| mankovskis a întrebat:

De ce nu mi gasesc persoana potrivita? toți băieții pe care i am cunoscut nu au fost potriviti(daca erau frumosi, aveau arfe sau 5 iubite,daca erau cu bun simt,erau prea urati, cei care ai fost pe gustul meu din toate punctele de vedere aveau iubita sau erau departe). vreau si eu o relație serioasa, dar nu stiu cu ce gresesc.Ce ar trebui sa fac?

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sa iti mai scazi standardele. Daca cei care iti placeau tie aveau alte iubite, inseamna ca ei nu erau interesati de tine, ca tu nu corespundeai pretentiilor lor.

| mankovskis explică (pentru Brigaela):

Ma refer ca au deja iubita dinainte sa ne cunoastem si facem doar sex si atât.Dar vreau pe cineva care sa ma iubească, nu doar sa ne vedem sa facem asta

| RAY a răspuns (pentru mankovskis):

Pai atunci fa-le sa te iubeasca, daca tu te oferi din prima normal ca ei nu o sa caute o relatie cu tine

| Brigaela a răspuns (pentru mankovskis):

Sincer, nu o sa prea gasesti barbati care sa vrea o iubita care face sex cu iubitii altora.

| Bacemi a răspuns:

Trebuie să devii o variantă mai bună a ta. Mai independentă, cu mai multe realizări, cu ceva mai multe cunoștințe și mai multă disciplină emoțională. Dar asta ia timp. Deci nu mai căuta persoana potrivită o vreme, măcar 1 - 2 ani. Concentrează-te pe a fi tu persoana potrivită. Pentru că asta va plăcea celorlalți dar mai ales te va face mai fericită pe tine. Nu pierzi nimic. Până atunci singura variantă plauzibilă rămâne să scazi standardele, cum bine spune Brigaela. Poți să încerci și să prinzi "peștele cel mare": sexy, isteț, cu bun simț, însă nu te mira dacă vei fi respinsă. Știi foarte bine de ce nu vrea cineva o relație cu tine. Nu te mai minți.

| RAY a răspuns:

Brigaela are dreptate, cu cat avem standarte mai inalte cu atat a gasi pe cineva este mai greu de gasit,dar asta nu inseamna ca trebuie sa stai cu cineva care nu isi place fizic cum arata, barbati frumosi te atrag e logic asta find ceva involuntar,instant, subconstient, baieti urati care te plac pe tine nu te atrag fizic, este greu ce sa spun asteapta pana isi gasesti jumatatea ca si daca stai cu unu doar de a sta tot nu rezolvi nimic, e greu nu esti singura care nu gaseste un iubit frumos de asta multe fete baga multi baieti in zona prieteniei pana gasesc un baiat frumos, gandeste-te si tu de ce un baiat frumos ar sta doar cu tine?

Răspuns utilizator avertizat
| DiannaManole a răspuns:

Sa nu te mai agiti atat de mult