| anonim_4396 a întrebat:

De ce respiră bărbații mai repede și "apăsat" atunci când sunt foarte excitați?

Răspuns Câştigător
| OmBanal33 a răspuns:

Hormonii eliberati in corp ne stimuleaza.
Inima bate mai repede, iar pentru a o ajuta, noi respiram mai repede, astfel incat sangele sa curga mai repede prin corp.
Nu numai barbatii experimenteaza asta...

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pentru că muncesc și depun efort.

Răspuns utilizator avertizat
| helpforyou a răspuns:

Le creste adrenalina! Pentru unele femei este un excitant natural!

| helpforyou a răspuns:

Se datorează faptului că sistemul nostru nervos simpatic este activat în aceste momente, ceea ce poate provoca o accelerare a ritmului cardiac și o creștere a răspunsului respirator.
Ajuta organismul să primească mai mult oxigen și să fie mai pregătit pentru activitate fizică.
Se refera ca oxigenul de data aceast il ajuta pe barbat fizic si nu mental Ca doar nu are nevoie de inteligenta mai multa in acel moment.

| Seba2013 a răspuns:

Pentru ca vocea divina familiara ii avertizeaza ca merg pe un teren stramb. Si atunci cand fura respira mai repede.

| Kaonashii a răspuns:

Toata lumea respira asa

| Andra4862 a răspuns:

Pai au adrenalină, asa cred ca respiri și tu

| Iepuroi a răspuns:

Îți crește pulsul și ai nevoie de mai mult aer in organism, așa e și la femei happy