| trista_5619 a întrebat:

De ce nu vrea sa-mi spuna ce probleme are in familia lui,, tine ascuns fata de mine, nu vrea sa aiba incredere in mine desi nu i-am facut numic de rau. mereu ii spun : spune-mi tot ce ai pe suflet! dar el incepe sa ma sarute si-mi spune:lasa-ma sa incerc sa uit. ascunde totul de parca i-ar fi rusine de mine, desi avem aproape jumatate de an impreuna, tot asa a fost mereu dar acum parca e mai grav, dar nu mai suport,, dati-mi va rog tare mult sfaturi despre cum sa-l fac sa ma inteleaga si sa-mi spuna tot. va rog! si urgent ca nu mai pot sta asa, simt ca se pierde totul...

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Probabil sunt probleme destul de grave intre parintii lui si nu vrea sa le zica.Ar trebui sai respecti decizia deoarece treburile parintilor nu se zic la alte persoane voi ocupativa de relatia voastra.

| Mao a răspuns:

Poate, inainte, a avut incredere oarba in cineva si acea persoana l-a dezamagit. E normal sa nu isi mai poata deschide sufletul din nou in fata altcuiva. Incearca sa-i arati ca tu ai incredere in el. Sa incepi sa-i povestesti ca te-ai certat cu cineva din cauza unei tampenii, ca te supara parintii etc. Lucruri care te dor enorm de tare si despre care nu vorbesti cu oricine. Poate, poate asa va merge sa prinda curaj.
Sau, daca lucrurile care i se intampla lui il dor foarte tare, atunci nu iti va zice tocmai din cauza asta. Il doare sa-ti povesteasca tot. Sau poate e orgoliul lui masculin la mijloc si nu vrea sa para 'firav' in fata ta. Poate nu vrea sa te prostdispuna cu problemele lui, cunosc o multime de persoane care sunt asa, nu ai ce face. Doar. cum iti spune si el 'ajuta-l sa uite'. Numai bine. (:

| Papusik a răspuns:

Poate nu vrea sa-ti spuna acele lucruri ca te-ar putea ingrijora si pe tine nu numai pe el problemele din familia lui.
Si poate el vrea sa te stie in siguranta pe tine, fara probleme, nu vrea sa iti faci griji si din privinta asta
Poate de asta incearca sa te tina departe.

| MaeRi a răspuns:

Poate acel lucru care ii se intampla in familie nu vrea sa iti spuna deoarece tear putea rani pe tine,si ii este frica de asta,sau poate el de fapt a facut o greseala pe care nu vrea tu sa o stii pentur a nu va desparti. Daca ai incercat orice sa faci ca sa iti zica ce are pe suflet si el tot nu ti-a zis,mai bine spune-i ca iti face mult rau tie deoarece ascunde atatea fata de tine,te face sa te simti prost,daca el te iubeste si are incredere in tine trebuie sa iti spuna,dar daca problema pe care el o are e foarte mare,s-ar putea sa nu iti spuna... unele lucruri chair daca traiesti de mult timp cu el nu trebuie sa le spuna deoarece poate exista consecinte grave daca ti lear spune.Dar totusi nu te gandi ca se va pierde totu,pooate daca s-a certat cu familia lui,si daca tu il tot presezi sa iti zica ce s-a intamplat,de ce,si cum, poate asta il face sa isi aminteasca si sa devina nervos, poate lui ii este mult mai bine daca vrea sa rezolve totul singur.

| dragutza_1869 a răspuns:

Ar fi bine sa aiba incredere in tine.si daca totusi nu se deschide e voia lui.eu cu iubitul meu impart totul si despre familie, si despre trecut.si crede-ma la cearta ne "scoatem ochii. oricum succes.pup**

| xdaria19 a răspuns:

Ooff...Sunt intr-o situatie asemanatoare...Suntem impreuna de trei ani, petrecem mereu timpul cu familia mea, insa de fiecare data cand aduc vorba de ai lui sau ii spun ca vreau sa-mi faca cunostinta cu ei se enerveaza si imi spune ca o sa se intample si asta la un moment dat. Stiu ca imi ascunde ceva. A spus ca la momentul potrivit o sa-mi spuna, dar a trecut deja 1 an - 1 an jumatate si de fiecare data e la fel. Simt ca n-are incredere in mine. Pe de alta parte insa, ma gandesc, poate nu vrea sa ma faca sa sufar. Am incredere in el si stiu ca imi va spune totul atunci cand trebuie. Te sfatuiesc sa ai si tu aceeasi atitudine ca si mine si sa nu lasi problemele lui in familie sa va distruga relatia, pentru ca el ar fi cel devastat, si e clar ca nu vrei asta. Succes!

| crrinnaaa a răspuns:

Uite de ex prietenul meu mereu cand ne vedeam trebuia sa plece dupa vreo 2 ore maxim si i-am spus sa imi spuna de ce nu vrea sa stea mai mult si astahappy
si mi-a spus ca o sa imi spuna la momentul potrivit. si m-am suparat la fel ca tine crezand ca nu are incredere in mine
dar pana la urma nu am mai comentat nimic referitor la asta si apoi dupa ctv zile mi-a spus el de buna voie...
si incearca sa ii spui ca tu esti dispusa sa il asculti si cand va fi pregatit sa iti spuna, si poate o sa ii poti face sa treaca peste. e mai usor in doi decat de unul singurhappy