| asfsdgsdgscxv a întrebat:

De ce testiculele isi schimba dimensiunea sau se lasa in jos, se ridica iarasi pe perioade si perioade, iubita mea ma suspecteaza ca ma masturbez desi eu nu fac absolut nimic, si incerc sa i demonstrez dar ea crede ce crede ea. A trecut vreo saptamana de cand nu ne am mai iubit, eu in tot acest timp n am facut nimic si a spus ca nu am cantitatea destula. Vre-o explicatie despre testicule si cantitate? (cand o faci si cand nu o faci singur)

3 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Serios? Faptul ca nu te masturbezi nu e un avantaj.

| doctorandus a răspuns (pentru doctorandus):

Ca sa fiu si mai clar: faptul ca nu te masturbezi face parte din problema, nu din solutie.

| dullcat a răspuns:

Buna.A mai fost intrebarea https://www.tpu.ro/......tiunea-am/

Dar sa stii ca niciun om nu e perfect simetric.De exemplu, femeile au de obicei un san mai mare/lasat decat celalalt, iar multe persoane au un umar mai cazut decat celalalt, talpa la un picior un pic mai lunga decat la celalalt etc.

Iar masturbarea nu afecteaza in general cantitatea de sperma intr-o masura considerabila (poate doar daca e vorba de frecus de mai multe ori pe zi, dar tu ai mentionat ca faci pauze de zile intregi, asa ca nu e relevant in cazul de fata). Daca vrei sa vezi calitatea, faci o spermiograma, dar repet, cantitatea nu spune nimic in sine, asa ca prietena ta doar presupune eronat.Nici filmele xxx nu ajuta deloc in acest caz, considerand cat teatru ieftin si montaj e pe acolo, influentand in mod clar asteptarile ambelor sexe despre cat ar trebuie sa fie lichidul seminal.