| Sara2 a întrebat:

De ce nu putem porunci inimii? crying crying crying crying crying

Răspuns Câştigător
| foxsilver a răspuns:

Cum sa-i poruncesti stapanei tale!? Ea este cea care pulseaza viata in tine,iti comanda lacrimile,zambetul,ea este cea care aduna o armata intreaga de fluturi in stomac,sau cea care iti grabeste pasii la vederea persoanei iubite,etc,etc.
Doar daca ai inima,te poti numi OM, pentru ca exista fiinte despre care nu poti spune asa ceva.
Daaaaaar, exista un mare"vrajitor", care poate sa-i fie prieten sau dusman INIMII, si acesta este TIMPUL.

8 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Pentru ca inima nu are creier, din care cauza unii oameni au si cap.

| RAY a răspuns:

Placerea vine din creier, suferi din iubire?

| Narfundo a răspuns:

Asa crezi? Eu zic ca gresesti palomma.Fi mai credincioasa si roaga-te pentru prosperitate, sanatate trupeasca si sufleteascawinking. Usor ai sa descoperi ca inima ta e mult mai sanatoasa si o poti controla cum vrei.Ai grija si nu mai manca tot felul de porcarii.

| Xtadelo a răspuns:

Daca ai reusi sa faci asta, unde ar mai fii farmecul vietii?

| roxiada a răspuns:

Pentru ca atunci viata ar fi foarte usoara si nimeni nu ar mai avea probleme in dragoste, nu ne-am mai putea da seama de ceea ce simtim cu adevarat pentru o anumita persoana si nu am mai simti lucruri frumoase atunci cand te indragostesti de exemplu! Fiecare suferim, fiecare suntem fericiti la un momnt dat iar daca am avea control asupra chestiilor astora viata nu si-ar mai avea farmecul personal! traieste-ti viata asa cum vine ea...

| AndrewAndy a răspuns:

De aia...laughingintrebarea asta parca e pusa de un emo batut de soarta...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca ar fi prea simplu si nu ar mai exista suferinta care ne face mai puternici si ne invata sa apreciem si sa pastram ceea ce avem.happy

| An0oNim0uS a răspuns:

De ce nu putem"borbi" romaneste?crying crying crying: (( crying laughing