| AlexSmile a întrebat:

De ce tot ce incepe frumos se termina cu "mai bine ramanem prieteni"? sad

Răspuns Câştigător
| LeontinAndrei a răspuns:

Alex, totul se termina cu "mai bine ramanem prieteni" pentru ca inca nu stii cum sa mentii acea "scanteie" aprinsa astfel incat sa o faci pe ea sa isi doreasca sa iti ramana alaturi. Probabil este din cauza monotoniei care a intervenit in relatia voastra, probabil nu ai stiut cum sa o tii aproape.

Nu iti face griji ca fete mai sunt suficiente. Si eu am pierdut multe fete sau la altele "le-am dat cu piciorul" si apoi am regretat, insa important este sa nu regreti nimic si sa mergi mai departe. Viata merge inainte indiferent de circumstante.

Be smart and have fun.winking

12 răspunsuri:
| AℓℓeAℓℓexa a răspuns:

Pentru ca asa este cateodata. Urasc asta, dar e adevarat. Cu toate acestea, se poate evita asta. Daca o/il iubesti vei face tot posibilul ca relatia dintre voi sa nu devina slaba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti-e ciuda haaa? ai vrea si tu un asa rasfat?!

| elComandantee a răspuns (pentru anonim_4396):

Te aştept...

| anonim_4396 a răspuns (pentru elComandantee):

Ai inteles eronat...mi-e mila ca o sa ai cam mult de asteptathappy

| elComandantee a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru tine oricât...

| sayWhaaat a răspuns:

Cand incepe frumos si se termina cu friendzone, e vina ta, dar atunci cand incepe direct cu friendzone, a cui e vina?

| NoNameexd a răspuns:

Pentru că nimic nu durează pentru totdeauna și tot ce-i mult strică! Chiar și în dragoste! Cu cât îți pasă mai puțin cu atât vei fi mai fericit! Și dacă în cazul în care ți-a zis cuvintele magice "Să rămânem prieteni" ai 2 soluții, fie rămâneți prieteni, fie lupți până la capăt pentru a fi fericită cu el/ea. Sper că ți-am fost de folos, o seară bună!

| elComandantee a răspuns:

Pentru că îţi faci speranţe aiurea. Dacă nu aştepţi nimic, de la nimeni, n-o să fii niciodată dezamăgit.

| anonim_4396 a răspuns (pentru elComandantee):

Bai frate avea dreptate cineva pe aici cand zicea ca nu exista intrebare la care sa nu fi scris si tu un raspuns!laughing

| CristinaTa a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu,aveam dreptate.

| Somebodyღ a răspuns:

Pentru ca persoana respectiva a ajuns la concluzia ca nu este ceea ce isi doreste, poate a fost deranjat/a de anumite aspecte care s-au repetat in mod constrant si in care a sperat ca se vor schimba, dar nu s-a intamplat. Pur si simplu simte ca nu exista acea compatibilitate intre voi care sa o /il determine sa-si doreasca o evolutie si considera ca cea mai buna solutie este mentinerea stricta a unei relatii de prietenie happy

| cristinicadulcica18 a răspuns:

Pentru ca viata e complicata..nimeni nu o poate intelege cu adevarat.