| TurliucAdrianFrancis a întrebat:

De ce sunt fetele atat de irascibile cand sunt in "perioada"?

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Multe te mai frământă și pe tine!
Hormonii sunt de vină...
Pa, pa.

| Neimportant a răspuns:

Efectele acelei,, perioade'' le dăunează. Au loc durerile de burtă care nu dau pace, sângerare,, ca la robinet'', prea mult stres, incapabilitate de a mai face şi altceva. Dacă nu e din cauza aceasta, atunci e intenţionat.

| mona a răspuns:

Pentru ca nu e o perioada prea confortabila si ar fi binsa fie lasate in pace si sa nu fie enervate in acele zile

| Aleqa a răspuns:

Pentru ca le doare in zona aceea foarte tare, nu se simt in regula cand vorbesc cu cineva si nu le place sa fie intrebate ce au din cauza ca multora nu le place ca sunt fete tocmai din cauza "perioadei".

| h3r a răspuns:

Pentru că sunt.
Şi nu mai întreba atatea, le faci mult mai irascibile.

| Trandafiiiiiiiiiiiraș a răspuns:

Sunt irascibile pentru ca nu se simt bine, nu se simt confortabil, daca intelegi ce vreau sa spun.In orice caz, multe nu o fac in mod intentionat.

| Kennziiie a răspuns:

Este foarte inconfortabilă, şi doare ca drac*' cateodată happy

| derpiiiiiiiina a răspuns:

Nu toate sunt irascibile.

| Hygeia a răspuns:

Hormonii, bata-i vina!