| puffika a întrebat:

De ce trebuie sa suferim din dragoste si sa ne lasam calcati in picioare de acest sentiment idiot?
M-am saturat de viata ca de mere padurete nu mai suport pe nimeni si pe nimic m-am saturat de suferinta si tot.
De 4 ani sunt indragostita de un baiat care ma uraste.Si nu mai suport nici macar nu ma vede. Ce am facut eu asa de rau ca sa merit asta.Am o tona de defecte dar asta nu inseamna ca nu sunt om si ca trebuie sa fiu facuta tot timpul proasta orice fac pentru el sunt PROASTA si celelate fete sunt cele mai dragute si perfecte. Mi-am facut un id pe care am vorbit cu el si a spus ca sunt cea mai handicapata din toate si ca ma uraste.Si ma doare foarte tare ce a spus.Eu nici macar nu am vorbit cu el dar mareu sunt proasta si tampita si etc.Si sufar as vrea sa ma iubeasca! Ma rog sunt foarte trista!

Răspuns Câştigător
| EuCuTine a răspuns:

Auzi iti spun sincer ce cred eu. Tu nu il placi ( suna aiurea ) iti place de el pentru ca te refuza... asta imi place si mie la o fata mai ales cand se lasa greu. Esti frumoasa, inteligenta dar gandesti gresit in anumite puncte de vedere. El este un baiat tampit care nu realizeaza ca il placi. Eu fac un pariu cu tine ( pe nimica ) ca daca tu te combini cu altu si el afla isi baga unghia in gat si vine la tine sa iti spuna ca te place... etc. Nu este ultimul baiat dp pamant sunt sute de mii si mult mai buni. Daca vrei sa mai vb imi dai mesaj pe privat si iti dau id meu si vb ai sa vezi ca te ajut multwinking. Ciussswinking

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Din cauză că suntem vulnerabili şi nu suntem suficienţi de maturi!
Fruntea sus!
Pa, pa.

| Anet a răspuns:

Pai poate te jigneste in felul asta tocmai fiindca nu te vede asa cum esti tu cu adevarat, iar singurul prost in toata ecuatia asta este el fiindca te judeca inainte de a te cunoaste macar.Lasa timpul sa treaca si o sa vezi ca o sa te indragostesti de un alt baiat care o sa te iubeasca asa cum esti cu calitati si defecte, si care sa te respecte in primul rand

| Азбука a răspuns:

Nu de dragoste ne lasam calcati in picioare, si nici idiot nu este acest sentiment. Idioti suntem noi, cei care ne lasam calcati in picioare, cu buna stiinta, de catre persoana fara de care avem impresia, ca nu putem trai. Si bineinteles ca nu este asa. Nici macar nu incercam sa gandim altfel despre acea persoana, nu vrem s-o vedem altfel decat cocotzata de noi insine, acolo sus, pe un piedestal, ne incapatanam sa credem ca o iubum si nu concepem viata fara ea, ne autoflagelam, prin definitie suntem niste masochisti, acceptam raul cel mai rau, doar ca ni s-a pus pata pe cine nu trebuia laughing
Incearca si vezi dincolo de acel baiat, incearca si vede-l la adevarata lui valoare, incearca si lasa-te bagata in seama si de altcineva.
Spor!

| Făgăraş a răspuns:

Draga puffica cu toti avem lucruri bune si rele insa trebuie sa ne acceptam si pe cele bune si pe cele rele! asta este o reusita a relatiei, acceptarea defectelor celuilalt! te rog frumos sa vorbesti sincer si deschis cu el despre relatia voastra si daca observi ca nu te asculta si in continuare te vb de rau sa iti vezi de viata! ca doar va veni si pentru tine baiatul potrivit! este adevarat va fi greu insa nu imposibil! timpul iti va darui si zile senine cu siguranta! pupiciii