doar atat nimic mai mult. E ceva tipic lor sa nu se implice prea mult si sa trăiască viata pe moment.

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu ai de unde să știi. Dacă ai ieșit cu el de câteva ori, aceea nu era încă o relație, la care apoi să te gândești din România că merge sau nu merge.

| Sofer a răspuns:

Dacă rămâneai acolo, probabil ar fi mers. Puține cazuri la care relația la distanta a mers.

| Eireann a răspuns:

In 2 saptamani nu e vorba de o relatie. Iar el nu da nici un semn pentru ca, chiar daca ii place de tine, nu vrea sa isi complice viata pentru o tipa pe care a vazut-o de cateva ori.
Relatiile la distanta merg doar in cazul in care distanta nu e decat o situatie temporara. Daca esti cu cineva si pleci un an in strainatate pentru munca/facultate dar dupa aceea te intorci sau persoana iubita vine alaturi de tine. Nu merge daca voi sunteti la distanta si ca vedeti in weekend la 6 luni fara nici o sansa sa fii impreuna.

| MValentin a răspuns:

Eu unul am relatie la distanță (650km) suntem impreuna de 2 ani si ne-am intalnit la iarna si planuim in vara asta dupa sa ne mutam impreuna. Relatile la distanță pentru mine sunt o comoară oarecum, ce am gasit la o persoana la depărtare n-am putut simti niciodată la una ce literalmente la 3 metri de mine.
Sincer intre voi nu s-au legat atat de multe lucruri...comunicarea trebuie sa fie constanta, planuri viitor totul nu doar prezent me simtim bine acum si atat..intelegi?

| Octavian81 a răspuns:

Ciao!
Relatiile la distanta pentru ca: Ochii care nu se vad se uita.
Cu toata era tehnologica in care traim, atunci cand ai iubit, simti nevoia sa fii mai mereu cu el, in preajma lui, sa va plimbati, sa va sarutati, chiar si numai sa stati imbratisati, si poate chiar sa faceti sex. La distanta, nu poti face asta.

| lorix a răspuns:

Unele rezista, altele nu.
Ce este clar e ca ce ai avut tu nu a fost o relatie. Amicitie cel mult.