| vOdK a întrebat:

De ce nu va plac manelele ( nu ca mie mi-ar placea ) dar care e parearea voastra despre ele?

10 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Nu imi plac 100%, dar la unele ocazii pot pipera playlistul...

Dar, ce are maneaua cu dragostea si sexul?

| ecristinamc a răspuns:

Manelele la general nu-mi place pentru ca pur si simplu nu transmit nimic nici prin versuri si nici ritmul lor nu iti da o anumita starebig grin
Ascult melodiile unui singur cantaret de manele care sincer nu cred ca isi etaleaza valoarea prin bani si haine de mai stiu eu ce firme.
Imi place Cristi Dules si rareori Claudiahappy
Altceva... mi-e indiferentlaughing

| ecristinamc a răspuns:

Nu-mi plac*

| Отilia a răspuns:

Noh`mă rog fiecare cu plăcerile salehappy _big grin Da dacă vine din opinia mea, îs jalnice. (fără supărări)

| AdamBlack a răspuns:

Ca sa fiu sincer.nu suport manelele... e muzica de taximetristi si tractoristi nespalati ...care se dau 'jmecheri'.

| MANDY_2679 a răspuns:

Sunt penale!rolling on the floor

| LaMijto a răspuns:

Eu personal, nu suport manelele, sunt cantate de inculti numai despre femei, bani, etc :
Stilul de muzica este penal si imi vine sa le omor pe toate ciorile astea care asculta/canta Manele,
Te uiti la Salam/Gutza(puta) Ce agramati/inculti/Jalnici/etc
Deci sfatul meu Scapa de manele, sau dati focbatting eyelashes

| Owakey a răspuns:

Bună!

Păi mie îmi plac manelele care vorbesc despre viaţă, copii, familie nu care au texte genul:,, Am bani, am valoare",, Să moară duşmanii mei",, Fete cu duiumu, banii curg..." ş. a. m. d.
Nu îmi plac deoarece reunesc mai multe genuri de muzică, care nu prea merg reunite: armână, greacă, turcă, arabă, sârbă şi din muzica lăutărească românească. Plus că nu ştiu de unde le-a venit la fanaticii manelelor ideea că dacă se îmbracă cu armani fake (nu de alta dar poate nu-şi permit original), pantofii aceia care de obicei îi poartă romii la nunţi şi (inevitabil) ochelarii aceia,, Armani" de soare, arată ca şi cântăreţii de manele. Acest lucru nu este adevărat, acesta este o modă care există doar în România.
Nu mă prea pricep la acest capitol dar sper că ţi-am spus şi eu ceva folositor.

Baftă!

| larysa_4174 a răspuns:

Mai bine pastrai intrebarea pentru tine.

| SweetHeartAlly a răspuns:

Pe bune ca m-am saturat de intrebarea asta am citit-o pana acum de vreo 12 ori de ce nu ne place de ce ne place fiecare cu gusturile lor si celor care le place i doare undeva de parerile voastre ca la suferinta toti sunteti cu manelele nu imi spuneti mie era una pe TPU care zicea ceva de genu sunt fan nr 1 guta si dupa vreo 2 zile a scris la o alta intrebare ca urasc manelele penale in fine sia schimbat si numele si sa zici ca lumea asta e desteapta trageti voi concluzii din asta intai uitate la tine apoi zi de altu nu are rost sa i criticati tinetiva parerile pentru voi si va fi mai bine v-am pupat kiss :X