| anonim_4396 a întrebat:

De ce sunt baietii atat de prosti uneori si nu vad ca intr-adevar chiar ii iubim?

Răspuns Câştigător
pupimik
| pupimik a răspuns:

Baietii vad.Doar ca nu arata chestia asta. Se simt foarte bine in pielea lor cand sunt iubiti iar ei fac pe nepasatorii sau dau impresia de "greu de cucerit".
Mai e si varianta cand se fac ca nu vad doar pentru ca nu au curajul sa spuna fetelor ca nu le vor.Asa fac si fetele.De multi ori parca nu-ti vine sa spui cuiva "stiu ca ma iubesti... dar eu nu te iubesc pe tine" si atunci preferi sa lasi lucrurile asa cum sunt... si sa speri ca ii va trece iubirea.

21 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Un prieten de-al meu spunea ca barbatii vad rau de aproape... Adica... daca esti langa ei, ii iubesti, le arati etc... nu vad asta... dar in momentul in care te indepartezi de ei... incep sa-ti simta lipsa... Si isi dau seama ca te vor inapoi... dar de obicei prea tarziu...

| Mo a răspuns:

Ei vad! Intotdeauna! Insa ori nu ii place de tine, ori vrea sa se lase greu! Ei isi pot masca foarte bine sentimentele!

| Simon a răspuns:

Poate pentru ca modul in care unele dintre voi fetelor iubiti este foarte sufocant? Nu e vorba ca nu vad, voi v-ati gandit ca poate si noua ne este greu cand o fata ne spune ca ne iubeste, si motivul despartirii poate fi faptul ca nu vrem sa o dezamagim? De ce vedeti numai partea rea a lucrurilor? Si da sunt de acord cu voi: daca un baiat spune "Te iubesc" ar trebui sa vorbeasca serios, nu sa o spuna doar ca sa ajunga cu voi in pat. Nu toti baietii sunt asa, si serios vorbind....chiar crezi ca nu e valabil si pentru fete. Toti facem la fel. Chiar am ajuns sa cred asta. O zi buna!

| deiutza_9183 a răspuns:

Pt ca baieti poate cred ca nu iubesti deuarece lor le place sa se joace cu fetele si de multe ori o fac mintand fata cat de mult o iubeste.Si ei poate au impresia k si felete is asa....ca si ei

cristian
| cristian a răspuns:

Trebuie sa suferiti daca iubiti cu adevarat.

| Delia 75 a răspuns:

Nu toti...baiatul despre care vb poate se face ca nu vede.Sau nu vrea sa iti spuna ca si a dat seama de iubirea ta. da mai multe explicati... e iubitul tau sau doar iti place de el?

| ShaKuri a răspuns:

Prosti? cum ai adus la deductia asta generala? ai trait vreo zi in lumea baietilor? mi'e sila de gandiri de genu asta.

| yasminna a răspuns:

Lasa fato ca nici printre noi fetele nu sunt toate sfiiiiiiinte sau martire.Eu una cand l-am auzi pe sotul meu spunand ca ma iubeste nu l-am crezut, cu toate ca eu ii spuneam ca il iubesc si ce simt, abia cand m-a cerut in casatorie am crezut.Si mai sunt si profitoare care ii mint pe bietii fraieri ca ii iubesc si ii fac cum le vine lor, si asta e valabil si viceversa.Si fetele si baietii sunt aproape la fel.Hai sa fim seriosi

| silvia_3962 a răspuns:

Te inteleg. nu chiar toti sunt asa.chatterbox... dar. uneori faca sa. deoarece vor sa fie mai mult bagati in seama

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O fac pe inaccesibilii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vreau si eu un sfat va rog imi place de un baiat din sc si am fost cu el dar eu tot tin la el si parca si el ar mai tine la mine la scoala ma intreaba mereu cf si imi zimbeste mereu si sta mereu in preajma mea. nu sunt prea sigura ce sa fac cum sa il fac sa ma placa va rog vreau un sfat!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si daca tii la el...si el iti zice ca nu esti genului... tu intelegi, te resemnezi...si el tot te cauta? ce ai mai putea crede?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Is curios la cati baieti le-a spus moima asta care a pus intrebarea ca ii iubeste

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Baietii si fetele sunt la fel. Degeaba criticati atat. Ei se poarta cu noi asa fiindca si noi ne purtam cu ei asa. Exemplu? Va dau acum. Iubitul meu actual. A avut acum cateva luni o iubita, iar ea a stat cu el doar ca sa-l faca gelos pe altu`, dupa care s`a impacat cu ala si pe el l-a lasat cu ochii`n soare. Vedeti? Fetele nu`s sfintewinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pt lor le place sa se joace cu noi fetele si vor sa fie cu cat mai multe pentru ca noi suntem k o pereche de sosete pentru ei, o folosesc o zi apoi le arunca la spalat si le mai poarta cand vor ei...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Uni baieti sunt buni, si cei rai ii iau pe cei buni peste picior, si cei buni sa fac si ei rai.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu zic ca baietii stiu super bine sa isi maschieze sentimentele am trait-o pe pielea mea
app in tot deauna cand stiu ca ii iubesti accepta fara sa te bage in seama, dupa mine, baietii sunt mai nesimtiti decat fetele pentru ca ei nu isi dau seama (cred) cat de mult doare cand spun anumite lucruri...
am mai auzit ca baietii se destupa dupa ce au ajuns prin cls a XI-XII. atunci isi dau seama pe cine iubesc si cum sa se poarte.pana atunci. luativa pauza fetelor de la baieti ca sa nu va raneasca prea rau sh sa ramaneti cu ume. ca o zi buna pa-pa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru ca as sunt toti dar am unul care stie ca il iubesc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am o intrebare va rog scrieteni cineva raspunsul...
iubesc pe un baiat si el stie si imi spune ca si el ma iubeste dar nu sunt singura, pentru ca tot timpul asteapta eu sa-i scriu il intreb ceva imi raspunde pe scurt sau tirziu...nu inteleg...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca mai intai ar trebui sa fiti mai atenti la greselile de scriere. Sunt cam multe...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Noi dam vina unii pe altii.chatterbox ca fetele nu`s bune ca baietii nu sunt bunii. eu cred! ca depinde de firea fiecaruia. stiu baietii.care sunt chiar foarte de treaba sh crede-ma ca observa sh ei iubirea.oh go on... dar sunt foarteee` orgoliosii! angry