| LoveUbutUdontCare a întrebat:

De ce spune ca a facut-o pentru mine? Baietii...nu-l pot intelege! Mi-a zis ca sunt singura fata cu care si-ar dori ceva serios, doar ca o luam incet. Apoi, cand are ocazia sa stea cu mine, se combina cu o prietena de-a lui cu care initial imi spunea ca nu vrea nimic serios. M-am suparat rau pe el, desi si-a cerut scuze, doar ca el spune in continuare ca a facut-o pentru mine, fiindca acum nu vrea o relatie serioasa, si apoi eram doar eu cea care sufera.
Mi-e greu sa il mai cred, desi il iubesc foarte mult
Nu pot intelege de ce sta cu ea, daca imi spune ca are probleme. Imi da impresia ca el crede ca o sa il astept, si pana la urma o sa fim impreuna. Nu vreau sa ma vada disponibila doar cand vrea el. M-am saturat. Deja e a doua faza de genl asta pe care o patesc cu el.
AM inceput sa-l ignor. Nu cred ca nu-i pasa deloc de mine, deoarece intreaba mereu de mine pe o prietena comuna, si este gelos cand afla ca prietenii lui sau alti baieti ma plac si vor ceva mai mult.
Ce sa fac? Ar trebui sa intru intr-o noua relatie? Oricum de asteptat, n-o sa-l astept... dar totusi... ce e in mintea lui?
Cine imi poate explica asta funda!
Multumesc

(am 18 ani si el, prietena lui 16)

2 răspunsuri:
| Aηηy a răspuns:

Cred ca nu te iubeste cu adevarat, dar ii place sa te faca geloasa cu pustoaica de 16. Crede ca tu il vei astepta dupa ce va termina relatia cu fata mai mica dar da-i de inteles ca nu va fi asa, daca il iubesti iti va fi greu sa incepi o relatie cu altcineva, dar cel mai bine e sa incepi o relatie noua ca sa ii arati ca nu e el singurul baiat din viata ta. Totusi s-ar putea sa tina putin la tine daca tot o intreaba pe prietena comuna de tine.
Chiar nu merita sa il astepti pana va termina relatia asta, mai ales ca e a 2-a faza pe care ti-o face. Ignoara-l si arata-i ca nu iti mai pasa de el, sau spune-i ca daca vrea sa fie cu tine sa isi incheie relatia, daca intr-adevar tine la tine.
Nu trebuie sa suferi din cauza lui kiss, exista atatia baieti pe lume, mai ales daca zici ca te plac mai multi.
Pupkiss.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A fi cu cineva nu inseamna sa te superi pentru ca nu se mai numeste intelegere.Sinteti tineri, sinteti in formare, nu ati facut contracte unii cu altii.O relatie nu trebuie sa fie fortata si sa aiba la baza reguli si principii.O relatie trebuie trebuie sa se bazeze pe un ajutor reciproc pentru a va intelege fiecare pe sine in primul rind.In momentul in care trebuie sa respecti reguli si principii apare o relatie impusa, indiferent de cine, dar impusa si va cara dupa ea stresul.Fii plecata pe intelegere si acceptare si asa sa fie si el.