| RAY a întrebat:

De ce tin fetele baieti in lista prieteniei? Adica de ce de la bun inceput nu spun ca nu vor o relatie, da dau sperante false, cauza ar putea lipsa atractiei fizice?

Răspuns Câştigător
| Smurgel_Hans_1989 a răspuns:

Pentru ca sunt fiinte fara scrupule...

| RAY explică (pentru Smurgel_Hans_1989):

Da foarte multe fac asa, isi dau sprrante tu te comporti frumos cu ele, le faci totul pe plac o asculti cand plange ca ea sa fuga la primul badboy

| RAY explică (pentru Smurgel_Hans_1989):

Cu completarea ca si barbati sunt niste porci care fac toate astea pentru sex

19 răspunsuri:
| anamariarot a răspuns:

În lista de prieteni adică? Dacă eu accept o cerere de prietenie de la un băiat, înseamnă că-mi doresc neapărat o relație cu el? Ești fix ca ăia cărora dacă le dă o fată like, îl interpretează ca pe o invitație în dormitor.

| RAY explică (pentru anamariarot):

Logic ca nu, dar cand vb zilnic cu el, te foloseti de el, te plangi lui, e clar ca e bataie de joc

| anamariarot a răspuns (pentru RAY):

Doamne feri... Eu am prieteni băieți cu care vorbesc dacă nu zilnic, la 2-3 zile cu siguranță. Au și ei relații și nu văd nimic greșit în a avea drept amic un om de sex opus.

| RAY explică (pentru anamariarot):

Nici eu nu vad nimic gresit, dar unele sunt profitoare mai, e ca vb cu un amic si eu vb cu tine sau cu alte fete asta nu inseamna ca imi dati false sperante

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă le-ar spune direct ei ar suferi (prin ascunderea adevărului provoci mai multă suferință). Dacă o fată acordă atenție limitată (este reținută în gesturi) unui băiat ar trebui să nu-i interpreteze gesturile în avantajul lui. Este mai bine să n-ai așteptări de la oameni așa nu ești dezamăgit. Sunt foarte multe motive pentru care o fată refuză un băiat (am refuzat un băiat pentru că nu-mi plăcea numele lui).

| RAY explică (pentru anonim_4396):

De ce nu-i spuneti in fata ca nu vreti o relatie, noi nu interpetam gesturi de astea ca noi ne gandim daca asta vb cu mine si imk spune multe despre ea ma place, e aiura asa ceva, cum stim cand vreti o relatie? Adica profitati de un baiat apoi de altul si tot asa

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Nu știți. Este complicat să fi fată. Depinde de ce fete te 'lovești' în viață. Depinde de gândirea fiecăreia. Nu trăi cu gândul că "toate sunt la fel". Poate toate fetele pe care le-ai întâlnit/ ai fost au profitat, dar pe pământ nu sunt doar câteva femei. Să spui că toate profit atunci când vei fi cu toate femeile de pe pământ. Poate că tu vrei ceva de la o femeie și ea ți-a oferit alt ceva (de care tu n-aveai nevoie). N-are legătură cu atracția fizică (dacă o femeie te place pentru cum arăți asta nu înseamnă că trebuie să comporte cu tine frumos). Degeaba este atracția fizică între voi, degeaba corespunzi cerințelor cuiva dacă nu-i stârnești acele sentimente intense și profunde. O femeie nu este în mai multe exemplare (fiecare are gânduri, principii, valori diferite). Unele profită (bani), altele pur și simplu nu simt acea 'chimie' și merg mai departe.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Fiti sincere atunci, baietie nu simt chimia aia si pa, nu te gandesti ce ne putem indragosti si noi? Ca apoi sa aflam ca doat v-ati folosit de noi si atat, mai si scrii ca nu toate sunt la fel cool

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Simți nevoia să te aperi? N-am zis că sunteți roboți. Ce voiam să spun este că: 'chimia' trebuie să fie de ambele părți. Este alegerea ta dacă stai și îi asculți problemele unei fete, nu te va lua acasă la finalul discuției. Nu te obligă nimeni să asculți o femeie. Puteți fi prieteni. Nu judeca o femeie pe care n-o cunoști prin prisma faptelor altei femei. Astea sunt gândurile tale despre femei ("toate sunt la fel") sau ești blocat în momente neplăcute cu femei? Devi rezultatul momentelor neplăcute și a ce alte femei au făcut din tine. Dacă ai fi avut o familie cu femeia iubită, ai mai fi gândit așa?

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Puteti fi doar amici fraierul de care sa profite aia, de ce nu esti sincera o mica parte din barbati va atrag si pe aia le iubiti de restul doar profitati, eu in veci nu am sa stau cu o vipera langa mine

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Eu mereu sunt neutru sau vreau sa fiu, hai sa spun si eu daca as fi fata ce as spune, si barbati pleaca de la un interes acela e sexul fac totul sperand ca vor face sex, pana mea porci si tarfe, am sa devin al trelea gen sexual, eu n-am sa imi fac nici o familie niciodata, poate trecutul nu iau apararea nimanui sunt neutru, mi-am pierdut increderea in tot ce inseamna om

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Dacă o femeie este atasă (place) de mai mulți bărbați înseamnă că îi iubește? Poate să-ți placă de cineva fizic sau pentru că-ți oferă ce-ai nevoie, dar nu este iubire. Crezi că o femeie are la picioare toți bărbați de pe planetă? Ai fost dezamăgit de oameni, te-ai detașat încât nu te mai încrezi în nimeni. Nu lăsa trecutul să-ți afecteze prezentul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Dacă vorbești cu cineva nu este obligatoriu să ai intenți ascunse. Poate pur și simplu simți nevoia să faci schimb de replici cu cineva (și îți place de acel cineva cum vorbește). Dacă un bărbat are iubită ar trebui ca respectiva să-i interzică să vorbească cu alte femei?

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Pana mea omul e poligam iar eu am asteptari irationale de la oamenii

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Din moment ce gandesc liber clar ca sunt pro libertate in cuplu, e greu de spus cine e cel moral aia care profita sau el care face pentru sex totul, nu vreau sa tin cu vreun sex, doar am vrut sa stiu de ce faceti asta atat, eu nu sunt in nici o lista daca vreau sex banii sa am ca gasesc, clar poti avea amice cel putin eu fata de ele n-am nici un interes sexual

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Spui că femeile profită. Bărbați se îndrăgostesc (de parcă ar fi roboți și nu pot), dar fac sex și cu altele. Oamenii sunt animale 'evoluate'. Este o diferență dintre 'eu vreau' și 'eu o iubesc și vreau să fiu doar cu ea'. Fiecare percepe libertatea altfel. Nu cred că ai ierta pe cineva care te-a înșelat doar pentru că vine cu scuza 'am simțit atracție fizică'. Depinde de noi ce lăsăm să primeze un instinct sau sentimente profunde/ intense. Dacă cineva a profitat de tine asta nu înseamnă că toți bărbați sunt folosiți de femei. Dacă vorbești cu o femeie mai mult timp, și îi ești la bine și la greu nu trebuie să-ți fie recunoscătoare (ajuți/ asculți pe cineva că așa vrei), nu trebuie să te răsplătească cu iubire. Poate o femeie vede un bărbat ca pe un prieten, poate el simte ceva mai mult, dar nu are de unde să știe ea dacă respectivu nu-i spune concret. Poți vedea pe cineva ca pe un prieten indiferent de cum se comportă cu tine (fără să vrei de la acel cineva ceva mai mult).

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Eu n-am spus ca femeile profita iar barbati iubesc si ca si ala are un interes vrea sa faca sex cu aia iar aia il vede ca pe un frate, noi vrem sex apoi ne indragostim de o fata, desigur nu de toate, clar poti avea o amica si sa despre stiinta, e si asta ceva important