| nimicaici a întrebat:

De ce trebuie sa suferim atat? straight face de ce ne facem iluzii degeaba?straight face M-AM SATURAT! crying

Răspuns Câştigător
| AIRIUS a răspuns:

Buna!
Ma gandesc ca suferi,stiu ca ai mai postat intrebari din astea dureroase pentru tine!
Iubita,pana la urma si noua ne place sa ne complacem in astfel de situatii,pentru ca si eu am patit asta de multe ori.
Pana la urma,in momentul in care esti in fata unei situaitii unde sunt doua iesiri,ori sa renunti definitiv,ori sa te amagesti in continuare,sperand la mai bine si nsuferind.
Probabil ca nu de putine ori,am gandit cu inima si nu cu mintea,dar uite ca nu e bine,ajungi in viata,in niste momente dificile,iar daca noi am dat tot ce am avut,am iubit cu toata puterea noastra,e normal ca,te simti epuizat.
Eu am invatat din gresalele mele anterioare,si sa stii ca nu le am mai repetat,adica,in momentul in care am vazut ca eu sunt cea care sufer,eu sunt cea care am iubit,dar tot eu sufar,nu mi a convenit si am ajuns sa cred ca eu sunt cea mai importanta inainte de toate!
Asa si este, iar de cand mi am schimbat atitudinea fata de mine, am REUSIT!
Numai bine si tie iubita!

7 răspunsuri:
| want2bMajestic a răspuns:

Nu are rost sa it macini mintea si inima cu un el sau o ea cu care nu o sa mai ai de a face nimic ( pe plan sentimental). Totul e trecator si precum un copac care toamna isi scutura frunzele ( despartire), primavara si le reinoieste cu altele ( o sa apara cineva care o sa tina mai mult la tine)

| scarletjo a răspuns:

Incearca sa vezi partea pozitiva din absolut orice si sa nu iti mai faci iluzii.Pur si simplu traieste momentul si nu te mai gandi la ce ar putea fi. Daca ai avut o relatie/sau mai multe care nu a/au mers trebuie sa privesti latura pozitiva: este o experienta din care trebuie sa inveti.Trebuie sa te bucuri de momentele frumoase

| alafaranume a răspuns:

Nu plange ca s-a terminat ...zambeste ca s-a intamplat, pur si simplu nu ai cautat unde trebuie d-aia si trebuie sa ai rabdare inainte de a iti gasi pe cineva fara a te arunca aiurea

| Roo a răspuns:

Era o data un celebru vers care spunea cam asa: "impusca-te si gata, impusca-te!"
daca n-ai pistol, uite aici cateva metode clasice de sinucidere!
http://www.youtube.com/watch?v=WKXKVZrlLjo
sper ca ti-am putut fi de folos:)

| Iwan a răspuns:

Stii.:Lumea asta te distruge,Te induce in eroare, Fura tot si apoi fuge, Te raneste si te doare! E greu sa suferi...sa astepti la nesfarsit.Cand viata iti joaca feste.Degeaba iti faci iluzii pentru ca dupa un timp durerea apare...straight face

| IEmoKidI a răspuns:

Am aceeasi problema iti sugerez doar sa renunti e mult mai bine daca accepti lucru asta

| Luiza208 a răspuns:

Nu urma raspunsul lui Roo. Draga mea, viata insasi e o iluzie.Toti oamneii sufera, doar ca alti sufera mai repede alti mai tarziu. Orice fata si orice baiat este parasit la un moment dat.Un citat spunea:"Iubim pe cei ce ne ignora si ignoram pe cei ce ne iubesc". Stai linistita, totul o sa treaca si eu am avut momente de disperare dar au trecut.Toate trec, sper ca ti-am fost de folos:*