| anonim_4396 a întrebat:

De ce nu pot sa-l uit?! sad au trecut 4 luni de cand ne.am despartit.sad Ce pot face? [Scuze de categorie >:" ] funda si vot.:*

2 răspunsuri:
| Visecolorate a răspuns:

Pai.o persoana pe care ai iubit'o (daca a fost intr'adevar iubire) nu prea o poti uita. Ci doar te poti obisnui cu lipsa ei. Ce poti face? Sa iti continui viata, sa iei trecutul ca pe o lectie de viata si sa inveti din el. Accepta tot cum a fost happy Nu regreta nimic. Si invata din greseli. Si fa lucruri care iti distrag atentia si te inveselesc. Iesi cu prietenii/prietenele la cumparaturi, la plimbari, poze, filme. Petreceti mult timp impreuna. Focalizeaza'ti atentia pe lucruri de care ai nevoie. Fa ce iti place: poze, asculta muzica, deseanaza, danseaza, plimba'te, citeste, joaca'te. Tot ce iti trece prin cap. Traieste'ti viata si distreaza'te. Cu cat te gandesti mai putin la el si la ce a fost cu atat va fi mai bine pentru tine. Bafta!

| emiitzzy a răspuns:

Pentru ca e acolo inca in inima tah si acolo va ramane mereu tii foarte tare la el si iti lipseste mult.e pacat ca vat despartit eu m-am despartit de el de 7 luni dar el o plecat dincolo si uite eu nici acum nu l-am putut uita si am incercat sal inlokuiesc am iesit am fost pe cale sa trec mai departe dar nici unul nu era ca el nimeni nu se dovedea a fii la fel cum era el cu minesad e foarte naspa si nuh ai ce sa faci pentru ca stii cum e pana la urma... daca el nu sar gandii la tine inca nici tu nu te-ai mai gandii la el atata.si crede-ma e adevarat tot ce poti sa faci e saa accepti situatia accepta ca inca il iubesti si iti va fi mai usor sa treci peste pentru ca altfel daca stai si te gandesti la cum a fost si apoi realizezi ca poate nu va mai fii la fel niciodata nuh e bine...te intristezi mai tare si iti faci rau tie.sauu ai putea vb din nou ca el daca poti si spune-i sincer ca uh nu poti uita tot ce a fost frumos si inca il iubesti inca iti lipseste si il vrei alaturi de tinesad chiar imi pare rau ca v-ati despartit e pacat sper sa fii ok:*big hug daca mai vrei sa vb ma gasesti pe id emiitzzy