| mgtow a întrebat:

De ce suferim noi persoanele sincere si de treaba cand vine ora sa iubim pe cineva, viata iar mi-a tras teapa si am ramas putin suparat dar nu chiar asa de afectat ca inainte deoarece sunt putin mai dur cu sentimentele. Problema e ca acum nici nu mai stiu in cine sa cred cum imi pot da seama ca in viitor o sa fiu cu o femeie care ma va iubi si nu va merge cu altii la pat? Ca sa am o relatie mai bine e sa cunosc respectiva fata vreo 3 sau 4 luni si apoi sa ii zic sa fie prietena mea si cea mai mare problema e ca nu vreau sa dau de una care a facut sex pentru ca pentru mine ar insemna ceva dureros ca acea fata sa se fi simtit bine cu vechiul prieten si eu am facut sex doar odata, nu e corect ori sa fie virgina ori sa o fi facut doar odata sex. Lasativa de misto ca m-am saturat accept sfaturi de la persoane cu minte.

Răspuns Câştigător
| gigiro a răspuns:

Iceman,te maturizezi,si asta este bine. Daca tu nu ai facut sex,e normal ca sa doresti o fata cuminte, despre care sa poti spune: " e doar a mea ", dragosea e un pic egoista.Nu te lasa influentat de nici o parere, tu esti tu, iar altii.sa gandeasca si sa faca cum vor.Ca o relatie sa fie reusita, de tipul celor din marile romane sau filme, trebuie sa parcurgi niste pasi.Pe unul,l-ai descoperit singur: cunoasterea indelungata. Asta nu presupune ani de zile,ci doar atat ca sa te convingi ca fata(in cazul tau),e o persoana de incredere,gandeste intr-un mod asemanator tie,ca are cam aceleasi gusturi,idei,preocupari,etc. In aceasta etapa de cunoastere,nu rebuie sa faci rabat de la principiile tale,dar nici sa fii exigent. Ese etapa bazata mai mult pe discutii si mai putin pe giugiuleli. Urmeaza ca in romane,continutul:incepeti sa aveti o viata si activitate mult mai stransa,sa va afisati mai mult,sa va prezentati familiile,sa participati la evenimentele familiale,etc. Apoi,urmeaza "apogeul". Dupa cum vezi,totul se face gradat,si cu mai mult cap decat. fund. Problema pe care o aveti cu totii,este ca va grabiti, ca vrei sa experimentati totul, dintr-o data.Acest lucru va oboseste si va dezgusta.Intr-un fel,mi-e mila de voi,ca sunteti mai mult nefericiti deca fericiti. Cum iti explici faptul,ca pe vremuri,lucrurile stateau mult mai bine? Fara atatea drame,cu toate ca nu exista practic tv, net, handy.mess.Iti spun eu :lumea citea mult mai mult,carti de valoare,in biblioteci,mergea la teatru,scria scrisori( tinerii de azi sunt aproape semianalfabeti, uitate-te pe TPU), isi folosea mult mai mult maeria cenusie.Si-ti mai spun un lucru:prietenele de incredere, le gasesti in locuri de incredere, nu prin cluburi.si cu ele mergi in locuri de incredere:teatre,muzee,expozitii, spectacole, biblioteci.Crezi,ca daca maine vei cunoaste o fata,sa zicem de la liceul de muzica,sectia vioara,premianta la concursuri,este o fata de incredere sau nu? Si invers:daca cunosti in club,o domnisoara,care e la liceul x,si al carei tata este milionar,este o fata de incredere? In primul caz,ti-ar trebui mult mai putin timp ca sa te convingi ca faa e serioasa,pe caa vreme,in al doilea caz,mai mult. Sunt o persoana cu minte si cuminte. Nu mai am timp sa corectez, asa ca iarta greselile, deoarece nu pot tasta litera T.

9 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna,mai rar gasesti fete virgine si care sa o fi facut doar o data, si daca a facut doar o data de unde poti sa stii? Nu ai de unde sa stii de cate ori a facut-o, dar chestia e ca daca o fata nu mai e virgina nu inseamna ca e o persoana de moravuri usoare sa ca nu merita sa fie iubita.
In momentul in care vei ajunge sa iubesti cu adevarat nu cred ca vei mai tine cont de acest aspect.Bine,ca una e sa fi cu o fata usoara si alta e sa fi cu una care a avut sa zicem o relatie serioasa de lunga durata si a facut sex ca na e normal sa se ajunga la asta, dar nu inseamna ca daca nu mai e virgina nu merita atentia sau iubirea ta.Si chestia e ca fiecare e diferit,fiecare fata,trebuie sa ai grija cui ii incredintezi increderea si inima ta,nu poti avea niciodata garantia ca nu va merge cu altii la pat,dar trebuie sa vezi lucrurile mai altfel,sa gandesti pozitiv si sa nu vezi numai partea goala a paharului pentru ca nu toate fetele inseala.
DAca sa zicem o fata e virgina si tu esti primul cu care o face,crezi ca asta iti da tie garantia ca nu va merge niciodata la altul, sau daca a facut-o cu altul, crezi ca nu e capabila sa fie cinstita si sa te iubeasca?

| Castiel a răspuns:

Trebuie sa admiti, genul ala de fete este disparut! Sau daca exista, sunt din astea grase de 200 kile care nu au fost iubite nici-o data! Acum daca vrei sa te iubeasca trebuie sa joci conform regurilor,o faci sa fie inebunita de tine ca sa te asiguri ca o sa astea cu tine si nu ti-o da in gura! Asta este lumea de azi nu ai ce sa ii facisad nasol nu? Oricum nu le doare pe ele, sunt dupa *** curve toate in general, sau daca mai exista ULTIMELE deja sunt luatetongue

| Dav7id a răspuns:

Nu ai ce schimba intr-o femeie, face tot ca ea.Niciodata nu ii dai de ajuns si gaseste un motiv sa poata pleca cu cine vrea.E rau sa fii baiat in ziua de azi femei libere sunt asa putine si sunt asa de multe care au o relatie dar alearga dupa o rezerva care sa ii faca ziua cand iubitul, sotul nu e acasa sau o face si pe fata, cei pasa.Nu cauta femeia perfecta ca ai sa dai peste una cu defecte, s-au dus fetele de alta data si daca o gasesti veti fi doar prieteni are deja unul. Fetele au asteptari mari de la prietenul ei si chiar daca le ai si ea s-a saturat de compania ta cauta alta.Ideea e ca tu sa fii tare chiar daca nu prea mai ai cum te darama situatiile de genul.Le auzi ca se bazeaza intr-o relatie pe sinceritate,siguranta,tandrete etc. Cand esti sincer cu ele,a doua zi auzi in tot orasul barfe despre tine,cand incerci sa o faci sa fie cat mai in siguranta cu tine,spune ca o tii prea din scurt, chiar daca ii lasi libertate de miscare. Tandrete sa nu mai vorbim, le plictisesti.Cauta mai sunt chiar daca ai sa cauti toata viata, macar una e pusa deoparte!

| NoChanceForUs a răspuns:

Așa se explică răspunsurile tale...

| ExistaMosCraciun a răspuns:

1. De acord cu NoChanceForUs
2. Pornesti de la niste premise complet gresite si de aceea cata vreme le vei avea, nu iti vei gasi fericirea, cand conditionezi iubirea e deja grav.

| ExistaMosCraciun a răspuns:

3. Nu viata ti-a tras teapa, ti-ai tras-o singur.

| leoaica_1036 a răspuns:

Ce nu te omoara te face mai puternic!

| Crissttina a răspuns:

Ca te va iubi sau nu nu tine cont de viata ei sexuala. poate sa fi fost cu 10 barbati dar sa iubeasca sincer sau poate e virgina si cand da de gust nu se ma saturawinking.asa ca gandeste`te mai bine ce vrei de la o fata.eu zic ca e important sa va intelegi, sa aveti respect, incredere si sa va iubiti.asta e parerea mea.

| RalucaFiore a răspuns:

Cati 15-16 ani ai?
O sa cresti tu si o sa-ti dai seama ca nu asta e important ca ea a mai facut sex cu altul de nu stiu cate ori si ca tu nu ai facut cu alta.nu sta nimeni sa compare partenerii de sex(pardon, nimeni cu minte cum bine spui si tu).
Daca vrei o virgina cauta una virgina.
Sau tu crezi ca ea iti va spune ca e sau nu e? sau ca va vrea sex dupa 2 saptamani? daca e chiar asa inseamna ca m-am tampit eu si ca sunt batrana.de fapt nu mare mi-ar fi mirarea sa aud si asa ceva.cu voi generatia asta.
Bafta!
intrebari? laughing