| GabrielaRuxandra a întrebat:

De ce trebuie mereu sa suferim daca iubim si punem suflet?
De ce persoana iubita trebuie mereu sa isi bata joc?
Pentru ce? Ca iubim?
Oare o sa vina si vremea personaei iubite sa planga la randul sau? Asa cum am plans eu?
De ce persoanele care au suflet bun trebuie mereu sa sufere si sa planga pentru persoana care isi bate joc?

Răspuns Câştigător
| Dariusuu a răspuns:

Ascultă-mă Gabriela.

Când iubeşti suferi, chiar dacă eşti iubit sau nu eşti iubit. E frumos să fii îndrăgostit la fel şi să iubeşti necondiţionat o persoană, mulţi confundă iubirea adevărată cu iubirea egoistă. Dacă iubeşti pe cineva cu adevărat îi dai şansa să fie fericit cu cine vrea el, cu tine, sau fără tine.

Ca să-ţi răspund şi la ultima întrebare ar trebui să ştii că şi dezamăgirile ne ajută la ceva, învăţăm în fiecare zi ceva nou, până la urmă tot din greşeli învăţăm toţi.

Un om care nu iubeşte şi nu este iubit este un om mort.

8 răspunsuri:
| Nu a răspuns:

Bla bla bla, n-am citit, prea multa drama, mai cresti.

| Danysan a răspuns:

Aici e vb de tine -nu cred ca e oki -mai bine recunoste-ai -dar fi atenta.Persoanele ca tine si ca mine trebuie sa gaseasca o persoana la fel. Daca o sa gasesti un baiat ca tine nu o sa mai suferi.Dar voi fetele mereu vreti futaciosi si masculi feroce in schimbu unor baieti care sa va iubeasca!

| Fumarel_Razvan_1993 a răspuns (pentru Danysan):

Dammmnnnnn...You're rightttt!

| Dariusuu a răspuns (pentru Danysan):

Hai să te felicit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca din moment ce te implici intr-o relatie si persoana de langa tine nu e tocmai cea mai buna alegere, mai devrme sau mai tarziu ajungi sa suferi. Asa se intampla. Si eu am patit la fel, am iubit si am pus suflet si am suferit foarte mult dar, dupa ceva timp am intalnit o persoana extraordinara si e foarte bine asa. Nu toti baieti sunt la fel, trebuie sa ai incredere ca nu o sa mai suferi. Eu cred ca trebuie sa ai doar rabdare, sa te vindeci si apoi vei vedea lucrurile altfel. Crede-ma ca intotdeauna cine a facut rau i se va plati tot cu rau. Cineva de Sus vede tot. Exista reversul medaliei.

| Foxyyyy a răspuns:

Nu e mereu asa. Spune-mi cu cine umbli ca sa-ti spun cine esti. Pana la urma voi alegeti singure nenorociti, apoi tot voi va plangeti ca-si bat joc de voi. Nu va mai plangeti atat.

| GabrielaRuxandra explică (pentru Foxyyyy):

Eu nu am mai precizat dar la mine a fost prima relatie!

| darkbog a răspuns:

Cand te implici intr-o relatie trebuie sa fii pregatit pentru bune si rele.
Si conteaza pe cine iti alegi sa ai alaturi de tine.