| anonim_4396 a întrebat:

De ce nu pot sa fiu fericita cu persoana pe care o iubesc?

Răspuns Câştigător
| kh1ss a răspuns:

Pentru ca ea nu stie sa te faca fericita tongue

11 răspunsuri:
| LittleZyzy a răspuns:

Poate nu sunteti compatibili.

| Simon a răspuns:

Perechea te iubeste? Aveti o relatie bazata pe comunicare si incredere? El stie ca tu nu esti fericita? De ce nu incerci sa vorbesti cu el, sa faceti amandoi anumite schimbari, sacrificii...sau poate ca incepe sa se duca acea sclipire?

| alinuta23 a răspuns:

Fiindca nu te iubeste...in cel mai rau caz

mlm
| mlm a răspuns:

Doare sa iubesti pe cineva si acea persoana sa nu simta acelasi lucru, dar e si mai dureros sa iubesti pe cineva si sa nu gasesti niciodata curajul sa ii marturisesti ce simti.

Poate ca dumnezeu vrea ca noi sa cunoastem cateva persoane gresite inainte sa gasim persoana corecta, pentru ca in final, cand o gasim, sa stim sa fim recunoscatori. dar e un lucru foarte trist sa cunosti pe cineva care e totul pentru tine dar iti dai seama ca nu poti fi cu el si trebuie sa-l lasi sa plece.

Cand poarta fericirii se inchide, alta poarta se deschide, dar cateodata privim atat de mult poarta care s-a inchis incat nu vedem cea care s-a deschis in fata noastra. e adevarat ca nu pretuim ce avem pana ce nu l-am pierdut, dar mai e adevarat si faptul ca nu stim ce am pierdut pana cand l-am gasit.

Sa-i dai cuiva toata dragostea ta niciodata nu e o garantie ca acea persoana va simti la fel. dar nu te astepta ca va simti la fel.doar asteapta ca dragostea sa-i creasca incet in suflet, dar daca nu creste fii fericita ca a crescut in al tau.

exista lucruri care ti-ar placea sa le auzi dar nu ai sa le auzi niciodata de la persoana pe care ai vrea sa le spuna, dar fii atenta la cei ce ti le spun din toata inima.

niciodata nu spune adio.

niciodata nu te da batuta daca inca mai simti ca mai poti sa lupti.niciodata sa nu-i spui unei persoane ca nu o mai iubesti daca nu o poti lasa sa plece.

| akd3l3 a răspuns:

Poate Pentru ca nu e persoana potrivita pentru tine. sad .Stiu cum e. Am patit si eu la fel. si pana la urma Neam despartit. poat sa zic ca o luna dupa aceea am plans dupa el. Acum mi-a trecut. Dar tot mai tin putin la el sad si au trecut 3 luni aproape. O Sa iti fie greu. dar cred ca e mai bine sa va despartiti sau sa luati o pauza. poate dupa aceea isi da seama ca ii lipsesti. daca nu. inseamna ca nu e persoana potrivita pentru tine. sad

| 14654646 a răspuns:

Nu prea pot sa iti raspund! imk trebuie mai multe date despra tine si relatia ta

| 1980 a răspuns:

Depinde ce fel de relatie ai avut cu ea. si depinde poate iai facut tu ceva rau de sa ajuns la asta si daca tu nu la ranit mai e o varianta ca nu te-a iubit ai fost doar o aventura si daca tu i-ai dat mai multe sanse sa se schimbe si nu a facut nimic si tot asa a fost nu are rost sa te mai gandesti sau sa mai lupti sau sa te amagesti pentru ca nu se va schimba nicioadata.fi tare tine capul sus viata merge inainte indiferet prin greutati trecem.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru ca nu te iubeste.si asta te face nefericta...stiu ce spun...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Evita sa ai relatii cu cei pe care ii iubesti...implica prea multa suferinta pentru tine. femeia desteapta se marita mai degraba cu cel care o iubeste, decat cu cel pe care il iubeste... poate reusesti sa impaci si capra si varza in modul astawinking...

| viviana_2634 a răspuns:

Pentru ca poate ea nu simnte ceea ce simnti tu pentru el sau poate nu are experienta ...sau poate nu vrea... sau sunt multe cazuri si multe raspunsuri... in care tu ar trebui sa iiti alegi persoana potrivita care o poti iubi si tu si persoana pe tine.sa te faca fericita.sa simnti ca esit iubita de el. te pup si ai grija de tine:*:*:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dece nu pot sa fiu fericita cu persoana pe care o iubesc