| Effy35 a întrebat:

De ce o persoană care se presupune că mă iubește m-ar răni?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Doar o persoana care nu te iubeste si nu-i pasa de tine, te poate ranii!
O persoana care te iubeste cu adevarat, sincer si adanc ar face orice sa nu te raneasca niciodata si nici sa te faca sa suferi.

14 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Cum te-a ranit?

| RAY a răspuns:

Din cauza geloziei draga mea,și eu făceam asta, o răneam emoțional că numa la distanță am avut, eu unu nu as da Intr o femeie niciodată, băieți mai urâți sunt posesivi și geloși, aia frumoși nu prea că se combina repede cu alta

| RAY a răspuns:

+ lipsa de frica, știm că orice facem ne va ierta persoana respectiva, omul doar cu frica poate fii învățat să fie bun, și mie îmi pare rău de o fata Anisia, asta e viața

| mihai69 a răspuns:

Pentru că doar se presupune.

| doctorandus a răspuns:

Sa-ti spun un "secret": ii ranim cel mai mult pe cei pe care-i iubim. De ce? Pentru ca nu suntem perfecti, suntem oameni.

| doctorandus a răspuns (pentru doctorandus):

Daca nu suporti certurile: stai singura, nu meriti o relatie.

| J0B0MAT a răspuns (pentru doctorandus):

Da, dar mai ales pentru că cei pe care îi iubim, în general ne iubesc și ei și automat îi afectează, sensibilizează ceea ce facem. De exemplu, mă doare rău când cineva apropiat e bolnav, ceea ce nu s-ar întâmpla dacă ar fi vorba de o persoană pe care o știu doar din vedere.

| Effy35 explică (pentru doctorandus):

Nu stiu ce sa spun... Atunci când rănești intenționat pe cineva, acțiunea ta exprimă lipsa de iubire și respect față de celălalt.

| Hyperion7 a răspuns:

Daca se presupune, poate nu te iubește, ci vrea doar sex, bani sau orice altceva de la tine

| Madaxo97 a răspuns:

Aia e faza, dacă te iubește, nu te rănește, poate doar in mod neintenționat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Pentru că iubirea nu este egală cu "nu voi răni pe nimeni niciodată". Oamenii nu rănesc pentru că se trezesc dimineața și își propun să facă asta ci pentru că există acolo mecanismez evenimente care îl schimbă pe om, mediu și așa mai departe.

Îți recomand ultimele două episoade de pe canalul de YouTube al lui Cătălin Moise.

| Giulia911 a răspuns:

Daca te iubește nu te raneste niciodată intenționat

| Lubeni??38900 a răspuns:

O persoană care presupune că te iubește cu adevărat
niciodată nu te-ar rănii

| Lola2024 a răspuns:

Pentru ca nu te iubeste de fapt, sau felul in care ar considera ca ar face-o nu coincide cu al tau. Cel mai bine ar fi sa comunici ce anume deranjeaza si sa incercati sa remediati problemele impreuna. O comunicare eficienta rezolva cele mai multe probleme!