| flor31 a întrebat:

De ce simtim dezamagire din partea baietilor pe care ii iubim, si plictiseala pentru baietii ca ne iubesc?

13 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Prostii. Adica filosofii de pustoaice de astea necoapte, care au pretentia sa le iubeasca cine vor ele, la ce ora vor ele si cum vor ele.

| Komododragosh a răspuns:

Crede-ma pe cuvant ca aceasta dilema incerc eu s-o rezolv de ani de zile. Uite rezultatele mele:
-Baietii in marea majoritatea le place sa li se dea foarte multa atentie din partea fetelor, ei vor sa se simta masculul alfa, rareori planuiesc sa aiba ceva serios cu o fata, vor doar sa aiba o relatie ca asa e moda, fara sa implice sentimente. Tu te oftici pana la urma ca le oferi totul, ca incerci sa le demonstrezi ca esti unica si speciala, ca meriti sa fii iubita, meriti inimile lor dar tot nu le obtii. De-aici vine descurajare si lipsa de incredere fata de alti baieti, crezand ca toti baietii sunt la fel si ca nu mai vei iubi un baiat care sa-ti intoarca si tie dragostea puternica pe care i-o porti.
-Acuma baietii care iubesc... va plictisiti de ei pentru probabil faptul ca nu sunteti atrase de ei fizic, de obicei baietii sufletisti nu sunt neaparat si cei mai "cooli" sau aratosi, asa se intampla mai mereu ceea ce mi se pare tare aiurea! Un alt motiv ar fi pentru faptul ca vi se pare monotona relatia, ca vreti sa incercati un alt fel de iubire sa vedeti daca este diferita, nepasandu-va ca ati putea distruge inima acelui baiat minunat.
Fetele ar trebui sa puna pretul pe ceea ce conteaza cel mai mult: SUFLETUL! Nu conteaza daca va ia vile, masini, bijuterii, atata timp cat nu va multumeste sufleteste si nu va iubeste pentru cine sunteti, ce rost ar mai avea? Daca ar exista sinceritate si comunicare intre toate relatiile, sunt sigur ca suferinta in dragoste ar fi o raritate, dar in zilele de azi si in momentul actual, suferintele in dragoste sunt cele mai mari dureri posibile.

| DirectDinBerceni92 a răspuns:

Simplu. Fetele vor mereu mai mult de la viata si cand obtin imediat, se plictisesc si vor altceva si tot asa pana cand se maturizeaza.

| soul2soull a răspuns:

Fiindca asa-i omu nu stie sa pretuiasca ce are.
Deabia dupa ce pierde ce are isi da seama cat de prost a fost.

Parerea mea

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Hmmm
pai presupun ca placi niste baieti mai mari decat tine care de prea putine ori te iau in serios
si esti placuta de colegii de clasa care evident sunt prea mici si imaturi pentru tine laughing
simti dezamagire din partea celor pe care iubesti pentru ca ei nu simt ceva pentru tine si orice ar face (involuntar) tu vei suferi pentru ca ti la ei
esti plictisita de cei care te iubesc deoarece si.au aruncat sentimentele pe masa si mereu incearca subtil sa iti arate ceva ce tu stii deja si oricum nu esti interesata

| IMC90 a răspuns:

De ce nu stim limba romana?

| Aduutza1993 a răspuns:

Pentru ca asa suntem noi vrem mereu ce-i mai bun si nu ne multumim cu orice.

| MasterYoda a răspuns:

Ca asa sunteti voi laughing

| DeathIncarnate a răspuns:

Si un rasp pentru rebecca009, femeie care sa nu fie curva nu exista asa ca.

| Rebecca009 a răspuns:

Pentru ca, indiferent cat de perfect ar parea un barbat la prima vedere, mereu se dovedeste apoi a fi un ratat. Exceptii nu exista!

| SMarius a răspuns:

Femeia, fiinta complicata laughing

| Adriana a răspuns:

Sincer...cred ca este una din cele mai bune intrebari pe care le-am citit pana acum, cred ca toate fetele se regasesc macar 10% in intrebarea asta si le-ai pus pe ganduri laughing poate din cauza ca fete se maturizeaza mai redepe decat baietii si pana ca acestia sa iti dea seama de ceea ce ne dorim noi ca fete este deja prea tarziu? big grin

| PandaEm a răspuns:

Pai deoarece asa si este! adica, ai bine zis nu stim sa apreciem ceva numai dupa ce-l pierdemstraight face de exemplu cu baieti..esti cu unul nebun dupa tine care-ti face totu pe plac (nu observi asta ignorandu-l...) si esti nebuna dupa altcineva care nici macar nu stie ca exististraight face ..trist dar asa e