| legendalegendara a întrebat:

De ce o ustura foarte tare pe iubita mea, la intrare incat nu putem face nimic?

9 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Rana pe colul uterin, sa mearga la ginecolog sa o consulte, ce varsta are ea?

| ania a răspuns:

E încordată și nu se poate relaxa total pentru ca o mustra conștiința ca face sex fără căsătorie Însoară-te cu ea și va fi mult mai relaxata.

| suntserios a răspuns (pentru ania):

NU. Asta e impresia ta ca o mustra constiinta. Ti am mai spus de 1000 ori, habotniciscum tau nu se aplica la toata lumea. Ar fi bine sa te opresti din sfaturi care ti se aplica tie doar.

| Emilian65 a răspuns:

În aceasta situație faceți preludiu mai indelungat(10-15 min.), folosiți un lubrifiant care va permite penetrarea usoara, tu, fii mai blând cu ea când o penetreze.

| AmandinaDragan a răspuns:

Dezechilibrul pH-ului vaginal

In momentul in care sunt dezechilibre la nivelul pH-ului, apar simptome precum mancarimi sau usturimi in zona genitala; acestea pot fi generate de folosirea irigatoarelor, de sapunuri mult prea agresive sau de o igiena defectuoasa la nivelul organelor genitale.

| legendalegendara explică (pentru AmandinaDragan):

Nu am precizat ca este prima oara cand o face

| dullcat a răspuns (pentru legendalegendara):

Asta se intampla prima oara, nu e ca in filme sau seriale, e cat se poate de awkward pentru amandoi. Folositi lubrifiant, si daca prietena doreste sa incetezi, asculta-i dorinta, din respect pentru ea. Tu nu simti nici pe departe aceeasi senzatie de usturime sau durere.

| AmandinaDragan a răspuns (pentru legendalegendara):

Si pana acum nu s-a spalat acolo?

| unu1doi2noua9sase6 a răspuns:

Daca este prima oara e normal