| anonim_4396 a întrebat:

De ce oamenii/adolescentii nu mai au rabdare si fac sex inainte de a se casatori? Ce este mai important: dragostea sau sexul?

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Important este dacă se potrivesc la pat!
Pa, pa.

| mona a răspuns:

In ziua de azi nu se mai tine cont daca fata e virgina in ziua cosatoriei si atunci de ce sa nu faci dragoste/sex inainte? acum e la moda ca mireasa sa fie gravida in ziua nuntii din cate am vazut si cred ca dragostea e mai importanta

| Vikky2209 a răspuns:

Buna, cum a spus si Andrei092, sexul dupa casatorie e doar o chestie de credinta, si daca gasesti persoana care ai asteptat-o de mult, persoana care e jumatatea ta nu te mai importa de casatorie. Si deespre sex si dragoste, dupa parerea mea sexul e doar o chestiune de placere fizica iar dragostea e atunci cid faci sex cu persoana pe care o iubesti, atunci cind ai sentimente fata de persoana ceea. Sper ca te-am ajuathee hee

| Nordic a răspuns:

Din cauza societații în care trăim. Sexul se promovează peste tot și fac pe tineri sa creadă că e ceva normal s-o faci înainte de căsătorie.

| WizKhalifaa a răspuns:

Sexul dupa casatorie e o mare prostie! Pentru ca in primul rand cum poti sa te iei cu cineva daca nu stii cum va potriviti la pat!
Da, asta e un criteriu pentru ca tie daca nu iti place cum e partenerul la pat mai devreme sau mai tarziu cauti altceva!
Si in al II-lea rand sexul este important in viata unui om!
Mai "placut" e sa faci dragoste, dar mai important e sexul!

| TepesStyle a răspuns:

Sentimentele unul pentru celalat conteaza nu sexu

| moarteasatanista666 a răspuns:

Futai

| Andrei092 a răspuns:

Nu mai au rabdare pentru ca este o placere... iar asta cu facutul sex-ului dupa nunta e doar o chestie de credinta... nu cred ca mai este vreun cuplu care sa nu o fi facut pana la nunta, poate doar cei care sunt de putin timp impreuna.